Mind Warp - Dreamland

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Hemp

Příspěvek od Hemp » 05 říj 2008 17:46

Acid Punk píše:
Hemp píše:nektery stary pecky od Prodigy(No good, Breathe...),
No ty jsou prave celkem nic moc a s postupem casu odesly, ale treba tracky z prvniho alba a drivejsi zni dobre a daji se poslouchat porad :) i kdyz to spis souvisi se soucasnym 92-94s revival.
Tak ono je to dost subjektivni no:)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 05 říj 2008 18:46

Hemp píše:
Acid Punk píše:
Hemp píše:nektery stary pecky od Prodigy(No good, Breathe...),
No ty jsou prave celkem nic moc a s postupem casu odesly, ale treba tracky z prvniho alba a drivejsi zni dobre a daji se poslouchat porad :) i kdyz to spis souvisi se soucasnym 92-94s revival.
Tak ono je to dost subjektivni no:)
No tak je fakt, ze se asi hraje na diskotekach vsude neco jineho.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 říj 2008 18:54

Hemp píše:
Jindy2 píše:rastis: Je to pravda.

Studovat hudbu ještě neznamená studovat konkurenci. Mě zatím stačí si přečíst životopisy všech Velkých skladatelů, protože cca. 50 let zpátky a ani teď žádný velký skladatel nebyl a není.
Hmm no to sou hodne silny slova:)
Co takovej Hans Zimmer treba? Pro me treba jeho hudba genialni je, a klidne bych ho srovnal s klasikama.
Co se týče Zimmera, možná se jednou s těmi velikány srovnávat bude, ale jde především o to, že ho ještě neprověřil čas, narozdíl od Mozarta. Ten je prověřený. Princip Velké hudby od Velkého skladatele je v tom, že jeho hudba je i po stoletích živá, stále se hraje v koncertních síních. Pokud bude Zimmerův soundtrack k Pirátům z Karibiku pravidelně na programu koncertních sálů po celém světě, stejně jako třeba Figarova svatba, tak pak se bude moci řadit po bok Mozarta. To samé s Johnem Williamsem. Teď je to předčasné a nemožné je nazvat velkými, musí se počkat nějakých pár set let a hlavně, až umřou, tak to prostě je.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 říj 2008 19:02

EXCOM: Srovnávat Hammera a Mozarta je nemožné, je to jiná liga a ikdyby nebyla, tak platí, co jsem napsal teď Hempovi.

Jinak, v určování toho, kdo je Velký skladatel se řídím podle Harolda C. Schoenberga a myslím, že jeho názory jsou zcela logické a rozhodně je respektuji.
Neznamená to, že pohrdám Hammerem. Mám každého milovat? Mám milovat Britney Spears nebo Helenu Zeťovou? Ne, prostě nebudu.

A když to chceš vědět, mám jasný cíl už od 6ti let. A napíšu ti to i přes to, že se mi asi budou všichni tady smát a i přes to, že je vysoce nepravděpodobný - v 10ti letech jsem byl blázen do skladeb Michaela Jacksona. Když jsem jednou šel s walkmanem na autobus (hrál mi samozřejmě Michael), představoval jsem si, že kdybych byl Michael Jackson, že bych ty lidi z toho autobusu vyházel a on by mě zavezl kam bych chtěl. Protože kdybych byl Michael, každej by mě znal a každej by mi šel na ruku. Je to naivní a egoistický pohled, teď po 14ti letech to vidím. Ale ta vize mi zůstala - tehdy jsem si prostě uvědomil, že chci dělat hudbu, která osloví co nejvíce lidí, být známý - to už částečně jsem, ale málo a ve specifických kruzích. Zatím se mi to hudbou nedaří, třeba se mi to jednou podaří alespoň částečně.
Prosím, teď se můžeš začít smát, ale nikdy už mi prosím neříkej, že nemám v tomto jasno v hlavě, protože to není pravda. I můj projekt Mind Warp má úplně jasno od začátku - přinést něco nového. Není náhoda, že se neustále vracím k vlastnímu stylu Dream Beat. Jsou to možná trapné pokusy, také to dělám teprve 8 let a teprve poslední dva roky intenzivně studuji kompozici, ale alespoň se snažím.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 05 říj 2008 19:14, celkem upraveno 2 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 říj 2008 19:06

rastis: Případ Tatu znám. Ano, holky uspěly proto, že se do nich napumpovala kvanta peněz. Pokud má někdo dost peněz, může ze sebe udělat skoro cokoliv - viz. čubka Paris Hilton, ta si hraje na zpěvačku, herečku, modelku a já nevím co ještě, přitom ani jedno z toho není a nemít ty peníze, nikdo jí nezná.

Naivně si ale myslím, že někdo, kdo bude mít co současné pop music nabídnout, dokáže vést, i kdyby jen týden, klidně americkou hitparádu.

