Jazzym production folder

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
jazzym

Jazzym production folder

Příspěvek od jazzym » 27 črc 2013 14:32

:wink: NA NAJNOVŠI TRACK SA DOSTANETE KLIKNUTIM :arrow: TUNAAAAAAAAAAAA

Obrázek

*
*
*
*
end edit.

:oops: Skoro každý de? nie?o nahrávam v mojich aktualnych podmienkach , niekedy to mažem inokedy archivujem , dnes som pre vás nahral jeden track aby ste mali predstavu o tom ?o asi robím .
nejedná sa o midi , je to nahrávane na nástrojoch , ak sa to dá poveda? aj o lacných e drumkách :roll: .
nahrávka je zašumená , lebo tri linky su nahrané na mikrofony a v nuende som sa zatial nenau?il odstranova? šum :roll: .. tak ak si to viete v hlave pri po?uvani odmyslie?, pustite si to prosím a vyjadrite nejaký názor .. na ?okolvek. :D
Naposledy upravil(a) jazzym dne 24 kvě 2014 23:32, celkem upraveno 4 x.

Pytkin
Moderátor

Re: Jazzym production folder

Příspěvek od Pytkin » 27 črc 2013 14:42

je to jak moc dlhe intro k niecomu co ma prist .. ale nic nepride... vypocuj toto .. intro .. a potom nieco pride http://www.pytkin.sk/abraxas/track01.mp3

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 črc 2013 15:05

:wink: poslednu dobu zistujem že tak vyznejú všetky moje songy :roll: čo s tým ? .. len tak dufam že ked ich bude dosť na album , tak sa ten dojem stratí ... alebo ho nazvem "intro album" :D

jackies

Příspěvek od jackies » 27 črc 2013 16:34

Mě to přijde sympatické, že se někdo snaží vzít do ruky nějaký nástroj a prostě na něj zahrát a něco nahrát.
Ani mi nevadí ta zjevná neumětelnost zvládnutí nástroje, rytmu, ladění a jakási hudební neposkvrněnost .... To může přijít všechno časem.
Já oceňuji snahu.
Na kvalitě záznamu tak nějak záleží až v poslední řadě.

Naklepat myší steriní loop umí každý jouda.

KILLA

Příspěvek od KILLA » 27 črc 2013 16:45

Pytkin : hehe, co je to za nahráfku ? / Hraju tam totiž na basu /... 8) :D

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 črc 2013 17:01

Pytkin píše:..... vypocuj toto .. intro .. a potom nieco pride http://www.pytkin.sk/abraxas/track01.mp3
KILLA píše:Pytkin : hehe, co je to za nahráfku ? / Hraju tam totiž na basu /... 8) :D
to si asi pořádny stařík :D to je snad ze 60tých . . :roll: myslel som že mam zle zasunuty jack od sluchadiel.

no ja viem že to moje pýta nejaký význam monotónnosti ,.. som tak zamerany na rytmus, že si myslim, že je to tak zaujimavé samo o sebe, ale dalo by sa na to nahliadať ako na skladbu , ktora bez pauzy nadviaže na dalši track , ktory zatial nemám :roll:

charonme

Příspěvek od charonme » 27 črc 2013 19:21

podla mna by sa to hodilo ako pozadie do niecoho, napr. mozno aj do filmu, v urcitych scenach by prisla vhod aj ta rytmika, neviem ako ju nazvat, ale mna osobne nejak znervoznovala trochu, ako keby tam nieco nesedelo ale neviem co

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 črc 2013 20:08

:oops: jeej do filmu , to by bolo fajn .. steven spielberg a já :D na jedných titulkoch :roll:

znervoznuje asi to že je to uplácané v priebehu 20 minut ak neprehánam , vačšinou na prvý druhý max tretí krát , ked som omylom nestlačil rec ale play :D
potom už len orezať začiatok , niečo silentovať , udeliť pan , zosilniť :roll: a čo ešte ? no vymazať chyby .

