HENRYX - OBAVY (Instrumentálka)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Borat

Příspěvek od Borat » 12 úno 2008 19:25

cece, fajne to!
zvuk fajny, melodie dobre, me libi dost. jenom zacatek jak bici zacit je jako skoro elan skupina a 'ver mi' song a pak dal zase jako sandra 'hiroshima song'
fajne ale, libive se posloucha.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 úno 2008 21:26

Vey píše:Me se to libi .. videl bych to jako podklad k necemu.
Díky moc, Veyi. Tvého názoru si tady obzvláště vážím. Jsem rád, že se Ti to líbí.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 úno 2008 21:38

Borat: Hmm, zvláštní názor...
Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, co chceš říci, ale:
Tak tenhle příměr a podoba mě tedy nenapadly ani při skládání, ani při poslechu hotové skladby.
Co se podoby týče - ani na jednu z těch Tebou zmiňovaných skladeb jsem si při skládání nevzpomněl.
Tu skladbu od Elánu znám a teď, zpětně při poslechu mé skladby připouštím, že jistá podoba tam je (hlavně v bicích a možná ten oktávový synth v předehře), ale nebyl to záměr - vůbec mě tato skladba při komponování nenapadla.
A ohledně skladby "Hiroshima" od Sandry, tak to tedy nevím - párkrát jsem ji slyšel v rádiu a teď jsem si ji po Tvé reakci našel na internetu, pustil - a buď jsem hluchý, nebo tam výraznější podobu neslyším.
A i kdyby byla, tak ani jedna ze Tvou zmiňovaných skladeb nesloužila jako vzor. Vlastně jako vzor nesloužila skladba žádná a to ani zvukově.
Pokud se to něčemu podobá, prosím, ale nebyl to záměr něco kopírovat.
A jinak koukám s překvapením, že Elány znáte i u vás v Kazachstánu :D
Teď zase vážněji - díky za názor, Borate :)
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 12 úno 2008 23:25, celkem upraveno 3 x.

nunu

Příspěvek od nunu » 12 úno 2008 21:39

A ja se na to muzu akorat tak vys.at, protoze mi tam nevadi celkem nic zasadne az na zvuk. Jinymi slovy, je to slite, nevyrazne a trochu hrube, ty nastroje jsou moc pres sebe. Nicmene nebereu to jako hotovku na cd, takze - poklona pane...

Jo a nejvetsi prdel je ta, ze tam to K-acko nejak neregistruju -)))Znam ho proste jinak -)

nunu

Příspěvek od nunu » 12 úno 2008 21:39

podarilo se mi odeslat dvakrat stejny prispevek, jednou to staci, proto podruhe EDIT -)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 úno 2008 21:58

nunu píše:A ja se na to muzu akorat tak vys.at, protoze mi tam nevadi celkem nic zasadne az na zvuk. Jinymi slovy, je to slite, nevyrazne a trochu hrube, ty nastroje jsou moc pres sebe. Nicmene nebereu to jako hotovku na cd, takze - poklona pane...

Jo a nejvetsi prdel je ta, ze tam to K-acko nejak neregistruju -)))Znam ho proste jinak -)
Co člověk, to názor, jen by snad člověk nemusel být vulgární a než sprostě klít a nadávat, raději nepsat nic, ne? Dobře, pardon, omlouvám se. I tak je to názor a já za něj i tak děkuji.
OK, nelíbí se - nelíbí, co se dá dělat.
"Trochu hrubé" nic nevysvětluje a že jsou nástroje moc přes sebe už vím.
Jestli tím "K-ackem" myslíš zmíněný Kurzweil, tak si uvědom, že je to mj. sampler a stejně tak, jako Ti zahraje úžasnou, atmosferickou plochu, tak Ti stejně dobře zahraje suchý, ostrý a nepříjemný sampl vrzání dveří.
Takže jestli znáš jiné zvuky z KZW, tak sorry, že Tě tyto zvuky a v této mé skladbě nenadchly.
Není to nástrojem, ale mnou, použitými zvuky a způsobem jejich aplikace.
Ale i tak ještě jednou díky za reakci a sorry, že Tě tento track zřejmě nezastihl v nejlepší náladě. Nech to plavat.

EDIT: Koukám, že je lepší neuvádět nástroje, na kterých byla skladba tvořena, může to být dosti zavádějící... Sorry.

nunu

Příspěvek od nunu » 12 úno 2008 22:17

:lol: :lol: :lol: Tys to evidentne , ale zcela evidentne naprosto totalne nepochopil...

Ta veta ze se na to muzu vy.... naznacovala to, ze toto bych proste nedokazal, byl to projev nadmerneho obdivu a ne nejake haneni. Ten zvuk jsem proste napsal, protoze to tak citim a to co napise jeden nebo dva nebo trei jesta neznamena ze maji pravdu a nekdy si to clovek uvedomi trebas az na jinem aparatu, protoze to na svem nevnima. Vim moc dobre ceho ke krz schopny, jeden se mi taky vali doma. To ze tam neregistruju notoricky zname zvuky kurzweila je taky neco jako kompliment... Ber to tak, ze az to projde malinkyma upravama, tak to bude dokonale. Velmi dobre se mi to jevi i ted. Akorat jsem to asi neformuloval nejlip.

