Mind Warp - Keep Talking

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Mind Warp - Keep Talking

Příspěvek od Jindy2 » 09 kvě 2008 14:39

Mind Warp - Keep Talking

03m:46s l 7245 KB l MP3 256 kbps l 140 BPM

Something like freestyle rock...

Prosím o komentáře...

Bonus track: Mind Warp - Flight With The Luckdragon
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 09 kvě 2008 15:48, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 kvě 2008 14:46

Docela zajimavej snare... ale ta jakoze elektricka kytara je... no... je to takovy dost rozpacity... nektery mista jsou tam ale zajimavy, okolo toho velkyho crashe... atmosfera prijemna... bejt tam ziva kytara, je to stokrat lepsi, takhle to pusobi, ze ses ji snazil napodobit, a to (promin) dost neuspesne...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 09 kvě 2008 14:57

Cyril:Nj, to jsem rad, je tam snare a synteticky claps. Vím, že ty syntetické kytary prostě nepůsobí lépe, než by tam působily realné. Nahrát v profi kvalitě a zadarmo si to tam sice můžu obstarat, ale kámoš bydlí až v Planý u M. lázní. Zatím jsem neměl vůbec čas tam ject, je to dálka.
Jinak kytary jsou z Nexuse, nemůžu je moc ovlivnit, jedině vyměnit...

ninja

Příspěvek od ninja » 09 kvě 2008 15:45

me se to docela libi, celkem plynula kompozice. Nejsou tam takovy ty tvoje zaseky, kdy skoro vsechno prestane hrat, ty me vetsinou odradi. Nekoho treba ne, nevim. Samozrejme, zdroje zvuku mohou byt vzdycky lepsi, nicmene je to docela prijemny a zvuky jsou podle me vybrany docela uspesne.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 09 kvě 2008 16:03

ninja: díky za komentář...snažím se dělat moje nové tracky takové líbivější...jsem rád, že je to snad alespoň trochu znát...

ty dvě skladby co jsem dnes vydal mám rozpracované již skoro měsíc, až dnes jsem je dodělal a publikoval...

delay

Příspěvek od delay » 09 kvě 2008 16:33

Mě teda vůbec nesedí rytmus tý věci, přijde mi to zbytečně TUCojidní. Kopák je moc a děsně pravidelnej... Kdyby to nemělo atmosféru, tak bych to zahodil, ale takhle bych to přeci jen možná překo(páko)pal... :-)

Munro

Příspěvek od Munro » 11 kvě 2008 00:01

Priznam se ze presne tenhle syntetickej, rozumej statickej kytarovej sound opravdu, ale opravdu nesnasim. Hudebnim napadem mi to prijde vpohode, ale kdyz uz, tak bych tam misto ty kytary pouzil vylozene syntetickej zvuk, nejakej ostrej FMkovej lead, ozivil to solo benderovanim, vibratem... No a bude z toho Jan Hammer jak vysitej :) .

Jinak basova linka by mi taky byla sympatictejsi v trochu chemictejsi barve. Navic tohle je baskytara hrana 12letym pankacem, se co jeste nenaucil stupnici a s vypetim vsech sil tam mydli osminy do rytmu, cimz to ma mimochodem "tezkou prdel" (ja nevim jak to jinak rict, proste baskytara ma jistej attack a pokud je hrana presne/kvantizovane, tak zni jakoby pozde) .

Kopak mi prijde nevyraznej, nema "tecku", jen telo.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 11 kvě 2008 00:14

Jindy2 : gitaru si nechaj nahrat nejakym gitaristom, chyba jej feeling... alebo sa proste vyhraj pri tej gitare takymi vecami ako su tremolo po chvilke, rozna dynamika noty.. lebo takto je to v jednej rovine cele a nema ta "akoze" gitara ziaden zivot...
alebo ako tu bolo povedane, to zamen za nejaky lubivy synteticky lead... ten by sa tam celkom hodil...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 kvě 2008 09:58

hmm, vypadá to tedy, že bude nejrozumnější ty kytary vyměnit za synthy...
basa je z Trilogy no ano, je zkvantizovaná, ale protože ona má (pokud si dobře pamatuji) noty vždy z nejspodnějšího tónu akordu, dělám to tak často

škoda, že tenhle track ani Carpe Diem nejsou ještě dělané na mém novém keyboardu, bylo by to možná lepší...
včera jsem na něm něco začal seriozně dělat (přestal si hrát) a vypadá to nadějně, trochu na způsob Keep Talking, ale bez kytar, v jiném stylu a s víc akordy a ucelenějšími nápady, bude to snad lepší, mě se to líbí o dost víc...tak snad to brzy dodělám a neuvízne to někde na mrtvém bodě...

jinak díky za komenty všem, pokusím se na to ještě kouknout, když říkáte, že kvůli atmosféře je škoda to zahodit, resp. nechat jak je...

