Lunar5 - Interstellar (+ free remix pack)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
delay

Lunar5 - Interstellar (+ free remix pack)

Příspěvek od delay » 29 zář 2010 07:47

Ahoj, taková Lunar5 "klasika", hlavně co se týče mini-harmonie a postupů. Prvotní myšlenka byla udělat téma "Normandy" ke hře Mass Effect, nakonec jsem to trochu zobecnil (UFO, budoucnost), ale vesmír tam určitě zůstal.
Přiznám se, že se zvukem mám dost problém, ale nachám na ostatních, zda-li vám bude třeba vadit to samé jako vadí mě.
Každopádně díky za každej komentář a radu. Jako vždy :)

Obrázek "Trackpack" na remixy (všechno dry, krom panningu a nějakejch nevinnejch automatizací):
http://www.edisk.cz/stahni/80550/Lunar5 ... .68MB.html
Project tempo 76.5 BPM
Naposledy upravil(a) delay dne 22 říj 2010 19:07, celkem upraveno 9 x.

EXCOM

Re: Lunar5 - Interstellar

Příspěvek od EXCOM » 29 zář 2010 08:13

velmi prijemne

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 29 zář 2010 11:21

Tak tohle mi ze zacatku hudebne hodne sedlo. Prvni minutu mi to hodne pripomelo Radiohead Ok Computer. Pak me malinko pozlobily nektery lehce falesny tony kytary a v pulce se to bohuzel atmosferou posunulo vic do elektroniky a najednou jakoby zmizelo nejaky kouzlo. Ja bych to soupnul daleko vic do akusticna, spis k takovymu melancholickymu brit-rocku a nebo nekam k pinkfloydum.. A pak uz se to zacina trochu moc opakovat. Skoda, ze tam uz vubec nepripomenes tu peknou verzi, ktera jede po prvni minute. Ale tohle ma velkej potencial. Nechces mi poslat zase tracky na remix? ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 zář 2010 11:40

ten pitch zvuk 0:10 mi STRASNE pripomenul soundtrack k serialu HEROES ..

inak presne ten dojem z toho mam ako excom :) take prijemne, pohoda...druha polovica sa mi paci viac ako prva :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 29 zář 2010 11:41

Amorph : mne sa prave paci ta roznorodost tej skladby, ja by som to nemenil.. pekne sa to rozvija.. konecne na ezone pocujem skladbu, ktora dejovo nie je monotonna

delay

Příspěvek od delay » 29 zář 2010 12:00

Excom: Díky moc za poslech a zhodnocení.

Amorph: Fajn komentář, v podstatě máš trochu i pravdu, po tom větším breaku tam až do finálního tématu nejede basa a možná to trochu umírá, s tou melodií mě to napadlo, ale nakonec jsem to nechal v jedné tónině protože jsem už chtěl konec a tohle bylo takový vzletný spíš. Celkově jsem zase řešil dilema píseň / instrumental, totiž je snadný začít něco zpívat, ale tím se z toho taky stává už uplně něco jinýho a celkově to vyžaduje náročnější přístup, takže jsem vlastně poslepoval pár pasáží a nějak to neřešil :), určitě hraje roli i jakási pohodlnost.
Jinak no problem s remixem nebo advanced mixem, rád přepošlu trackpack a domluvíme se.

Dendy: Žádnej pitch, votočenej kousek kytary :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 zář 2010 12:22

na remix by som sa hlasil aj ja, niektore pasaze a tie vokaly ma vyslovene lakaju urobit tomu psytrance verziu :-) tak ak by si mal zaujem, hlasim sa :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 29 zář 2010 12:55

Ta to kua pocekajte na mna :) ja to este nemam na kvalitnom repro vypocute :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 29 zář 2010 13:00

Sakra... Lukas, toto je pecka! Moc dobre moc moc moc! To chce chemicky roztok!!! Vokal je skvely, atmoska ma uplne vzala. Zdrhol som z prace, uz pocuvam. toto chcem! :wink:

delay

Příspěvek od delay » 29 zář 2010 13:06

Teda díky moc, nebudu kazit radost, zábavu, chemické pokusy a cokoli jiného :). Připravím nějakej pack a hodím sem odkaz pro kohokoli, v základu to nechám až na drobné vyjímky bez FX. 8)

synth_synth_synth_synth

Příspěvek od synth_synth_synth_synth » 29 zář 2010 13:53

moc fajn

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 zář 2010 13:58

delay píše:Teda díky moc, nebudu kazit radost, zábavu, chemické pokusy a cokoli jiného :). Připravím nějakej pack a hodím sem odkaz pro kohokoli, v základu to nechám až na drobné vyjímky bez FX. 8)
SUPER! uz si na to brusim kosu :)

Eye

Příspěvek od Eye » 29 zář 2010 14:04

Hezký, to se mi líbí – má to dobrou atmosféru, a i když se přiznám, že mne zpočátku trochu rušil ten kytaro/lead synth, pak už jsem si na něj zvyknul. V 1:21 mi přijde ta hajtka možná malinko výraznější, ale ani to neva, důležitej je celek. Hodně to občerstvuje vokál, líbí se mi kytary, zvlášť ty "black hole son", když vylezou po tý 2:38 třeba. Je to prostě dobrý :).

Můžu mít jenom dotaz co je (krom vokálu a kytary) nahrávaný živě jako nástroje a co je z počítače popř z čeho? Ptám se teda hlavně kvůli těm pěknejm plochám a bicím, protože s těma mívám osobně celkem pekla, tak že bych se přiučil... díky :)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

delay

Příspěvek od delay » 29 zář 2010 14:29

Eye: Díkas za poslech.

Co se týče zvuků. Z PC jsou vlastně jen bicí a nějaký drobný FX samply. Delší dobu jsem hledal něco, co bych používal tradičně na tvorbu bicích a skončil jsem u Addictive Drums. Nevím jak na "seriózní" práci, ale mě to tak nějak stačí, je to rychlý, líbí se mi GUI, vcelku i funkce a nakonec i zvuk. Nicméně mě malinko vadí interní netypickej 3-band EQ, ale je tu možnost posílát vše na separované výstupy. Ty hihaty mi taky přišly trochu over, nejvíc jsem se trápil s bubínkem.

Zbytek jsou kytary (nakonec jsem použil Yamaha GW-10 amp simulaci + overdrive i crunch, v tomhle směru zklamání - z reálnýho ampu jsem mikrofonem dostal ještě horší zvuk :(, basa je taky živá (linka) a zbytek zvuků (ten kytaro synth, kousek strings atd.) je nahravanej taky napřímo z Korg MicroX. Vokál má dvě základní vrstvy, clean a pak sem ho ještě prohnal svým kytarovým pedal boardem a použil overdrive + phaser.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 zář 2010 14:41

toto je ten typ songu cim dalej to pocuvam tym viac sa mi to paci :-) som si to dal z novu z odstupom a paci sa mi to este viac :)

Odpovědět