chýba mi nejaký kláves , inak by som tam pichol nejaký akord s dlhočíznym doznievaním .. hmm preto som aj tu na fore lebo sa chcem naučit robit s tymi masterkeysami :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 črc 2013 20:22

te "g-funk" mi znie hrozne nesurodo.. beat/perkusie su zahrane nazivo ? lebo mi to pride take skoro az mimo tempa, uplne ma rusia tie nepresnosti tam ... chvilami mi to pripade ako ked cez seba hraju 2 skladby na roznych tempach :-)

tu vec "12 bar blues plus MYJazz" tam mas to je uz podsatne lepsie ...

inak to co pisa pytkin, na tom daco je .. ono prave v tom je ten problem ako pises ze "uplacane v priebehu 20 min" .. ide o to ze prave to je ten rozdiel medzi serioznou skladbou ktora ma nejaky dej, uvod, telo, zaver - ze zoberes tie elementy uplacane za 20 minut a ptom sa stym 2 tyzdne hras, doladujes detaily, vysperkuvas.. 80% muziky je tvrda drina, kazdy si musi zvazit ci mu staci ostat v tej prve 20% faze tvorivosti alebo zamaka a dotiahne ten 'zvysok' aby vzniklo suvisle zaujimave dielo ...

jackies

Příspěvek od jackies » 27 črc 2013 20:25

dendy píše: "12 bar blues plus MYJazz" tam mas to je uz podsatne lepsie
Však on se přizná. To je diametrálně něco jiného než co dnes dokáže.
(samozřejmě mluvím o tom podmazu)

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 črc 2013 20:53

12 bar blues je stiahnutý backing track + moje improvizovane solo na gitare :oops:

B- funk sa pôvodne volal DnB-funk , lebo s bicimi som sa snažil o drum´n bass rytmus

nahravane to bolo takto :
1, bicie (elektrické , normalne paličkami hrané) (linka)
2, basa ( gitara s krabičkou octaver) ,(linka)
3, elektrická gitara. (mikrofon)
4, elektricka gitara II. (mikrofon)
5, bongo (na 2 mikrofony (stereo))

6, zabudol som ešte solovu gitaru dohranú až po mastermix ostatných :roll:
nemam dobre vybavenie zatial, este toho vela potrebujem dokupiť k spokojnosti, tak nahravam len aby som uchoval nápad.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 črc 2013 21:07

nedaj sa zmylit - na doru zaujimavu skladbu nepotrebujes drahu techniku... ani omylom, to je mytus.. vzdy je to len o prvotnom napade (tych 20%) a potom ochote srat sa s detailami a prplat sa s finalizaciou (80%) ..

jackies

Příspěvek od jackies » 27 črc 2013 21:42

Jinak pokud chceš radu, pogugluj výraz pentatonika spíš na YT (ukázaná platí)
namátkou : Nauč se to a bude se ti lépe žít s kytarou.
A nesnaž se hrát 100 tónů za vteřinu o tom muzika není.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 črc 2013 22:07

ja nekupujem drahu techniku , prave naopak , lacnu a čo najviac učelnú , len ked chcem mat po ruke všetky nastroje to chvilu trvá :roll: a ešte nejaky ten zakladny recording set . Mam svoju predstavu kedy budem ochotný sa piplať serinkať so skladbou .. dúfam že už len take tri mesiace šetrenia a jdu na to :D

II jackass ... :D trochu vím co je pentatonika :| a je pravda že sa skôr snažim ten ton trafiť intuitivne , nie podla nejakych overenych postupov , cvičieval som stupnice ale mam pocit že mi to pokazilo ten natural harmonic feeling
krom toho už niesom nerozvážny mladík , skôr pošetilý stařík (36) :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 črc 2013 23:05

ze poserily starik - to ti teda pekne dakujem, tiez som rocnik 77 :-))

Odpovědět