Jazzym production folder

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
dendy
Vybavení

Re: Jazzym production folder

Příspěvek od dendy » 23 kvě 2014 19:28

zdaleka najviac ma vyrusuju tie bicie..to fakt znie hrozne hrozne mimo tempa a vobec vsetkeho :-) total random.. plus zneju hrozne plechovo... az chvilami rozmylam ci si len nebuchal verechou po hrnci...

to si vsetko nahraval ty sam alebo mate nejaku kapelu ? ak to druhe, vyhodte bubenika, a zozente noveho, ak to prve, zozen si bubenika :-)

naopak gitara a basa mi az tak nevadi, com bude asi dane tym ze mam rad psychedeliu...

ale bez bicich ktore by slapali a drzali celu skladbu v kope sa to cele rozpada...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 24 kvě 2014 00:09

ja vas dvoch poslednych moc nechapem...
je pravda že bicie maju slabe miesta ..v tempe ..hlavne Ride činel som tam zanedbal.. :lol:
no hram to všecko ja .. keby som zohnal hudobnikov čo by boli aspon tak dobry ako ja .. a ochotny obetovať niečo pre tuto vec ...
tak si rad zajamujem... aj v nejakom klube..
ale tieto nastroje ma bavia jak bicie , tak basgitara ..na gitare som zavisly .. a klavesy musim mat ,..aj ked na ne neviem improvizovat (tie tam niesu)

bicie tam su len hihat, ride , snare ..tieto sú akusticke ..kick je použity elektrický pad zo zvukom z modulu
...dost dlho som sa tomu vyhýbal ale asi budem musie kupit kompletnu akusticku sadu :roll: mam nejake ponuky bicmanovať v kapele :oops:

pamatam že povodny impulz k vzniku tejto nahravky bolo ..nahrať niečo na počuvanie pri behaní ..preto ten názov evokujuci marathon :lol:
ale to tempo som po istej dobe na bicich nezvladal :oops: jak je možno počuť..Neni to moc jednoduche..jak by sa mohlo zdať.
viacnasobnym rerecordingom sa da dosiahnut istá jednotnosť ktora tomu v tomto stave chýba .

ked bicie zneju plechovo .. tak to bude tym asi že som ich vobec neequalizoval .. nechal som ich take surove..
mal som vo zvyku stiahnuť stredy .. čim sa trošku eliminuje lacnota..zvuku ..
Hihat je 14" Meinl Classics Medium Soundwave. Ride je sabian B8 20". Snare ma najdrahšiu blanu Evans polopriesvitnu :D
tak nevim .. 8)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 kvě 2014 00:32

komasix píše:to je joke?
to co som pisal ja ? nie, preco ?

dedko

Příspěvek od dedko » 24 kvě 2014 07:30

mne tam hlavne chýba groove..., je to improvizácia na troch nástrojoch bez harmonickej informácie, aj freezajjoví šialenci sa točia vo voľnej improvizácii okolo "niečoho" a to "niečo" mi tu chýba. Isteže to nemusí byť postupnosť 85000 akordov ale aspoň I-IV-V, ii-V-I alebo ii-V by sa hodilo.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 24 kvě 2014 18:12

to je pravda , ja som si to znova vypočul v novom svetle ..a je to hrozny guláš.. jedine ten začiatok a koniec ma možno naznaky niečoho dobrého..ale to ostatne je utrprenie ..tak už si ani nepotrebujem s komasixom vysvetliť jeho reakciu.
dakujem za pozornosť ..ospravedlnujem sa za vaše otravene uši :lol:
a niekedy nabuduce dopočutia :wink:

komasix

Příspěvek od komasix » 24 kvě 2014 21:03

dendy píše:
komasix píše:to je joke?
to co som pisal ja ? nie, preco ?
ne ne! já reagoval na ukázku

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 kvě 2014 21:34

aha :-))

jazzym

Příspěvek od jazzym » 24 kvě 2014 23:31

jáj ,.tak to nééé ..

toto je joke:
elektricka gitara nasucho stereo :wink:

jazzym

Příspěvek od jazzym » 25 kvě 2014 21:08

ešte doplním , že jeden mikrofon bol pred telom v prednej časti a druhý na hlave ,.. zistil som , že na hlave to má najlepšiu rezonaciu aj najkrajšiu ..
Jedna sa o typ Les Paul ..tá ma vačšiu plochu hlavy ..(stará Japonska kópia 197? ) a stare vyhrane struny :lol:
rytmiku (stereo linku ) som obratil fázu mala viacej basov , ale sólo bolo s opačnou fázou moc "škulavé" :roll:
:wink: uz vam dam pokoj aspon pol roka

MDudas

Příspěvek od MDudas » 26 kvě 2014 03:41

No mna to prve uplne potesilo. Je to sice trochu zhulene, ale je to pekne "live".
Presne bicie na kompe dnes vies spravit kazdy trtko.

Odpovědět