A tady toto " takze - poklona pane...
" nebyla ironie ale nejake jako by shrnuti. Drzim palce...Fakt.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 úno 2008 22:29

nunu: Díky moc, ale ze Tvého původního příspěvku jsem to opravdu nepochopil, tohle je jiná a já Ti upřímně děkuji.
Nezlobil bych se ani kdybys to myslel vážně tak, jak to původně vyznělo - že se na takovou skladbu můžeš vy.... I to by byl názor, se kterým musím počítat, když už něco zveřejním.
S Tvým názorem na zvuk musím souhlasit a byl jsem na to upozorněn už i jinými... Snad s tím ještě něco udělám.
A ohledně KZW - jj, Kurzweil je dobrý a mocný nástroj (alespoň já ho tak vidím) a omlouvám se, ale ani tohle jsem ze Tvé původní zprávy nepochopil příliš jako kompliment.
Takže nunu, vše v pohodě, moc díky za Tvoji reakci a vše jen v dobrém ;)

nunu

Příspěvek od nunu » 12 úno 2008 22:37

Ja uz jsem takovy, kdyby se mi neco nelibilo, tak se k tomu moc nevyjadruju a pokud ano, tak velmi jemne. Fakt se mi to libi, po vsech strankach, kdyby to melo jeste lepsi zvuk coz mastering urcite udela, nemam sebemensi vyhradu... Nedokazal bych to, nedokazu mnohem banalnejsi veci -))) Ale chystam se to zmenit -)

Ohledne krz, mam kamarada ktary je fakt dobry, ale hodne dobry co se tyce hrani, napadu, je schopny udelat behem hodiny u mne co kecame a on si hraje dva tri dle meho dokonale motivy na nejakou skladbu. Bohuzel krz umi zapnout, vypnout a zmenit program. Dnes po dvou letech si vytvori i nejaky setup. Proto jsem rad kdyz do nej nekdo pronikne. Ani ja ho nezvladam dokonale, umim par zakladnich veci, ale mnohe mi zustava jeste skryto.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 úno 2008 22:48

nunu: Já jsem také takový.
Na zvuku této mé skladby registruji stále více chyb (zejména po různých upozorněních) - znáš to jistě - jak má člověk v uších hodiny a hodiny stále stejnou skladbu, kterou tvoří, přestane vnímat vlastní chyby... Pak si to poslechne "nezaujatý" posluchač a najednou vyplave tolik chyb...
Něco s tím udělám (upravím ještě zvuk, možná trochu i aranže...).

Co se Kurzweilu týče, tak jsem jen jeho úplně obyčejný uživatel, už jsem si jen teď i občas dovolil zasáhnout do Setupu a něco si upravit sám... Jinak jsem ale "Kurzweilista nula".

Moc díky za názor a myslím, že určitě dokážeš věci, proti kterým bude banalitou tento můj track.
Díky!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 27 úno 2008 20:46

Asi už to nikoho zajímat nebude, ale kdyby přece:

Trochu jsem poupravil zvuk a kdo ještě má chuť, čas a náladu, zde je upravená a hlavně masterovaná verze:

HENRYX - Obavy (5:46 min., 8.56 MB)

Alespoň ke zvuku se prosím někdo vyjádřete, když už vás tahle muzika nezaujala... Ale nikoho nenutím ;)
Díky za případné reakce.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 28 úno 2008 16:53

Docela fajn. Televizni serial, oldschool;)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 28 úno 2008 18:58

Amorph: Díky za názor, alespoň že "docela fajn, i když oldschool" - mnohem lepší, než "nic moc", nebo "totální prů..r"...
Za "oldschoolistu" jsem tady byl označen už několikrát a docela jsem si na to už zvykl (všimni si, že to i sám tak komentuji), ale když už jsi to tady a teď použil Ty, prozraď, prosím - v čem myslíš, že je ten můj "oldschool style"- v melodii, ve zvuku, v použitých zvucích, v harmonii...???
Budu Ti vděčný za odpověď.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 28 úno 2008 19:20

Jindrix: mě se to pořád líbí :) těžko posoudit rozdíl mezi těma dvěma verzemi...teď nevím, možná slyším v té nové verzi víc efektů, fx fillů...použil jsi tam nějaké ty ode mě? jinak na posouzení zvukového rozdílu nemám ani uši, ani vybavení...subjektivně se mi ten master zdá spektrálně vyrovnanější...dával jsi to do stejného mastering studia jako posledně?
vím, moc otázek, sorry, nemusíš odpovídat, vím že nemáš čas...

co se toho oldschool týče, tak jak ses ptal Amorpha, tak já bych řekl, že to může být od každého něco (ale s těmi nástroji jsi pokročil)...mě se ale tvůj styl líbí, příjde mi to jako poctivá kompozice (to ti říkám od začátku), takže je mi úplně jedno, jestli je to oldschool, nebo ne...to už je zase to škatulkování - především je to hudba...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 28 úno 2008 19:33

Jindy2: Díky moc za názor. Možná v té masterované verzi ty efekty "vylezly" více, než to bylo v tom surovém stavu, což je mimochodem dobře.
A nedával jsem to do stejného masteringového studia - v tomto případě jsem zkusil studio jiné a líbí se mi jejich mastering. Z toho "bahna", co jsem jim zřejmě dodal v původním mixdownu (viz úplně první ukázka v tomto topic) dokázali myslím vylovit maximum, co šlo.

Některé FX jsem opravdu použil z odkazu, který jsi mi poslal, díky moc ještě jednou, ale to je mimo téma.

Osobně moc podrobné a "puntičkářské škatulkování" stylu také moc nemám rád a nevadí mi, když je moje tvorba označována jako "oldschool". Jen by mě zajímalo, čím je taková. I když - vždyť i já, ač nejsem ještě kmet, jsem vlastně také "stará škola", možná to bude tím ;)

Každopádně díky za reakci, Jindy2!

Odpovědět