Jazzym production folder

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Pytkin
Moderátor

Re: Jazzym production folder

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2013 22:55

Pierre niko : ale to uz je fakt na hrane .. ze mas pocit ze bubenik je krivy ..

jazzym

Příspěvek od jazzym » 17 srp 2013 23:03

práve v tom albume od shakti co som spominal by sa dalo najsť timingu požehnane .. aky mam rád ..
ked vypocujete mozno sa bude dat pochopit aj moj groove :wink:

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 17 srp 2013 23:20

Pytkin: jo to jo. Je to na tebe moc? :) Ja to mam rad, ale mainstream to opravdu neni? Asi v podstate pouze HipHopova zalezitost. Zajima me, jak to na tebe pusobi, delam totiz na na jednom projektu, ktery by mel byt stravitelny i lidem, kteri jsou zvykli na tradicni pojeti timingu, ale melo by to byt zajimave. Sory za offtopic...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 srp 2013 23:35

pierre : ja dost pocuvam jazz, funk, fussion .. znesiem aj dost volny jazz a podobne .. ale hento mi uz pripada priliz .. a hento je hiphop ? ja som teda neni moc fanda hiphopu , ale pod hiphopom chapem uplne iny muziku :)

BTW: pocuvam to teraz cele .. a v niektorych pasazach to slape krasne :)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 17 srp 2013 23:54

jazzym píše::D Tak som neodolal nevydržal .. a puštam další z mojich nedokonalych lajdackych rekordingov .. koukam že sa mi rytmika podoba jak vajco vajcu .. :roll:
zaujimave, prijemne, vyborne.
co z toho si robil "vlastnymi" rukami ?
Naposledy upravil(a) MDudas dne 18 srp 2013 01:22, celkem upraveno 1 x.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 18 srp 2013 00:12

Pytkin: Dik :) Hip Hop to neni, jde spis o to, ze se prave ten beat blizi hopovym produkcim, ktere vznikaji na Akai MPCkach tukanim do padu. Me je teda uprimne jedno, jestli to ma puvod jeste nekde dal. Beaty s masivnim az prehnanym shufflem pro me symbolizuje MPCko. U nekterych produkci je to az neuveritelne dlouha doba, nez prijde uder,ktery uz mel podle metronomu zaznit. Pro me je to velmi zajimava disciplina tvoby biciho partu. Kazdy track podle me vyzaduje jistou miru shuffleu. Jasne Trance bude rovny podle pravitka, ale treba Funk drevnich let George Clintona, tam uz to kluci mydlili. Ne moc, ale bylo to tam. Tenhle chlapek z Ruff Pack to proste jen dost hroti, a ne kazdemu to muze stymovat...

Jeho vysost George Opet sorry za OT...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 18 srp 2013 11:04

MDudas píše: zaujimave, prijemne, vyborne.
co z toho si robil "vlastnymi" rukami ?
:D Vážne? páči sa ? to som rád , .. všecko som robil vlastnymi rukami , nahraval som najprv bonga , potom basovu linku (elektrickou gitarou s oktaverom) a potom španielku :wink: ,.. len som potom urobil strih ,.tam v strede kde je počut naraz tri gitary ktore som tam mixol z predošlých pokusov solovej španielky ., pôvodne som chcel nahrat tri solove španiely s rozličnym zvukom a v programe vybrať len pasaže striedavo z tych troch sól ,.. ale nakoniec som dal len jednu kôli kontinuite .. urobim to v nejakej inej skladbe alebo tuto prerobim niekedy. mohlo toho solovania byť menej ..niesom uplne 100percent s tym spokojny.

Pierre niko :
Mne sa tá banda troch chlapcov celkom pozdáva je to dobrý nápad tá skladba má v sebe náboj , ale vyznie to trochu akoby ten bubeník zohnal nejaké mladé uchá čo trošku zaostávaju inštrumentálne .. ten gitarista to akoby trochu nezvladal prehmatavať a akoby sa sustredil viac na to kedy čo zahrať ... potom to straca trochu suvislosť..jednotnosť.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 srp 2013 11:53

Pierre niko píše:Taky miluju "distiming", swing patri ke groovu, ale ma proste nejake sve zakonitosti.

