Mind Warp - Cassiopeia

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Mind Warp - Cassiopeia

Příspěvek od Jindy2 »

Mind Warp - Cassiopeia

Obrázek

140 BPM | 03m:42s | 7106 KB | MP3 256 kbps

Budu rád za komentáře a případně za srovnání s Vespin...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 15 bře 2008 12:13, celkem upraveno 1 x.

Acid Punk
Příspěvky: 2444
Registrován: 23 srp 2006 19:55

Příspěvek od Acid Punk »

Pustil se do housu? :) Zvlastni hybrid, ale nejJindiovske bici :(
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

Acid: člověče, ani nevím co je to za styl...mno, house by byl tuc-tuc, tak to asi house nebude...bicí jsou pořád ze stejného nástroje jako ve Vespin...zdají se ti horší než ve Vespin? konkrétně srovnání s Vespin by mě zajímalo...je to Electroacoustica a spojení takového dirty minor synthu, který mě inspiroval s akustickými nástroji...
pouštím se do kombinace elektronických a akustichých nástrojů - chci jít touhle cestou, protože tam vidím hodně barev a nových možností...
každopádně jsem se snažil bicí tak nepřepálit tím kompresorem, co je ve Vespin, tudíž to není tak nabubřelé, ale snad je tam více dynamiky...
btw, původně jsem to pracovně nazval "pohoda jazz" :)

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Příspěvek od delay »

Hele, je to moc kostrbatý/zlomený ten rytmus, nevim, jeslti to dělá to piano/snth, kterej jede jakoby paralelně s bicíma (který sou podle mě fajn), ale chtělo by to narovnat... SPíš to dělá basa, která je jak přikovaná ke kopáku--- Já bych to podložil takovou průchozí basou, delší tóny. Aby to malinko ví jelo...
A celkově bych skladbu prodloužil... Jinak atmo celkem fajn.

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

delay: Díky za komentář. On jestli to nedělá ten "dirty" minor synth co tam zní po celou dobu, ale asi ne. Přemýšlel jsem, že ho prostě vypnu, když nastoupí ta výraznější část, ikdyž harmonicky snad není třeba. Hlavně jsem se bál a bojím se, že ho lidi nezkousnou, že jim tam bude vadit, ale na něm stojí celá skladba a z něj vyšla inspirace pro zbytek.
Jestli to dělá ta basa, tak nevím teď úplně jak myslíš to prodloužení. Ona tam vždycky má noty, které jsou delší a které jsou kratší. Některé musí být kratší a ty co nemusí, ty jsem udělal tak dlouhé, jak to rytmus dovoluje. Jedině prostě některé noty úplně smazat, potom by ty ostatní mohly být ještě delší, ale chtěl jsem, aby ta basa tam byla výrazná a když jí smažu nějaké noty, tak už tak výrazná asi nebude.
Jinak jsem rád, že se ti zdají bicí fajn, protože jsem se snažil je oproti Vespin vylepšit (a je to pochopitelně jiná sestava, jiné patterny) a hlavně zvýraznit kopák. Našel jsem v AD možnost, jak si pohrát s kopákem, i pokud by se pral frekvenčně s basou, dá se to v pohodě zachránit. Tak snad je to OK.

toxin
Příspěvky: 475
Registrován: 09 pro 2007 23:55

Příspěvek od toxin »

čau tak sem se k tomu konečně dostal...
Líbí se mi výběr nástrojů změnu bicíh taky oceňuju ale příjde mi že vůbec nefunguje kopák ty hajtky jsou tam taky takový zastrčný... ? melodicky je to fajn jede mi to tu ve smyčce a rozhodně mě to neurazilo :) ale postrám tam nějáký hlubší vývoj té skladby chtělo by to prodloužit a vložit do toho ještě nějáký nápad

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

toxin: díky za koment a za tvůj čas...proti Vespinu (kde mi také byl vytýkán kopák) je tady kopák zvýrazněný, víc ho s tim asi neudělám, ikdyž bych pouze na něj mohl plácnout kompresor na bicí no, to ho vytáhne určitě...hajtky opět stejný problém, opět za něj nemůžu...možná by celým bicím prospěl kompresor, jen aby mi potom zase ostatní neříkali, že je to zase moc...je to sakra dilema, když ještě před půl rokem proti stejným bicím se stejnými sadami, stejnými efekty, nikdo nic neměl...je to divné, že najednou se tu objevují takové hlasy proti bicím, když já tyto konkrétní akustické nijak neměním...ale těmhle hlasům do budoucna asi musím vyhovět, protože mě baví dělat kombinaci elektronické a akustické hudby...kdybych se rozhodnul pro nějaký větší projekt tohoto ražení, tak si radši nechám nahrát od kamaráda zadarmo živé bicí...

Jindrix
Příspěvky: 430
Registrován: 09 kvě 2007 20:58

Příspěvek od Jindrix »

Jindy2: Osobně mi to nepřijde jako špatný nápad, má to poměrně příjemnou atmosféru.

