Mind Warp - Neverland

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Jindy2

Mind Warp - Neverland

Příspěvek od Jindy2 » 04 lis 2007 00:27

Mind Warp - Neverland
160 BPM, 03m:58s, 9523 KB (MP3 320 kbps), CD Master

Snová elektronika...

Tvorba této nové skladby zabrala delší dobu, než je obvyklé, takže se omlouvám za čekání.
Velmi by mě zajímaly vaše názory, případně konstruktivní kritika.
Přeji příjemný poslech.

holodroid

Příspěvek od holodroid » 04 lis 2007 12:51

Pozitivně hodnotím hlavně to že je to takové zvukově neotřelé.ovšem do té melodie by to chtělo vložit víc nápadu chvílemi mi to osobně moc melodicky nesedí bicí bych třeba ob chvíli torochu jinak zlomil příjdou mi hrozně přírodní já raději sintetiku ale tak to byl určitě záměr. zvuk se mi jeví kvalitní k němu výhrady nemám.Dal bych tak 6 hvězdiček z 10 :) doufám že nemusím zdůrazňovat že jde o můj osobní názor , každý má jiné ucho :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 lis 2007 13:48

holodroid: Moc díky za komentář a konstruktivní kritiku. Jo, snažil jsem se, aby to bylo originální.

Ty bicí, no dost jsem s nimi laboroval. Když jsem tam zkoušel dát syntetické s tučným kopákem, znělo to dost podivně - projel jsem kvůli tomuhle tisíce nástrojů bicích a snad tahle konečná volba byla správná.
Do téhle skladby by se jistě hodil normální rovnej kopák, prostě z toho udělat tucárnu - to jsem ale nechtěl. Takže z těch všech zkoušek mi jako nejlepší volba vyšlo realizovat ty bicí hlavně přes snare a spol. V druhé části, kdy se změní trochu i ta melodie, se změní i ty bicí a přidají se tam cymbály, což si myslím, že je hezké oživení. Druhá část je určitě lepší, je novější, ale tu první jsem tam chtěl nechat, protože se tam zase alternuje ta melodie s bassem a to se mi líbí.

Melodie melodicky nesedí...hmm, no nevím, ona je hraná na takový psycho synth, který si myslím, že se k ní hodí. Ale možná že ti může připadat krapet detuned, ale byl to záměr, protože se to hodilo k tomu basu (kterej btw doufám šlape jak po másle) a navíc to na mě působí snově a proto taky název Neverland (snová říše z pohádky Peter Pan and Wendy - no já jsem na ty pohádky a úniky z reality :) ). Notově by tam problém být neměl.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 04 lis 2007 14:25, celkem upraveno 2 x.

elektri

Příspěvek od elektri » 04 lis 2007 13:54

ty bicí děláš jak ?

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 04 lis 2007 14:00

elektri píše:ty bicí děláš jak ?
kolikátej už je to pokus ? :D :D

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 lis 2007 14:03

elektri: á, elektri, opět stejný dotaz :) máš výdrž :) ...já ho tehdy nepřehlédnul, jen jsem ho přešel s mlčením kvůli tomu, že jsi mi ani nenapsal komentář ke skladbě (což mi nepřišlo fér)...bicí jsou různě poupravované (nebo mé vlastní) presety s tím, že tam upravuji hlavně velocity a přidávám svoje filly (to mě baví) a když dělám s velocity, tak se s tim piplám myší, na klávesy mě to moc nejde a nebaví mě to...ale název softu bych si rád nechal pro sebe - když jich navíc používám několik...např. v Cape Of Good Hope byly bicí z jiného softu, než jsou tady - což třeba někdo vůbec nepostřehne...ale stejně budu brzy měnit bicí za nějaké jiné (čistě pro osvěžení), snad ten bf drummer nebo ez drummer nebo jak se to jmenuje chci vyzkoušet...

to all: jentak pro zajímavost - chystám s kamarádem na Vánoce společné album, s jejich kapelou Pure Poison s tím, že já tam budu zastupovat elektroniku a oni rock...potom se určitě postarám i o celkový zvuk...album ale nejspíš nepůjde do prodeje, je to spíš dárek pro jejich kapelu od Mind Warp...
zde je můj první (a předběžně kapelou již schválený) návrh na obal alba (který také budu dělat já):

Obrázek

jim se líbí, ale já tam do Vánoc určitě ještě přidám něco na to prázdné pozadí a asi změnim písmo atd. atd...
na jaře potom s nima budu hrát živě, někdy v květnu (ikdyž o živé hraní jsem nikdy neusiloval, protože jsem si říkal "dokud ta moje hudba nezvládne naplnit strahov, tak něco není ještě hotové" :) ...nj, moje děťátko Mind Warp roste, mám z něj radost :)
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 04 lis 2007 14:19, celkem upraveno 8 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 lis 2007 14:03

SadLuck: teprve druhej :)
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 04 lis 2007 14:27, celkem upraveno 1 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 lis 2007 14:23

Jo a důležitá poznámka k Neverlandu - tato skladba nemá nic společného s mojí předešlou s názvem Fatherland. Názvy jsou si podobné, ale to je tak všechno. Byla z mé strany velká chyba, pojmenovat tamto Fatherland, protože ten název neměl s obsahem té skladby nic společného - což v případě Neverlandu alespoň trochu má. Teď je v tom zbytečnej guláš, sorry.

elektri

Příspěvek od elektri » 04 lis 2007 15:16

Tajně jsem doufal, že budu mile překvapen tím, jak je nahráváš na pady nebo klávesy :)

Kupodivu se mi tahle skladba docela dost líbí, je to zase tvůj klasický styl, mám už pocit, že bych tvoji skladbu mezi deseti dalšíma vždy poznal, ale to samozřejmě není nic špatného.

