Jazzym production folder

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
charonme

Re: Jazzym production folder

Příspěvek od charonme » 31 črc 2013 08:12

no vsak preto pise ze to je skor koncert ako nahravka

vras

Příspěvek od vras » 31 črc 2013 08:28

koukam, ze vyznam slova "koncert" je uz take dost siroky a relativni...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 31 črc 2013 13:13

prirovnanie ku koncertu som zvolil hlavne pre množstvo chýb ktoré sa na koncertoch stáva . .a aj koli tomu že vačšinu liniek som dával na prvú .. ani neviem vysvetliť prečo sa mi to nechce vypiplať ...vlastne viem, preto že čakam na nejake mikrofony , basgitaru ,..a recorder . :roll:
... ten souncloud zatial použivam len na ukážku typu muziky aka sa mi páči hrať - robiť...

ked počúvam tieto nové tracky od vás alebo aj v radiu , ktoré sú naklikané alebo aj nahrané keyboardmi , srovnané do tempa , v hyperkvalite študiových vzorkov .. .. predstavujem si pri počúvaní ako by to vyznelo keby to hrala naozajstna kapela ... a niekedy mam pocit že by to bolo neskutočne dobré.

a niečo také sa aj snažim urobiť , proste nejaký chillout , alebo niečo rychlešie ,. by som chcel nahrat naozaj ,..
teraz ukazujem skladbu pod úroven s množstvom chýb , ale možno ak niečo naozaj poriadne vypiplem .. bude to potom o to lepšie pôsobit ..dufam :mrgreen:

charonme

Příspěvek od charonme » 31 črc 2013 14:15

podla mna ked sa chce niekto venovat aj hraniu aj nahravaniu a este k tomu to robi nie profesionalne, ale len popri inej robote, tak si na seba berie prilis velky naklad. Nazdavam sa ze kludne si len hraj a publikuj "zive nahravky" ako ukazky z toho hrania a nahravanie nechaj na niekoho kto chce a ma cas, talent a prostriedky sa venovat nahravaniu, mixovaniu a mastrovaniu

jazzym

Příspěvek od jazzym » 01 srp 2013 15:46

nahravanie ma baví aj mastering , je to vlastne praca na vysledku a to s hudbou suvisi , niekedy je problem najst spolocnu rec muzikant vs studiovy technik. :roll: . je to mensi naklad ako hrat na vsetkych nastrojoch :wink:
mam ale problem ze by som chcel trochu vediet robit aj s tymi vst nastrojmi midi a pod . ale na to uz nemam casu sa tomu venovat , a obavam sa ze ked by som sa tu spytal na nejake jednoduche veci ako to rozchodiť, tak mi pani odbornici daju link na nejaku ucebnicu aby som sa to naucil od A po Z a to uz naozaj nemam chut.. a čas :?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 srp 2013 17:25

Jazzym: to je mi luto co pises... Lebo ja sam ( a myslim ze nie som tu na fore sam) kazdemu zaciatocnikovi radim na kazdu normalnu otazku.. Co samozrejme nie je "naucte ma midi" ..

jazzym

Příspěvek od jazzym » 16 srp 2013 23:58

:D Tak som neodolal nevydržal .. a puštam další z mojich nedokonalych lajdackych rekordingov .. koukam že sa mi rytmika podoba jak vajco vajcu .. :roll:

komasix

Příspěvek od komasix » 17 srp 2013 00:28

Ahoj, hele já myslim že je u tebe něco špatně... to nahráváš všechno ty? je to hrozně špatně zhulený, zvlášť ty perkuse.zvukově mi vadí ten darbukoidní agresivní zvuk a utopená španěla
Jsou to takový plochy neplochy.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2013 00:30

jazzym : celkom mi to pripomenulo moju mladost , ked som pocuval taketo veci ..

jazzym

Příspěvek od jazzym » 17 srp 2013 05:50

Pytkin: .. :D .. Tých troch pánov poznám , aj tento album čo si vytiahol .. dostal som sa k nim vdaka mojmu učitelovi gitary , .. dost vela som kedysi počuval album Shakti s John McLaughlinom.

komasix: :lol: u mne je zatim toho hodne špatne, ..ano nahravam všetko ja .. basu zatial gitarou cez oktaver a prehnal som to simulaciou basovej bedne . Perkusie su bonga a trochu som ich equalizoval. je tam potlačene stredove pasmo a zvyraznene basy , na sluchatkach sa mi to páčilo.
Všetko je hodene do roznych reverbov ,..možno som to trochu prehnal ,.. je tam na bongach taky Hard Wall reverb ..ktory sa mi páčil :roll:
A nepytajte sa na mikrofon ktorym to bolo snimane .. hovorme tomu radšej Vintage sound :D

a to špatne zhulený ? že to nejak nešmakuje tématicky? :roll: neviem čo si mam pod tym predstaviť

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 17 srp 2013 20:30

Ty jo, co ty dokazes tim casovanim jednotlivych not, to je super. Ja se vubec nedokazu vcitit do rytmu, ty to tam strilis a nedas mi sanci pochopit zakonitosti tveho grooveu. Zda se mi, ze ti tam obcas do taktu upadne doba sem, doba tam. Kladne muzu hodnotit nasazeni a pokud to byl zamer, aby to znelo jako liveko, tak i zvuk se vsema jeho nedokonalostma a zvolenym reverbem, ktere pri nesoustredenem poslechu vytvari djem podia. Hele, uprimne, prozkoumej moznosti, ktere by ti prineslo cviceni/nahravani s metronomem/clickem. Jestli chces, aby tvou produkci jednou prijali posluchaci, budes muset zapracovat zejmena na timingu/konzistenci/discipline. Fandim.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 17 srp 2013 21:10

Parada dik :D , velmi hodnotna kritika ..
v podstate s tebou suhlasim vo všetkom .. a ak by si chcel objasnit zakonitosti mojho grooveu .. tak to je nejak tak filosoficky , "co ze mne vyleze je dobrý" :lol:
mám velmi rád timing a zároven aj "distiming" takpovediac ,..napnutie doby .. no len na to by to chcelo ten timing ovladať dokonale :wink:

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 17 srp 2013 21:38

Taky miluju "distiming", swing patri ke groovu, ale ma proste nejake sve zakonitosti.

Spatny zaznam, ale dobry swing :) Mrkni na 2:39

jazzym

Příspěvek od jazzym » 17 srp 2013 22:00

nojo ... zaujimavé .. nektery z tech fešáku seš ty ? .. nebo jen tak bylo po ruce ? :wink:
inak dobrý nápad hentak šikmo bubny , jak bonga na stojane :D

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 17 srp 2013 22:26

Nene, to ne. Ani jeden z nich :) Jen jsem chtel ukazku toho co mam rad za shuffle...

Odpovědět