Včera jsem byl na premiéře filmu Falco. Tento rakušan, do kterého nikdo žádné miliardy nepumpoval, dokázal tu americkou hitparádu vést (asi jsem to už psal) a předběhnul McCartneyho a Eltona Johna, všechny. Co se McCartneyho týče, tak ten je bez Lenona stejnak v háji, alespoň podle mě, ale to už je na jinou diskuzi.

Ad. Bach - každopádně jsem toho názoru, že tento člověk si zaslouží více obdivu, než Hammer, kterého nezatracuji, jen říkám, že na Bacha nemá ani zdaleka. Hudba je soutěž, dá se to takto poměřovat. Čas všechno ukáže - kdo byl jen přicmrdávač a kdo nesmrtelná figura.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 05 říj 2008 19:19, celkem upraveno 1 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 říj 2008 19:10

delay: Díky za koment, alespoň někdo si myslí snad trochu něco podobného co já. Pro mě je to po těch hip-hop svinstvech také něco lepšího, ať si tu myslí kdo chce co chce.
A že se v tom ztrácíš? Možná je to dobře, to totiž koresponduje jaksi s názvem skladby.

Jinak máš pravdu v tom, že je to náladovka, jestli klasická nevím, ty akordy tam klasicky znějí, ty dělají tuto náladovou atmosféru. Možná tenhle hlavní synth, co hraje melodie, ale ještě přehodnotím.

Mírně detuned synth by měl působit jako žárovka která právě dodělává, takový flašinet co neustále dojíždí, lampion, ucházející pneumatika, nevím jak to vysvětlit. Už jsem takových songů dělal víc, vracím se k tomu, je to jedna z mých vizí.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 05 říj 2008 19:21, celkem upraveno 2 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 říj 2008 19:18

Acid: Mě se třeba od Liama líbí také víc starší věci, hlavně Experience. To další sice špatné není, ale nepřijde mi to už tak upřímné a syrové. Každopádně už Prodigy beztak neposlouchám a už mě to moc neoslovuje. Co se mi ale líbí stále, je fúze stylů, nedá se to přesně zařadit, jednou to byla tucárna, jindy nějaká beatová pomalejší věc, pak něco na piáno, věci s příměsemi el. kytar a tak dále. To se mi na tom líbí, že je to více těžko definovatelných stylů, nedržel se příliš žádných šablon, z toho si z něj beru příklad.

rastis

Příspěvek od rastis » 05 říj 2008 19:18

Jindy - rozvijas debatu stale inymi a inymi smermi. straca sa kontinuita toho, o com bola rec.

Hammera som sem dal ako priklad k Tvojim predchadzajucim reciam o nasincoch neschopnych uspechu, nie na to, aby si ho porovnaval s Bachom. a Tatu som Ti dal ako prikaklad nie na to, aby si sem zaplietol Hilton, ale zase k tomu co si tvrdil predtym ty.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 říj 2008 19:19

jindy2 : ja ti rozumiem a ako som napisal ti fandim, tvrda makacka kazdeho zoceluje...

pohrdanie nie je o milovani, pohrdanie je o respekte a ten by sme mali mat ku kazdemu co nieco dokazal.. nemusime mat tych ludi rad alebo sa z nich dosrat, ale respekt je to dolezite.. ak nemas pred ostatnymi respekt, nech je to ktokolvek, neziskas ho ani ty sam...

ze mas v tom jasno je dobre, to ma tesi, len z tvojich prispevkov to moc nie je vidiet, ale respektujem ze vies teda co chces... otazka je to co som pisal a to je volba, cely zivot sa budes snazit robit hudbu a ako pises nebude mat odozvu, to bude to smutne, ale ako producent inych ako tu niekto pisal mam pocit rastis by bol tvoj smer a rozsiroval moznosti dalsim.. mozno jedneho dna zistis ze to proste nejde aj ked robis cokolvek( to teraz neznamena ze tvoje veci sa mi nepacia, nie vsetko je podla mojho subjektivneho pocitu, niektore veci co si sem dall si myslim ze su skvele ) len opat ako pisal rastis diplomaticky a v opdstate mi to zobral z ust, je nadprodukcia nevime ci prave najvhodnejsia a hned to vesat von tiez nie je uplne najstastnejsie... este mas aj trochu jesitne reakcie niekedy ale to si myslim, ze kazdy ich mame ak sa to tyka nasej tvorby :) lebo kazdy to vidime tak ako my chceme....

