Mind Warp - NARCONON

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Mind Warp - NARCONON

Příspěvek od Jindy2 » 27 črc 2008 17:47

Mind Warp - NARCONON
Obrázek

02m:41s l 6441 KB l MP3 320 kbps l 140 BPM

NARCONON je celosvětová síť léčeben, mimojiné i drogově závislých, provozuje ji Scientologická církev a používají tam metody jako pití roslinného oleje, opakování jedné otázky několik hodin až do zblbnutí a tak dále. Prostě Scientologové ;)
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 04 srp 2008 13:28, celkem upraveno 5 x.

delay

Příspěvek od delay » 27 črc 2008 18:56

Trošku mi vadí rytmika toho synthu, buď je to moc přesně nasázený nebo to má blbej release nebo něco, prostě mi to přijde nějak umělý. Připadá mi to moc hranatý, nebo uvězněný bez prostoru... Možná se mi to zdá, ale já tohle vnímám u tvejch skladeb celkem často... Nevím jak líp bych to napsal, nemyslím to ve zlém.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 črc 2008 19:15

No, je to ručně zkvantizovaný...tak jak jsem to měl původně nahraný živě, to zase nesedělo do rytmu absolutně vůbec. Tak nevim, můžu se podívat na ten release, ale electro bez kvantizace jsem tedy moc neslyšel, tam chci, aby mi to sedělo přesně.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 27 črc 2008 22:32

Pekne Jindy hned od zacatku zaujalo, kazi mi to pak az ty prekompresovane OHH OHH OHH OHHH :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 27 črc 2008 22:38

Heh, díky Acide, ale trefil ses zrovna přesně do chvíle, kdy uploaduju trochu zlepšenou verzi - mimojiné jsem zkusmo zvětšil release (jak psal delay) a má to tam docela dost nových efektů v přechodech i jinde, přišlo mi to trochu mrtvé + jsem umazal a nahradil jednu až moc veselou notu z mezihry.

Kompresor je jenom na kopáku a snaru, nikde jinde. Na masteru je jen loudness maximizer. Tam bych toho mohl zavěsit víc, ale nějak nechci.
Možná že ten voice synth je moc nahlas, nevim, ale kompresor na něm neni.
Vůbec, tenhle voice synth a jemu podobné jsem dlouho vůbec nechtěl použít, tady jsem si prostě řekl - proč ne. Ale místo něj ta může být 10 jiných věcí.

PS: Se stereo efektem na začátku se opičím po Breakthru od Queen ;)

All: Lehce vylepšená verze je na původním linku.

toxin

Příspěvek od toxin » 28 črc 2008 11:52

tak vezměmě to popořádku
začátek je dobrej hezky rozhozený stereo s tou basou pak se přidá ten "choráloovej" pad kterej teda není uplně moje krevní zkupina ale to už je individuální od té 40té vteřiny je to celkem hezký atmo to celkem má..
v jedné minutě ten přechod je ale průser podle mě nedotažený a v tomhle vidím u tebe hodně zásadní problém protože to není otázka jen tohodle treku na tom bych se snažil zapracovat...

no ke zvuku jestli vzuhledem ke své hluchotě můžu hodnotit...
kopák je fajn líbí se mi jak je mázlej tím verbem snar je takovej noisovej moc se mi nepozdává...jinak je to takovej Tvůj standart.Celkově si myslím ale že se lepšíš a jde to nahoru.Takže asi tak
:wink:

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 28 črc 2008 12:05

toxin: Díky moc za koment. No mě se ten přechod jako takovej průser nezdá, ale budiž. Tam to jinak udělat nešlo, muselo to melodicky navázat na jednu notu aby bylo vůbec možné zopakovat to hlavní téma. Kdybych to mohl navázat nějakou disonancí, bylo by to fajn, jenže tady nejsou akordy, jenom harmonické intervaly, nevim no jak jinak to udělat.

V tomhle období kolem července to jde většinou vždycky krapet nahoru, potom zase většinou až kolem prosince, já už se znám ;)

toxin

Příspěvek od toxin » 28 črc 2008 12:27

V tomhle období kolem července to jde většinou vždycky krapet nahoru, potom zase většinou až kolem prosince, já už se znám ;)[/quote]

:D

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 28 črc 2008 19:42

Mind Warp - NARCONON - V3

Nová verze Narcononu. Vyhodil jsem úplně voice synh, nahradil ho pilou (saw) a zrychlil přechody.
Na původním linku nebo nad textem.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 29 črc 2008 20:10

Jindy2: Hodnotím verzi "NARCONON - V3" a omlouvám se, že jen stručně. Uváděné časy jsou ± asi 1 sec., dle interpretace přehrávače :