Spatny zaznam, ale dobry swing :) Mrkni na 2:39

to je sranda ako kazdy inak vnima hudbu :-) ja som pri tom trpel ako kon z toho jak tie bicie zaostavaju za zvyskom :-) je pravda ze v niekotry momentoch to zaslapalo dobre ale vacsinu casu som skripal zubami :-))))

inak shuffle (aj ked v me sej miere ako v tej ukazke:-)) sa pouziva aj v (psy) trance - skoro vzdy davam na basu (niektore tony posuvam "pred" a ine "za" takt, na hihaty (skoro vzdy posuvam "za"), na perkusie uplna samozrejmost a melodie velmi casto tak ako ich zahram nazivo tak necham bez akejkolvek kvantizacie.. ale hento je uz proste na mna moc :-)))

jazzym

Příspěvek od jazzym » 23 kvě 2014 00:40

Prave v tomto obdobi selektujem hovadiny ktore som nahral na 16GB kartu v ZoomR16 ...
vela mažem a niektore taketo veci si archivujem..čo sa mne páči. :roll: sadnem , zahram bicie , basu , gitaru..
potom niekedy počuvam.

..rappersky odkaz pre rastisa : ..viem ze hram na houby .. ale ty Vááááácej :lol:
Naposledy upravil(a) jazzym dne 23 kvě 2014 14:30, celkem upraveno 1 x.

rastis

Příspěvek od rastis » 23 kvě 2014 01:28

ale ano - citit v tom cosi :) na gitaru sice moc hrat nevies, vlastne na ziadny z tych nastrojov :) ale na kazdom z nich vies ukazat, ze hudbu citis a nie si hluchan, takze respekt u mna nakoniec mas :) (myslim to vazne ! )

zneje to ako ked dzezmeni uz nevedia, co zaimprovizovat, tak zacnu hrat samoucelne blbosti, s tym ze k dokonalosti pri takejto hudobej forme u Teba chyba uz len nejaka ta davka virtuozity ...

rastis

Příspěvek od rastis » 23 kvě 2014 01:32

prva asociacia, co to vo mne vyvovalo - niektore tie z pasazi su trochu pribuzne...

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 23 kvě 2014 09:20

jazzym: Zni to jak kdyz se mistni gymnazijni kutalka zhuli a hraje "jazz". Radsi min nahravej a vic u ty hudby mysli.:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

jazzym

Příspěvek od jazzym » 23 kvě 2014 14:54

respect braco , že vieš prejaviť rešpekt :wink: možno to s tebou nebude nejaky velky pruser lebo beznadejny gitarista by sa chytil len na chyby 8)
ale myslim že sa myliš že neviem hrat na žiadny nastroj .... ja som nahodou vyborny basgitarista , len to neni moc vidno lebo stale tu basu hram gitarou s oktaverom. :lol:

oxyygen.. ja si myslim že je práve treba vela nahravať a počuvať sa ..dostať sa do akehosi tranzu pri tom .. .. uvedomiť si ake chyby to vtedy prináša a na buduce ich podvedome nezopakuješ ..je to trochu ine hrať naživo ako skladať noty v PC , .. a uplne ine je nahravať taketo improvizacie postupne.. aby to znelo interaktivne..(čo teda nechcem povedať že to interaktivne znie ale už viem ako na to .)
nedotahujem to do konca ani mastering,.. prave chcem aby som vnimal chyby. Ale služi mi to aj na to že sa postupne naučim ako to finalne mixovať..
.. najprv tam bola verzia 128kb MP3 čo totalne stratila detaily , ghost notes( čo je podla mna vina normalizacie k 0dB a absencie compresoru ) , ..potom som narychlo urobil aspon 192 kb ale aj to ma dost malo detailov oproti wavku.
teraz je tam 320kb s trochou reverbu a compresoru na base a rytmičaku. bez koncovej normalizacie ..nech to mP3 moc nekurví 8)
No už to radšej nepočuvajte znovu .. :wink: je to ptákovina pre sukromne učely ktoru za par dni odstranim.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 23 kvě 2014 15:24

no ja jsem to spis myslel tak, ze nez bezhlave hrat a cekat ze z toho neco nahodou vyleze, je lepsi si sednout a vymyslet nejaky nosny motiv.: :wink:
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

jazzym

Příspěvek od jazzym » 23 kvě 2014 18:42

to som skušal .. to až neskor. :roll:
treba najprv poriadne vycvičiť vymyšlanie motivov v realnom čase .. sam častokrat čumim čo vznike z takej impovizacie.. potom sa taky motiv može stať aj nosnym pre nejaku skladbu neskôr. :wink: ale dik chapem .. 8)

Odpovědět