to s tym hammerom a mozartom si zjavne nepochopil a presne sa to tu ukazalo.. pisal som aky bude tohto porovnavania vysledok.. nijaky, ja som to nevybral na ssvetlo len som reagoval na tvoj post... tazko vobec niekoho dnes zrovnavat s niekym s klasikov, a to bolo gro toho co som napisal, ze to vobec nema zmysel a je to hruska a jahoda... lebo to sa riesit vobec neda... jeden je mozart a druhy je hammer... co tam chceme vlastne zrovnavat? nic.. lebo hammer sa na mozarta nehra a ani sa mu nepoptrebuje podobat.. lebo mozart je len jeden tak ako bol jeden michalangelo alebo da vinci.. mame ich teraz zrovnavat s terajsimi priekopnikmy? 8)

psk501

Příspěvek od psk501 » 05 říj 2008 19:35

Prijde mi to jak Depešaci po amnezii snazici se zahrat Little 15.

ale uplne spatne to neni.
Naposledy upravil(a) psk501 dne 05 říj 2008 19:56, celkem upraveno 1 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 říj 2008 19:40

rastis: Můj nedostatek je, že se chytám v diskuzi ledasčeho, na všechno se snažím odpovídat. Je to kvůli tomu, že nejraději mluvím o hudbě a lidech, co v ní něco dokázali. Určitě raději, než tu číst nudná témata o kompresorech, preampech a zvukovkách. Pro mě jsou právě takovéto diskuze jako zábavní park a jsem rád, že jste alespoň chvíli semnou takhle debatovali. Pro mě to prostě je nejlepší zábava.
Mě se zdá, že čas od času se tu na Ezone řeší neustále technika a nic se tu neděje, neřeší se hudba, historie, zajímavosti, neřeší se demagogické konspirační plány jak pomocí hudby pohnout zěměkoulí :)

EXCOM: Jestli myslíš mojí nadprodukci, tak je způsobená tím, že jsem již druhý týden nemocný doma a nemám co dělat, jsem úplně střízlivý a v takovém stavu bych byl schopný, kdybych chtěl, produkovat jednu uzavřenou skladbu denně.

Nemysli si, že pokud je můj sen zalíbit se co největšímu okruhu posluchačů, že budu zklamaný, pokud se mi to nikdy nepodaří. Ne, i kdyby tu hudbu poslouchalo 5 lidí, budu jí skládat dál, dokud budu mít vybavení a střechu nad hlavou. O to můžu přijít ze dne na den, takže alespoň už jsem něco udělal, mám to na CD a o ta nikdy nepřijdu.

Pokud se mi nepodaří prorazit, mám jiné cesty. Třeba psaní. Tato cesta se mi otevřela a jsem v tom asi lepší, než v hudbě, když mi za to jsou lidé ochotni platit.

Co se produkce týče, pomáhám už teď lidem, stačí, když si řeknou - já to udělám i zadarmo, jen musí být někde jasně napsaná moje reklama. Ale ti lidé musejí být přístupní mým nápadům a schopnostem. To třeba nebyli Neon Dolls. Dokud jsem je vychvaloval jak mají skvělou hudbu, v pohodě, už mě viděli v kapele jako odborníka přes elektronickou hudbu. Jakmile jsem jim ale řekl, že bych jim vylepšil i zvuk, brali to jako urážku, že ho mají snad špatný.
Kdo nechce pomoct s produkcí nebo vylepšením kvůli svému egu, s tím se prostě nebudu dál bavit.
Kamarád se svou kapelu už má ve svých skladbách moje nástroje, dal jsem mu je zadarmo. Ale je to moc velký egoista, aby to šlo někam dál, bojí se, že kdybych byl oficiálně produkční jejich kapely, že mu vezmu slávu, o kterou se neustále pokouší a nedaří se mu. Podle mě jí mít nikdy nebude, protože se o ní snaží křečovitě ze všech sil a to já nedělám. Já si zatím v pohodě fidlám a dělám si promo, to mi stačí.

Asi se egoisticky občas projevuji, nevím, ještě jsem se ega nezbavil a ani to dělat nehodlám, protože bych v téhle společnosti, která je dravá a poživačná, nepřežil.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 05 říj 2008 19:50, celkem upraveno 9 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 říj 2008 19:40

psk501: Děkuji :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 05 říj 2008 19:52

Jindy2 : jasne pohodicka Obrázek

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 říj 2008 22:02

jindy2: trochu mi to pripomelo nejaky novejsi Kraftwek. Zvuk sice nastrojove trochu sterilni, ale celkove fajn podmaz pod nejakej tv porad;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 říj 2008 23:40

Nová verze na původním linku, nebo tady:

Mind Warp - Dreamland
04m:30s l 8642 KB l MP3 256 kbps l 135 BPM

Komentář k verzi 2: Jsou tam přidané nějaké bicí, tamburíny, conga, atd. Je změněná hlavní melodie, kompozice a celkové aranžmá.
Hlavní melodie co hraje v první verzi tak nějak pořád, je nyní zcela změněná a je podehrána novými akordy, ta druhá část akordů v minulé verzi byla celkem disharmonická. A je tam více dlouhých ploch, příliš toho z původní verze zase nezbylo ;)

Amorph: Díky za koment ;)
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 06 říj 2008 11:51, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět