HENRYX - skladba Strach

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindrix

Re: HENRYX - skladba Strach

Příspěvek od Jindrix » 23 črc 2010 21:15

biscuit píše:ahoj, skladba je zvlastni. prijde mi zajimava, ikdyz me nicim vylozene nedostava.. ale vicemene se mi to libi. z hlediska vyberu zvuku mi trosinku nesedi ty "natrencly" synthy s tema padama/chorama. je to na me takova moc "libive" pusobici kombinace. jinak receno, je skoda, ze tam zadnej zvuk neni odvaznejsi - prekvapivej - experimentalni.
co se tyce zvuku, asi to nebudu prozivat, reason je reason.. asi v ramci moznosti to ujde. jen ta hajhatka je vylozene umorna.. dal bych ji vic dynamiky a trochu schoval. a urcite vyvazil co se sterea tyce, ale to je mozna jen tim, ze mam absolutne blbe postaveny monitory. mozna bych k hihatkam pridal jeste jemnounkej shaker, kterej by tomu mohl pridat zivejsi barvu (jentak nenapadne). beatu by slusel mistama i klidne trosku divocejsi break (myslim na kterym by se podilel i kopak a hlavni snare, nejen tomy).
jak pise sasa - jen muj nazor ;)
Moc díky, zatím je Tvá kritika nejkonstruktivnější, i když si vážím i těch předchozích.
Jsem rád, že Ti skladba přijde alespoň trochu zajímavá a přiznám se, že jsem se s ní dosti natrápil. Vizi jsem měl víceméně jasnou, ale realizace se mi nepovedla tak, jak jsem chtěl a pak už jsem neměl sílu na tom dále pracovat a něco s tím dělat. Změnil jsem to snad 20x (zvuky, rytmiku apod.).
Četl jsem Tvoji reakci už včera v noci, ale od té doby jsem si tuhle moji skladbu ještě několikrát poslechl a při tom jsem bral v potaz Tvoje názory.
Usoudil jsem, že máš pravdu:
Hi-hat tam skutečně moc trčí a jede si jako robot bez dynamiky (s tím jsem schopen ještě něco udělat), zvuk jsi mi nějak moc neokomentoval (nečitelný/ čitelný/ moc basů/ málo basů...), nově připouštím také, že ty chorály (zejména ty ženské) tam působí všelijak, jen ne jako zvuky, evokující strach...
Shaker (a teď se div, nebo ne) jsem tam zkoušel, ale dal tomu linii "slaďáku" a ne pocit strachu, navíc jsem shaker použil už do docela dosti mých skladeb a nechtěl jsem ho používat v této skladbě, namísto toho jsem použil dřívka (i když i ty používám také hojně)...
"Divočejší break bicích"... No, tak to jsem právě nechtěl, chtěl jsem mít bicí víceméně monotonní, se zvýrazněním v podobě přechodů v mezihře a v závěru...

Každopádně moc děkuji za názor a kritiku, biscuite, vážně díky.
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 23 črc 2010 21:25, celkem upraveno 2 x.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 23 črc 2010 21:17

EXCOM píše:prijemne
Moc díky, jsem rád, že Ti to tak připadá.
Díky!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 23 črc 2010 21:20

Vuid píše:Jindrix: Jo, myslel jsem hlavne ten dlouhej verb obcas na snare, ten se mi vubec nelibi, dal bych tam nejakej jinej.
Ale to je jen detail a taky jen muj nazor:) Jestli se ti tenhle verb libi, tak ho tam klido nech.
Vuide, takhle jsem to ale opravdu chtěl, bavíme-li se o tom nareverbovaném snare zpravidla 1x za čtyři takty. Tak jsem to vážně chtěl.
Ještě jednou díky za reakce, potěšily mě.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 23 črc 2010 21:21

luphtrack píše:tak za mě teda jednička.
Jejda, moc díky, luphtracku, potěšil jsi mě, díky! ;)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 27 črc 2010 11:28