Že jsou názvy skladeb zavádějící, to se tu už mockrát probíralo a já se omlouvám, že jsem se v následujícím komentáři nechal unést právě názvem Tvé skladby.
Již podle názvu se tedy (zřejmě?) jedná o jakési zhudebnění pocitu, který si člověk může (i nemusí) vybavit při slově "Cassiopeia". Jak známo, je to souhvězdí, nebo to také dle mytologie byla etiopská královna...
Dle doprovodného obrázku, který jsi ke svému tracku přidal, se zřejmě má jednat o zhudebnění pocitu, nálady, kterou může název "Cassiopeia" vyvolávat v rámci souhvězdí... Ale jen se dohaduji.
Ať tak, či tak (vše, co napíšu dále, je jen můj názor) :

Začátek působí opravdu velmi příjemně a jaksi "k věci", tedy k názvu skladby. Bohužel trvá velmi krátce (cca 6 sec.). Pak naruší atmosféru nástup rytmiky... Začátek (předehru) bych osobně rozhodně prodloužil a obohatil.
Dále bych udělal (soudím dle sebe) skladbu podobného záměru pomalejší a nepoužíval bych tolik bicí, alespoň ne v tak živém rytmu, i když - tohle je hodně sporné; ani tato, trochu rychlejší verze by možná neškodila, jen ji upravit po stránce aranže, viz dále:
Myslím, že by se tam určitě hodilo více těch "éterických" zvuků, o jejichž dosazení jsi se do této skladby pokusil a myslím, že se povedly (např. ten skoro "Jarreovský" synth, co začíná asi na 0:34 a pak se střídavě "rozlévá" do sterea, nebo ten voice, co je asi od 0:54) - tyhle zvuky tomu podle mě opravdu "sedí", ale je jich tam málo - chtělo by to na nich založit a obohatit aranž ještě o nějaké další prvky a třeba i o pár nějakých vesmírných efektů, jen to ale nepřehnat...

Ve skladbě hodně rušivě působí jakési "prázdné pasáže" (např. asi mezi 1:02 - 1:15, i další a jinde), kde chybí nějaká plocha, nebo něco - nedokážu přesně popsat.

Zvuky, které jsi použil v téhle skladbě se mi ale líbí a líbí se mi i celkový zvuk, stereo...

O konci bohužel musím napsat jen jedno slovo - nedokončený. Je to prostě useknuté. Nevím, zda je to finální verze (předpokládám, že ne), ale ten konec by to chtělo opravdu dodělat, ale opravdu až nakonec - i jinak je ta skladba totiž zatím docela moc krátká.
Ale celkově to opravdu vůbec není špatné; má to dobrou atmosféru i nápad.
Promineš mi snad mé názory.

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

Jindrix: Děkuji za tvůj komentář a za tvůj čas, opět jsi mě potěšil a něco jsem si z toho jistě vzal.
S těmi názvy víš jak se teď v poslední době peru. Cassiopeia se mi jako název líbil a líbí se mi i různé další názvy souhvězdí, jako třeba Andromeda a tak dále. A ty mlhoviny na mě působí prostě úplně magicky, je to krásné. Asi jsem to tak pojmenoval podle té "Jarreovské" plochy/synthu a podle toho synthového hlasu. Jinak je to opět taková pohodička a nebýt tam těchto dvou nástrojů, asi bych to pojmenoval nějak neutrálně, třeba Go Easy.
Tohle a Vespin je pokus o progress mého "dream beat" stylu. Dřív jsem dělal naivní a pozitivní melodie, teď toho tam je víc a není to tak přímočaré, mě se to líbí. Vždycky se snažím tam mít melodii podehranou akordy a s basou, aby to bylo kompletní (no, kromě zpěvu).
Včera jsem dost uvažoval o tom, jestli tu voice aranž úplně nevypustit, ale jak vidím, tak tam nikomu nevadí, ale naopak se tam snad hodí.

Hlavně jsi mě překvapil tím, že nekritizuješ kopák. Znamená to snad, že je v této skladbě v pořádku? Snažil jsem se s ním od Vespin něco udělat a modlím se, aby se to alespoň trochu povedlo, protože mi tu toxin a minule fova nasadili s kopákem a hajtkama brouka do hlavy.

Ten začátek by to chtělo prodloužit. Přemýšlel jsem už na začátku ten klavír podehrát nějakým tím "dirty" synthem, aby ten následný skok nebyl tak brutální - ač klavír hraje v pozadí neustále, ale už není tak slyšet. Jinak je to Ivory (Yamaha), na které jsem poprvé snad sehnal (díky kexíkovi) dobrý reverb v podobě Glaceverb - ten jsem si už dost oblíbil a díky němu snad Ivory nezní už tak syrově.

Znovu děkuji za tvůj (jako vždy) kvalitní komentář a přeji hezký a klidný víkend.

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

Na původním linku je k dispozici nová, prodloužená a vylepšená verze.

Uživatelský avatar
don corleone
Příspěvky: 146
Registrován: 26 pro 2006 16:29

Příspěvek od don corleone »

Jindy2 píše:Cassiopeia se mi jako název líbil a líbí se mi i různé další názvy souhvězdí, jako třeba Andromeda a tak dále.
Tú Andromedu radšej nechaj na pokoji, kámo. :D :twisted: :wink:

Jindy2
Příspěvky: 2037
Registrován: 26 bře 2007 21:26

Příspěvek od Jindy2 »

don corleone: heh, chápu :)

Odpovědět