Začátek se mi moc líbí, je efektní a má hezké stereo, stejně jako i pokračování (zejména basového) doprovodu.
V pasáži mezi 0:17 - 0:27 mi připadá, že jsou veliké výkyvy dynamiky (ty synthy tam zaznějí nějak moc nahlas oproti zbytku skladby), pak se to nějak "srovná", možná "maskováním" (překrýváním) různých frekvencí, nebo dodatečnou úpravou mixáže. Anebo to tak má být, nevím.
Od 0:41 se mi to už začíná opravdu líbit a veliké plus dávám doprovodům v pasáži cca 1:33 - 1:55.
Má to velmi čistý zvuk. Zpočátku mi tam trochu vadil zvuk kopáku, ale později už ne - čím mi vadil, nevím, ale pak si zřejmě uši zvykly, tím ovšem nechci říci, že je špatný; jak jsi to udělal, tak to je.
HiHat je trochu ostřejší, ale zase hezky "zařezává", takže OK.
Má to zajímovou atmosféru, ale co bych tomu vytkl, to by byl zřejmě trochu jednotvárný, nepříliš rozvinutý motiv, dále mi tam chybí (alespoň občas) kousek nějaké plochy (alespoň v těch stopkách, kdy zmlknou bicí) a konec se mi tentokrát líbí stylem, ale ne kontextem - skladba se mi zdá moc krátká, jak jsem psal - trochu nerozvinutá po stránce motivu a konec je takový nečekaný...
Ale to jsou jen mé názory.

Jinak je ale znát, že jsi si s tím opravdu vyhrál a celkově se mi to líbí.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 29 črc 2008 20:39

Kurva to je hit!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 31 črc 2008 10:59

Paradni pecka
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

organic

Příspěvek od organic » 02 srp 2008 14:29

zdarec, harmonicky mi tam nic nevadi, pekne melo, jen to pianko bych zkusil trosku zmekcit.. filtr... a trochu bych ho ztlumil, prekryva celou skladbu.., a zkusil bych ho lehce zreverbovat, klidne i delay.. jinak basa i beat mi nevadi, takova pohudka skladbicka, peace
when i´m stoned i´m thinkin' in music...

http://www.myspace.com/organick1 , http://www.djbank.eu/organic

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 02 srp 2008 15:56

Jindrix: Děkuji moc za tvůj komentář :)

Ty výkyvy dynamiky jsou tam schválně, je to tam udělané tak, že vždycky na třech hlavních notách zazní nad tím synthem, co už hraje, ještě jeden, ostřejšího charakteru - saw, jak jsem už psal. Za něj jsem vyměnil ty synth-voice, co tam byly předtím, asi je to tak lepší. Ale co asi není dobré je, že tohle to zvýraznění tím saw se stane jenom jednou, při druhém opakování už se to neděje. Buď by to asi mělo být při obou hraních a nebo při tom posledním, nemohl jsem se rozhodnout, tak to je takhle.

Kopák ze začátku nesedí ani mě, ale za pár sekund si na něj vždycky zvyknu a neumím si tam představit jiný. To víš, je to zase ten "můj" MicroTonic.

Jo, konec, někteří říkají: ty jo, já chci víc, takže možná to ještě rozvinu, nicméně základní hlavní téma je hotové, položené, mezihry akorát nemusejí být vždy stejné, můžou být jiné, být jich víc, ale to už jsou další věci, se kterým se mi dělat nechtělo a soustředil jsem se na vypiplání toho, co jsem chtěl hlavně udělat. A také, po předchozím 6ti minutovém tracku jsem si říkal, že by ty necelé tři mohly stačit ;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 02 srp 2008 16:02

Cyril: Díky moc! No, jestli hit, to nevím, ale práci jsem si s tím dal, kromě toho je ta melodie tak jednoduchá, že jí dokonce dokážu zahrát na živo i já :) a to mi právě někdo vytýkal - přílišnou jednoduchost, tak nevim, co se týče těch synthů na pozadí, ty zase tak jendoduché nejsou.

Upman: Také moc děkuji :)

organic: No, je zvláštní, že se ti to "piánko" (ve skutečnosti je to trance kytara) zdá tvrdé - to mě se zase zdají tvrdé ty elektronické basy, kterých tam je několik, akorát ty jsou tam tak schválně. Stáhnout a dát trochu cutoff na tu kytárku není problém, ještě se v tom budu vrtat.
Teď mi ale odešel zdroj, takže jedu na laptopu a tam se do té master verze nechci vrtat, ale stejně budu, ale až na desktopu.

Odpovědět