Zajimave a pekne, nazev sedi a dokazi se do soundu vzit. Hajtka me trochu otravuje (posloucham ve studiu, takze si uzivam basy). Jinak co se tyce melodie, nic zavratneho, ale nic urazliveho. Osobne se mi spise libi, ale musim rici, ze spise pocitove/zvukove, nezli hudebne. Mozna by u appregiatoru bylo vhodne trosku si pohrat s hlasitosti - aby to excelovalo nejenom tonikou, ale taky hlasitosti, trosku dynamiky.
Naposledy upravil(a) upman dne 27 črc 2010 11:58, celkem upraveno 1 x.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

biscuit

Příspěvek od biscuit » 27 črc 2010 11:56

jindrix: breaky - to bylo samozrejme jen jak bych to udelal ja - vubec to nebylo o tom , ze je to spatne nebo dobre, ale tos urcite pochopil ;)
zvuk - z hlediska vyvazenosti mi tam trcela ta hihatka, jinak mi to prislo ok. jen ten papirovej charakter, ale s tim asi nejde nic delat, dokud clovek nezmeni platformu. sam bych asi lepsi zvuk z reasonu nedostal... ;)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 28 črc 2010 20:12

upman píše:Zajimave a pekne, nazev sedi a dokazi se do soundu vzit. Hajtka me trochu otravuje (posloucham ve studiu, takze si uzivam basy). Jinak co se tyce melodie, nic zavratneho, ale nic urazliveho. Osobne se mi spise libi, ale musim rici, ze spise pocitove/zvukove, nezli hudebne. Mozna by u appregiatoru bylo vhodne trosku si pohrat s hlasitosti - aby to excelovalo nejenom tonikou, ale taky hlasitosti, trosku dynamiky.
Moc díky za reakci, upmane.
Jsem rád za mnoho věcí, které píšeš- že se Ti to líbí pocitově, že Tě tam nic neuráží a také doufám, že alespoň ty basy se mi tam povedly a že sis je snad i vychutnal :)
Ohledně hajtky- už jsem to před chviličkou poupravil, trochu jsem ji zjemnil a také ubral.
Máš-li chuť ještě jednou si to poslechnout, můžeš z původního odkazu, nebo ZDE (.mp3, 3:52 min., 5.3 MB). Případné doplňky Tvého názoru moc uvítám ;)
S arpeggiem toho už moc neudělám, stejně jako asi s celou skladbou, takhle už to asi zůstane.
Každopádně moc díky za názor!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 28 črc 2010 20:16

biscuit píše:jindrix: breaky - to bylo samozrejme jen jak bych to udelal ja - vubec to nebylo o tom , ze je to spatne nebo dobre, ale tos urcite pochopil ;)
zvuk - z hlediska vyvazenosti mi tam trcela ta hihatka, jinak mi to prislo ok. jen ten papirovej charakter, ale s tim asi nejde nic delat, dokud clovek nezmeni platformu. sam bych asi lepsi zvuk z reasonu nedostal... ;)
Díky, biscuite.
S hi-hat máš pravdu, stejně jako měl pravdu i upman a kterému jsem to psal také- už jsem na hi-hat zapracoval (před chvílí)- trochu jsem ji zjemnil a hlavně ubral a vůbec jsem si ještě trochu pohrál s mixáží.
Chceš-li, můžeš si upravenou verzi stáhnout z původního odkazu, anebo ZDE (.mp3, 3:52 min., 5.3 MB).
Více s tím ale skutečně asi neudělám.

Ještě jednou díky za reakce, vážím si jich.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 28 črc 2010 20:21

Ahoj ještě jednou všem e-zoňákům,
omlouvám se, toto téma stejně již zřejmě velmi brzy odumře, ale ještě něco napíšu:

Trochu jsem si ještě pohrál s mixem této mé skladby "Strach".
Kdo má ještě chuť (a/nebo sílu) poslechnout si upravenou verzi (už zřejmě poslední), může stahovat z původního odkazu,
anebo ZDE - HENRYX: Strach (Update 2) (.mp3, 3:52 min., 5.3 MB).

Lepší už to zřejmě nebude a už vás nebudu touto skladbou otravovat.
Všem kdo napsali, nebo ještě napíšou, moc děkuji.

Odpovědět