Munro: někdo by možná zase řekl, že nesnáší tuhle prvoplánově rozjuchanou náladu, která se tu ale většinou líbí...kdo ví, byl to můj první pokus použít ty syntetické kytary, ale jak jsem zjistil, jsou k ničemu a nebudu je používat už vůbec, nebo ne v tak hojné míře...

Munro

Příspěvek od Munro » 14 kvě 2008 23:49

No vsak, jak pise Excom, ziva kytara je o feelingu, dynamice. Tak, jaks to tam mel, to zni jak vetsina general midi rockovejch songu, co provozujou samohrajkari po zabavach (doufam, ze to neni moc velka urazka :) :) :) ). Zkusim to nekde pohledat, ale mam nekde z netu stahnutej kytarovej song v GM, kterej zni naprosto neuveritelne na to, ze je GM. Kdyz si prohlidnes strukturu eventu v kytarovy stope (vibrato delany benderem, prace s velocity), je videt, ze to je nejspis nahrany pres nejakej kytarovej MIDI prevodnik, nebo autor byl naprostej virtuoz a dokazal to nasimulovt na klapkach.

Muj nazor je ten, ze bud co nejvernejc nasimulovet tu kytaru, anebo to schvalne brutalne zprasit, aby bylo jasny, ze to je zvukovej "vtip".

Ty base by pomohlo ji prave trochu predsunout pred kvantizaci, pocitove de to odlehci, basa to nebude brzdit.

Jinak nalada se mi velmi libi!

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 15 kvě 2008 14:20

Atmoska dobra, kytary humac - na druhou stranu, v midi je taky neumim, proto sem si podil el. kytaru a par rifu se na ni naucim, co se da delat. Vymen to za synthy a bude to fajn, basa mi prijde dobra, akorat fakt jednoducha :)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 15 kvě 2008 19:31

Munro: Super komentář, moc za něj děkuji. Ne, srovnání se samohrajkaři mi je jedno, tyhle syntetické kytary jsem zavrhnul už po pár prních komentech tady.
Pohledej tu midi kytarovou věc, jestli chceš, to mě docela zajímá.
No, určitě nejsem kytarový virtuóz a když budu chtít pořádné kytary, tak pro ně akorát napíšu noty a nechám to potom zahrát opravdovým kytaristům. Jsem hlavně na klavír a ostatní nástroje mi moc neříkají, ale zase ne, že bych na ně vůbec neuměl hrát, to snad ano.

Předsunout basu. To bych mohl do příště zkusit, ještě jsem to nezkoušel. Spíš jí ale nebudu dávat tak "do xichtu" aby se na ní posluchač zase tak nesoustředil. Jestli je jednoduchá nebo složitá, mi je celkem jedno.

Až budu mít čas a chuť, asi ty kytary prostě kompletně vyhodím. Původně na nich tahle skladba stála, ale ve výsledku je úplně jedno, jestli je vyměním za synth.

upman: kytary humáč, já už to vím a souhlasim ;)
jo, pořídit si el. kytaru byl určitě u tebe dobrý nápad, jestli jí využiješ....já si myslím, že u mě tohle byla jenom taková kytarová horečka a na kytary se v budoucnu vykašlu...jestli ne, tak si buď nějakou pořídím, nebo ty party budu svěřovat do rukou kamarádovi, co na ní hraje...já sám moc el. kytaru nemám rád, akustická se mi líbí o něco víc, na tu bych hrál o něco raději...
každopádně děkuji za komentář :)

Munro

Příspěvek od Munro » 17 kvě 2008 00:57

Nasel jsem

http://www.munro.wz.cz/download/MADNES2.MID

Drobna oprava, je to XG, nikoliv GM
¨
Verohodnost zahrani zvuku jakehokoliv realneho nastroje na klapkach spociva ve znalosti principu/techniky hrani na onen nastroj.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 17 kvě 2008 08:28

Jindy dobry! Tak tu mame nove rano s nasim poradem, anebo Vitejte v teleshoppingu dnes vam prodame vysavac... udej to nekomu na podklady ;)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 17 kvě 2008 09:23

Munro: díky, "zkouknu" to :) ja vim, na vsechno fakt hrat neumim, na kytaru jenom hodne trochu...casem to mozna dozenu, tedka se soustredim na piano, na ktery taky nemuzu rict, ze bych umel nejak vyborne, jen zatim ze vsech nastroju nejlip...

Acid Punk: njn, hudba do teleshoppingu, nejak bych se tomu nebranil...

Odpovědět