Spíš mi tak nějak vadí, že tvoje tvorba totálně stagnuje, nic nového není vidět

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 lis 2007 17:49

elektri: Já ti dám kupodivu :) Ne fakt, díky za komentář, no vidiš, něco si ze sebe přeci jen vyždímal, to jsem rád. A ještě víc jsem rád, že se ti to líbí :)
Nj, nahrávání na pady nebo klávesy...můžu, moje klávesy mají tlakovou citlivost, ale mě to hlavně nebaví. Vůbec, dělat bicí mě nebaví, nedá se tam nic nového vymyslet.

K té stagnaci. Snažím se zdokonalovat tu cestu, kterou jsem nastoupil před těmi dvěma lety - Dream Beat, snová muzika, můj styl. Jsem jen rád, že můj styl poznáš - to byl také záměr, protože přece nebudu dělat nějaký tuctový trance, co dělá každý.
Když si poslechneš například skladbu Dawn (analogie s Neverland by měla být zjevná, Neverland je pro mě něco jako "next-gen Dawn"), která tenhle styl odstartovala, tak bych řekl, že ta je dost prázdná a zvukově hodně pod tím, co dělám teď.
Ona ta stagnace je také způsobena těmi nástroji, co používám pořád dokola. Včetně toho na ty bicí - ty jsou sice dobré, ale už mě také štve, že pořád stejné. Ikdyž tady v Neverlandu mají zatím nejvíc variací, co jsem kdy udělal.
Ten projekt co chystám s kapelou Pure Poison by měl být jiný, resp. to, co tam ode mě zazní, by mělo být jiné - chtějí něco ambientního, ale také jednu skladbu s violins atd. A jejich muzika není příliš pozitivně laděná a tak možná také přejdu do temnější nálady, to není problém.
Kromě toho až jednou někde drapnu dobrou zpěvačku, chci udělat album celé v takovém depresivnějším, nebo spíše melancholičtějším duchu - jako byla například moje poslední věc Fatherland - ta je bez vokálu nekompletní.
Podle mě tedy například Cape Of Good Hope je něco úplně jiného, než Neverland - ikdyž to má stejně pozitivní atmosféru, ale máš pravdu, možná začnu zase experimentovat, na piplání dream beatu je času dost.

Víš co, mě nejvíc štve, že nový hračky od EWQL na Play enginu, jako je třeba Gypsy, nemají "try before you buy" verze ;) (kvůli iLooku) To by byl progress vpřed jako prase, ale bohužel. Potom jsem taky ztratil asi dvě instalační DVD k mým chórům, v kterých jsem plánoval udělat něco přes Votox a to je zatim v nedohlednu, prostě jsem debil.

Plánů je pořád dost, ale nikam nespěchám...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 05 lis 2007 20:24

Na poslech to rozhodně není špatné.
Zvuk je (jako u Tebe co zatím vím) čistý a kvalitní.
Jen ten hudební motiv je v podstatě stále stejný (s maličkými obměnami) a doplněný opravdu dobrými variacemi v těch bicích.
Chybí mi tam nějaká výraznější změna, třeba přidání nějakých jiných nástrojů (stringy... co já vím?), nějaká výraznější změna motivu...

Ten sólový zvuk i styl kompozice těch bicích mi ale opravdu připomíná nejen jednu ze Tvých minulých skladeb, i když na těch bicích jsi podle mě tentokrát zapracoval opravdu více. V tom klobouk dolů, protože já sám ty bicí takhle dělat neumím.
No, alespoň máš svůj styl, který se pozná, jak psal "elektri".

A ještě něco - psal jsi, že ta skladba je jaksi ze dvou částí - starší a novější...
Jindy2 píše:Druhá část je určitě lepší, je novější, ale tu první jsem tam chtěl nechat, protože se tam zase alternuje ta melodie s bassem a to se mi líbí.
Celkově se mi to líbí, je tam i slušný bass a tak trochu konvenčnějsí kopák, ale psal jsi jasně, že z toho nechceš udělat "tucárnu", což je Tvá volba a k této skladbě mi to sedí.
Ale v té první části, v mezihře, Ti v tom zvuku něco skoro jakoby kreslí/ prská - nejvíce patrno asi tak mezi 1:58-2:07.
Slyší to ještě někdo? (Hodnotím MP3 z odkazu, staženou dnes asi v 19:40).
Jestli to byl záměr (např. efekt praskající, gramofonové jehly), pak OK.

Jinak to ale celkově rozhodně není špatné, jen by to (dle mého názoru) chtělo trochu rozvinout a obohatit.

EDIT: To zmiňované "prskání" poslechnuto na 3 různých zařízeních bez úpravy původního a v době odeslání tohoto příspěvku aktuálního MP3 souboru.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 lis 2007 20:43

Jindrix: Moc díky za komplexní komentář. Jsou tam detuned synthy, takže je možné, že i tobě se to nezdá díky tomu košer. Ostatní námitky, jako repetice motivu, tak to je součástí skladby a v této podobě si to nedokáži představit jinak. Tak jak to je, se to snad poslouchá příjemně a o to šlo především.
Každopádně fakt díky za koment...

Odpovědět