Mind Warp - Getting High

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Mind Warp - Getting High

Příspěvek od Jindy2 » 03 črc 2008 21:15

Mind Warp - Getting High

03m:46s l 7237 KB l MP3 256 kbps l 130 BPM

03m:42s l 8821 KB l MP3 320 kbps l 130 BPM
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 08 črc 2008 19:29, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay » 04 črc 2008 09:26

Vůbec mi to nepřipadá jako DUR, a už jen pomyšlení že DUR je melancholie je úsměvné :)

Jinak zvuk je takovej divnej, nějak zastřenej, dá se říct že klasika ve tvém stylu... Kompozice jako taková mne nijak zvlášť nezaujala, ale vyloženě špatný to není.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 črc 2008 16:42

delay: díky za koment...no jednodušší co hraje na to piáno by mělo být v dur a potom nějaké ty akordy jsou asi v moll, ono se to střídá, někdy i dohromady...

no je to takový ucouraný, neveselý, asi ne moc líbivý, zkoušim dělat teď takový psycha a depky a jde mi to celkem těžko...zvuk jsem tam moc neřešil, asi to stejně půjde do koše...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 04 črc 2008 20:16

Jindy2: Nejprve použiji 1. část citátu od delaye:
delay píše:Vůbec mi to nepřipadá jako DUR, a už jen pomyšlení že DUR je melancholie je úsměvné :)
Psal jsem Ti v PM, Jindy2, že DUR mi jako melancholie rozhodně nepřipadne.
Tvá skladba působí (co se kombinací DUR/ MOLL týče) dosti nekonzistentně, až téměř zmateně a jak sám píšeš -
Jindy2 píše:to piáno by mělo být v dur a potom nějaké ty akordy jsou asi v moll, ono se to střídá, někdy i dohromady
- tak to je právě asi zdroj toho "zmatku". A Tvůj citát "...nějaké ty akordy jsou asi v moll..." - to myslíš vážně, že nevíš, v čem ty akordy jsou? Sorry, ale to bys vědět měl, i když - pokud se jedná o "živou" improvizaci (teď myslím reálné nahrávání stopy, hrané živě rukama, ne naklikané do mřížky v DAW), zřejmě si člověk nemusí pamatovat, co v tu chvíli jak zahrál, nicméně - následovným poslechem by to měl zjistit (mj. i to, zda je to moll, nebo dur) a zhodnotit, zda to tam "sedí", zvláště pak, dělá-li to na PC a má čas a možnost to změnit - na živáku je to s improvizacemi trochu jinak, ty už totiž nelze vzít zpět.
Ale bez urážky, prosím.

Ke skladbě jako takové (zvuk nechám na konec, ale bohužel to nebude ve stylu "to nejlepší na konec") :
Jsou tam zajímavě variace, podpořené různými efekty, ale je jich tam možná až moc.
Na melancholickou skladbu to má také možná až moc "živý" beat.
Kompozičně to dle mého názoru není nejhorší, ale možná až moc překombinované - jako by (jak jsi mi sám kdysi psal k jednomu mému tracku) chtěl skladatel všechny momentální nápady vtěsnat do jedné jediné skladby.

A nakonec zvuk (nyní použiji 2. část citátu od delaye) a budu mu trochu oponovat:
delay píše: Jinak zvuk je takovej divnej, nějak zastřenej, dá se říct že klasika ve tvém stylu...
delay: Nemyslím si, že zastřený zvuk by byl klasikou v Jindyho stylu. Naopak - zvuk od Jindy2 se mi až na malé výjimky vždycky líbil svojí čistotou a jasností. Ale máš pravdu v tom, že tohle je zvukově opravdu zastřené.

Jindy2: Tenhle zvuk od Tebe opravdu nepoznávám. Dovolím si říci, že se mi to zvukově jeví jako zatím nejhorší, co jsem od Tebe slyšel.
Je to opravdu zastřené, celkově. Nevím, zda jsi experimentoval s jiným nastavením svých oblíbených plug-inů na masteru, nebo použil jiné efekty, ale takhle Tě zvukově opravdu neznám. Dokonce se mi tam zdá, jako když slyším "pumpování" nějakého kompresoru, či co.
Zvuk se mi tentokrát opravdu nelíbí, sorry.

