Jabĺčko

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
bluerecording

Re: Jabĺčko

Příspěvek od bluerecording » 18 srp 2014 12:46

rastis píše:0:36 - chcem ta vááábíííť - podla mna sa spravne hovori váááábiť, s kratkym i

1:29 - chcem áááby síííí to bóól

a potom donemoty tie áááááántyoxidáááántýýý - tych je tam kopec

a do konca pesnicky by som mohol davat dalsie, mnohe sa tam opakuju stale tie iste chyby...

cely ten text ako to teraz pocuvam je strasne znasilneny, neuveritelne slovosledy.... presne ako keby ho pisal niekto s presvedcenim, ako sa Slovencina neda dobre pouzivat v pesnickach, tak ako dokaz napisal toto
A, uz rozumiem o com hovoris. No to je prave o tom, ked chces vyuzit v melodii aj melizmy a ligatury. To samozrejme nie je chyba ale zamer {v ramci dodrzania melodickeho tvaru}, vyuzivany v hudbe uz niekedy od cias Gregorianskeho choralu. Je ale pravda, ze v slovenskych textoch sa to casto nepouziva {v popovej hudbe}. V anglickych textoch je to uplna samozrejmost. Vsimol som si, ze sa asi najviac orientujes na SKA. Samozrejme to je uplne iny pristup, kde slova prisne sekas a pouzivas strasne vela zamien a podobne. Tiez to moze laik oznacit ako chybu, ale nie je to tak. Proste nepouzivas ligatury a kazdu notu chces doplnit nejakou slabikou. Tak je urobenych asi vascina slovenskych textov. S prichodom R&B na slovensku scenu sa aj to zacalo hybat a casto sa stretnes aj v tychto skladbach s podobnym riesenim, ake som pouzil ja. S textami som sa natrapil viac nez dost, ked som napriklad robil aranzmany pre Sanson klub neboheho Jozefa Bednarika a musel som napasovavat krasne prelozene texty na uz existujucu melodiu daneho sansonu. Nie je to s tou slovencinou veru jednoduche. :? A to, ze sa ti Jablcko z tohto dovodu nepaci, akceptujem.

Odpovědět