Lunar5 - See The Moon

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
delay

Lunar5 - See The Moon

Příspěvek od delay » 24 úno 2010 09:05

Ahoj, na úvod napíšu výjmečně pár slov na vysvětlenou...
Tuhle skladbu jsem měl v šuplíku již více jak rok a průběžně jsem se k ní vracel - bylo potřeba přehrát zejména zpěv a kytaru, kde bylo nejvíce chyb.
Z důvodu nestability projektu v novém Cubase jsem se nakonec rozhodl, že nechám vše jak bylo, pokusil jsem se jen o nejnutnější mix a zamaskování největších nedostatků, takže je to spíš takové DEMO, kde můžete slyšet úsměvné chyby a kopance...:). Přesto jsem se rozhodl skladbu zveřejnit, neboť mám pocit, že to má nějakej náboj a atmosféru.

Po instrumentální stránce se jedná zejména o mix E-MU MP7, M1 a REASONU :)

Komentujte, poslouchejte...

SEE THE MOON (1st Release)
Obrázek
Naposledy upravil(a) delay dne 24 úno 2010 15:12, celkem upraveno 1 x.

Brenda Walsh

Re: Lunar5 - See The Moon

Příspěvek od Brenda Walsh » 24 úno 2010 09:28

Docela dobrý, příjemě se to poslouchá, ale ten zvuk je na mě až moc soft a "peacefull" 8)

bassline

Příspěvek od bassline » 24 úno 2010 09:50

Dost prijemne, pekny nastroje, vokal taky...

Naboj a atmosferu to rozhodne ma :wink:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 úno 2010 10:06

velmi prijemne

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 úno 2010 10:55

covece, ja nevim. normalne rozkol. pro me napul prijemny, napul popove kycovity.
zvuk nehodnotim - posloucham na notebooku

kexik

Příspěvek od kexik » 24 úno 2010 11:56

napad dobry ale par prvkov ktore na mna posobia silne gycovite tam rozhodne je. predovsetkym zvuky ale aj niektore riesenia aranze. je toho viac snad to neskor vymenujem ked budem mat cas...

delay

Příspěvek od delay » 24 úno 2010 12:38

Brenda Walsh píše:Docela dobrý, příjemě se to poslouchá, ale ten zvuk je na mě až moc soft a "peacefull" 8)
Díky, to byl vcelku i záměr, ikdyž trochu lepší dynamika by byla fajn.
biscuit píše:covece, ja nevim. normalne rozkol. pro me napul prijemny, napul popove kycovity.
zvuk nehodnotim - posloucham na notebooku
kexik píše:napad dobry ale par prvkov ktore na mna posobia silne gycovite tam rozhodne je. predovsetkym zvuky ale aj niektore riesenia aranze. je toho viac snad to neskor vymenujem ked budem mat cas...
Tak, lehce kýčovité a harmonicky chudé to je, ale to mi nakonec ani tak nevadí, ikdyž nevím, co konkrétně máte na mysli?
Každopádně díky moc za poslech
bassline píše:Dost prijemne, pekny nastroje, vokal taky...
Naboj a atmosferu to rozhodne ma :wink:
EXCOM píše:velmi prijemne
Díky :!: :!: :!:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 úno 2010 14:33

u me ani ne nic uplne konkretniho, spis dojem z celku.. i kdy mozna co si vybavuju, tak ten muznejsi/hlubsi kratkej vokal, ten mi vylozene vadil (barvou, takovej slizkej, podbizivej) a pak asi trochu vyvoj tech jednotlivejch submelodii - spousta veci tam na me ze zacatku pusobi "slibnym" dojmem, ale neprijde "to" a naopak se to schouli do takovy nejaky popovy nalady - blbe se to vyjadruje..
jinak se nemuzu zbavit dojmu, jakoby to byla fuze nejakyho osmdesatkovyho popu (na pomezi rocku) a nejakyho rnb :mrgreen: ale to je jen takovej pocit.. a uplne na zaver, pripomina mi to jednu z pisnicek myslim, ze ze samotaru (myslim ze od colorfactory?????????)

