Lunar5 feat. Tobi and Tharian - Father & Son

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
matucha

Re: Lunar5 feat. Tobi and Tharian - Father & Son

Příspěvek od matucha » 14 led 2013 13:37

https://soundcloud.com/four-tet ti k zachazeni s bicima rekne vic nez spousta slov (obcas tam ma i opravdu hodne divny veci, ale inspirace je to dobra rek bych).

Z mojeho pohledu to blato a nevymichanost dela nevymichanost ;). Zdroje na me pusobej dostatecne kvalitne/hezky. Hlavni potize slysim (uz vpodstate od zacatku) na 200hz na kytare, zkus tam ubirat dokud se to nevyrovna a nebude znit ubučeně. Jak to pokracuje dal, tak se pridavaj dalsi nastroje, ktery maj vahu nebo silny harmonicky taky v tom prokletym 150-300hz regionu... ale i vejs, jen ta 150-300 je nejvyraznejsi.

Chce to peclive vymichat vsechny pasma (ale neprehnat to se separaci), pak ta vec bude pusobit daleko vzdusnejc.

Mimochodem u bicich bych nechtel ani vyraznejsi kopak nebo snare, spis se mi na nich nelibi nejakej 2000-6000hz ohen (nevim presne kde, treba je to 3 nebo 4k, to bych ted musel hledat ekvalilzerem a to se mi nechce). Taky mi vubec nevadi, ze jsou takovy rozplacly a crunchy, to k tomu myslim patri.

delay

Příspěvek od delay » 14 led 2013 13:54

OK. Díky, díky.
Je fakt, že spodky těch kytar jsem zde moc neřešil a dával -14 dB až na 30 Hz a - 6 až 8 dB na 60 Hz, chtěl sem to prostě nechat tlustý a hutný, asi strach z tenkosti, kterou jsem završil většinu předešlých mixů - když to takhle píšu zdá být trochu úsměvný. Myslím, že tomu prospěje ještě nějakej odstup, až si budu jistější co dělám, zatím napáchám škody na něčem novým :).

matucha

Příspěvek od matucha » 14 led 2013 14:52

Nekdy je potreba rezat (hipass), jindy je potreba lehce odlehcit (shelf) a vybrat rezonanci (bell). Vetsinou je to kombinace. Dobry je nezapominat na sub fundamentalni cast zvuku. Treba fletna hraje pomerne vysoky tony (treba az okolo 1khz) a rek bys... tak ji orezu nekde na 800hz a to procisti mix a vsechno bude skvely. Jenze tim orezes telo sumu, kterej vznika foukanim a kterej potrebuje jit az do subbasu, aby pusobil mekce a orez snese jen v superhustejch mixech, kde ta fletna je slyset opravdu jen z tonu a vejsek. U akustickejch kytar je to asi trochu podobny s tim, ze vsechny hucej. Taky jsem si "vystrih" svoji davku tenkejch kytar a hledam cesty jak je vmestnat do mixu aniz by hucely a pritom nebyly tenky. Muj momentalni postreh je, ze casto funguje bellem potlacit tu rezonanci tela ve vrchnich basech 150-350hz a pripadne shelfem ztlumit frekvence pod (vetsinou podstatne min nez db nez u toho bellu) a hipassem oriznout jen to co opravdu to co pak rozmelnuje basu(kopak). Tim, ze tam nechas ten spodek, tak to nebude pusobit tence, problem je totiz vetsinou v ty rezonanci a kumulaci podobnejch rezonanci. Kdyz mas v mixu potom tyhle stredobasovy rezonance, tak to pusobi vic "natlacene/nakompresovane" nez to doopravdy vzhledem k vnimany hlasitosti je. To kvuli tomu, ze to pusobi udusene.

delay

Příspěvek od delay » 14 led 2013 18:20

Tak teoreticky vím poměrně dobře, co je potřeba udělat, 800 Hz cut bych nedal snad na nic, co by mělo nějak normálně hrát :). Ta rezonance zní smysluplně, měl jsem s tím naložit odvážnějším způsobem, takže si to dám jako úkol a za čas s tím tady budu otravovat :)

D Ě K U J U

matucha

Příspěvek od matucha » 14 led 2013 20:13

800 cut? tak to je potreba na nektery veci kvuli mistu pro vokaly... nekdy...

A jak mluvim o rezonanci - to nemusi byt rezonance, ale treba duraz na stejny frekvence jako dalsi 3 nastroje... budto je prehrajes v jinejch obratech/oktavach nebo to nejde a EQ je jediny reseni.

Nekdy staci trochu, jindy se nesmis bat pritlacit ;).

andels

Příspěvek od andels » 21 led 2013 15:07

No teda, od 2.33 je to super. Taky mám rád dlouhá intra, ale spíše se tím snažím vybudovat atmosféru, která končí vyvrcholením. Tady to na mě působí konzistentním způsobem, proto bych to, kdyby bylo na mě, zkrátil.

delay

Příspěvek od delay » 21 led 2013 21:13

Díky :), je to takový 2 in 1. Já nevim, jestli jsem to už nepsal, prostě jsem si naladil kytaru, aby hrála jen tóny C a G, což je dobrý buď na pseudo ethno nebo jakoby blues, asi proto z toho vylezlo obojí... Délku první třetiny nakonec určila flétna, kterou jsem nechtěl výrazně krátit. Jinak jsem "long-intro guy" :) (a tak dám to sem, nakonec, proč ne - na noc ideální http://soundcloud.com/lunar5/between-tw ... st-release)

Odpovědět