EDIT: Ještě musím dodat jednu věc: Pokud jsi ten zvuk takhle udělal záměrně a bylo to Tvým cílem, tak to plně respektuji. Ale mně osobně se v této podobě prostě nelíbí - pouze můj názor, se kterým Ty, ani ostatní samozřejmě nemusíte souhlasit.
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 05 črc 2008 13:11, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 04 črc 2008 21:46

Ty vole to ma docela svy kouzlo... A je to melancholicky, rozhodne... Predpokladam, zes ten zvuk takhle chtel, proto jsi ho udelal ("objektivne" jsou ty bici katastrofalni IMHO, ale sem celkem sednou). Jedna z nejlepsich veci od tebe!!!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 črc 2008 09:43

Jindrix: Koment beru od tebe vždycky, díky za něj.
Jenom k tomu že přesně nevím co tam je dur a co moll - je to z části tím, že to je živá improvizace, já si to ale pamatuji, ale potom tím, že mám svoje odbočky kdy nedodržuji přesně stupnice, míchám melodické a harmonické dohromady (no třeba hraju harmonic moll jako melodic) a tak dále. Těžko to potom říct jednoznačně, nejsem vůbec expert na teorii, sám víš že se tě občas ptám v PM. Rozpory tam asi jsou, ale nezdají se mi tak velké - alespoň neměním uprostřed skladby tóninu jak jsem to jednou udělal :)
Zvuk zes*al ten nejvíc podle mě ten bass, je tam trochu narychlo hozenej i s bicíma, nemělo to vůbec mít bicí, byl to jen klavír a smyčce, všechno ostatní jsem tam přidělal v jednom mém "záchvatu" ;) No to asi nemohlo dopadnou dokonale...A teď jsem navíc v háji, že tam nemůžu ani opravit ty největší průsery, přestaly mi fungovat Addictive Drums.

Cyril: To myslíš vážně? ;)

emah

Příspěvek od emah » 06 črc 2008 10:01

mozno viac popremyslat nad variaciami tej temy a hlavne vypnut kompresor:D ako skica je to fajn, ale ako ucelena vec mi to nepride.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 črc 2008 10:36

emah: njn, téma co hraje na klavír od začátku jsem hodně chtěl udělat ve více variacích, nějak mi to ale nešlo a soustředil jsem se na jiné věci...jak to dopadlo to dopadlo...jestli je to skica nebo skladba to nevím, prostě se snažím, jak už jsem psal, dělat depresivnější věci a jde mi to hůř, než veselá, drsná, nebo dramatická poloha, tam nemám problém...asi moc řeším teorii, dřív jsem na ní kašlal...
je to těžký, kamarád řekne "udělej mi depresivní skladbu", ok no...jako poslední možnost asi udělám akordy jako z pohřební hudby...stejně nepočítám, že se to tu bude někomu líbit, ani mě ne...

emah

Příspěvek od emah » 06 črc 2008 11:32

skladba ako taka je skor o pocite co tam das, od neho sa to odvija. ruka v ruke s kompoziciou...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 črc 2008 12:22

no právě, skloubit pocit a přirozené emoce se znalostí kompozice, tj. aby to bylo košer a zároveň nesterilní, není sranda...a ještě navíc myslet vždycky na cílovou posluchačskou skupinu...
kvůli takovým věcem si taky budu brzo brát nějaké konzultační hodiny s dohozeným profesorem z konzervy...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 06 črc 2008 12:24

Jindy2: jo, myslim
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

emah

Příspěvek od emah » 06 črc 2008 13:04

cielovu posluchacsku skupinu - co ja viem - rob to, co sa paci tebe.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 črc 2008 16:04

Cyril: tak to jsi mě překvapil, tvůj vkus je zvláštní...to teda díky :)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 07 črc 2008 23:46

Me to neprijde zase az tak spatne, bici porad dokola, ale alespon se nesekaji s melodii. Celkem zajimava kompozice, to d-dur tam pusobi trosku mimo (co zkusit transpozici treba na H)?

Horsi je, ze to je takovy zmatek - doposlouchal jsem to a uz si ani nepamatuji, co to bylo zac, nema to nosnou melodii. Kazdopadne ale k nejakemu akcnimu zaberu by nektere pasaze byly fakt dobre :)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

toxin

Příspěvek od toxin » 08 črc 2008 00:17

Čau
mě se to zase moc nelíbí v prvé řadě mě osobně tam vadí ten useklej snar proč si toho jednoho chudáka tak ohlodal :)

kompozice mi příjde hodně tuctová chybí mi tam njáký nosný prvek celé je to hrozně průhledné...Ale já věřím že to půjde s tím množstvím treků které produkuješ se tam nějáká pořádná pecka jednou určitě vyvrbí...

Odpovědět