delay

Příspěvek od delay » 24 úno 2010 15:11

biscuit píše:jinak se nemuzu zbavit dojmu, jakoby to byla fuze nejakyho osmdesatkovyho popu (na pomezi rocku) a nejakyho rnb :mrgreen:
Tohle je ale přesný, když sečteš E-MU MP7 (MoPhatt čili HipHop banka) + 3x Korg M1 (80-ky), tak co jiného by z toho mohlo vylézt? A já jsem popíkář, ale mám rád vážnější nálady a témata... OK. Díky.

vasek

Příspěvek od vasek » 24 úno 2010 16:45

Souhlasím, že to má něco do sebe, ale přece jen některý ty nástroje mě tam trochu prudí - např. ta "marimba" nebo melodický synth hned za refrénem. Řekl bych, že jsi nasadil vysokou laťku pokusem smíchat takový zvláštní zvuky a neustál jsi to na 100%.
Ten hlubší zpěv v refrénu je tam ideově dobrej, ale zvukově ruší - hučí. Možná by potřeboval frekvenčně posunout výš.
Celkově ale jsem si to rád poslechl.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 úno 2010 18:15

fajn, prijemne a celkom dost sa tam toho deje a to mam rad... ten hlbsi hlas by som dal trochu tichsie a tiez mi trochu lezie na nervy ta marimba ale bez nej by to asi nebolo ono takze to je len moja subjektivna haluz.. inak je to fajn, ma to taku pohodovu atmosferu ...

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 úno 2010 19:53

Hmm zajímavá věc , ty 80tkový zvuky z M1 fakt nemusim ale základ tý skladby je dobrej a po stránce aranží taky nemám výhrad, to zakončení s těma tomama (zvláštní slovo) je divný ale jinak pohoda song. Taková moderní zahrada ticha :)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

bassline

Příspěvek od bassline » 24 úno 2010 22:51

dendy píše:a tiez mi trochu lezie na nervy ta marimba ale bez nej by to asi nebolo ono takze to je len moja subjektivna haluz.. inak je to fajn, ma to taku pohodovu atmosferu ...
nieeee, praveze to je to najkrajsie co tam pocut :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 25 úno 2010 09:11

Napad je dobry, atmosfera tiez. Co vsak podla mojho ucha by stalo za zmenu je aranz bicich, perkusii. To je podla mna najvacsia "mucha". Trocha modernejsi sound bicich, mozno nejaky tichsi distorion prechod v niektorych castiach a spominana zmena bicich a perkusii by tomu dodala uplne iny charakter.
Priznam sa, ze i mne ta marimba tam akosi prekazala. Urcite by stalo za to pomenit par nastrojov. Menej "obohratych" a urcite viac experimentu by celej skladbe len pomohlo.
Ten string - pad mi prijde taky typicky microx :) povedal by som az trance-ovo orientovany :) ale to nijak nekazi dojem.
Osobne... mat takyto napad, song v takejto atmosfere a vlastne cely feeling skladby, tak urcite ten pop-ovy vplyv by som vypustil. Myslim si, ze tej skladbe pop influence skor ubera ako pridava. Resp. robi ju takou, ze presne zapada do akejsi skatulky.

Raz si mi spominal ze bicie ti trocha robia problem, a tu v tejto skladbe je to prave ta najslabsia cast. K spevu sa nedokazem uplne vyjadrit, kvalitu neviem dobre posudit, ale vobec mi hlasitost a ani text, ci samotny spev nevadi. Pre moje usi fajn splyva s hudbou.

Urcite by som sa Lukas na tvojom mieste este do toho pustil, skusil poexperimentovat. Rozhodne to stoji za to.

delay

Příspěvek od delay » 25 úno 2010 09:17

Opět díky všem za poslech a konstruktivní kritiku, zatím nejpodstatnější je tedy to, že s "I wanna see the moon" v referenu má řada z vás nějakej problém, tak to zkusím ještě poladit. Jinak, co basy? Kamarád mi psal, že mu chybí najnižšší frekvence, ale mě přijde, že to už víc nesnese (možná kopák je malinko utažene), ale ty spodky jsou hutný dost ne (?).

c9000: Ten konec je hodně odvážnej no, měl to bejt částečně takovej vtip, hodilo se mi to tam vic nez fade. Nevim, asi jsem ztratil nadhled... :mrgreen:

Odpovědět