Mind Warp - Sector Effector

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
kexik

Příspěvek od kexik » 22 lis 2008 22:49

to ja zase ano ;)

emah

Příspěvek od emah » 22 lis 2008 23:23

paci sa mi to do 0.45. to co je potom je uplne prec z tej prvotnej nalady.
mozno zjemnit tie arp.zvuky a vymysliet im linku, ktora by nejako nadvazovala na zaciatok, neviem. a tie leads - co ja viem...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 lis 2008 08:40

emah: to od 0:45 je tam prave ze schvalne, je to takovej zlom...prvotni nalada je v dur - takove pozitivni vznesene akordy...a pak od 0:45 to je takovej spis moll, cili uz to neni moc pozitivni...to se mi prave libilo, ta zmena, kterou tezko nekdo muze cekat...

kexik: ja vim ze vis vsechno, tak se podel ;)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 23 lis 2008 14:08

Jindy2: Mně se to docela líbí, člověče ;)
Ten zlom mi tam nevadí a problémy při poslechu mi nedělá...
Začátek se mi líbí, ale ty synthy právě na začátku mi připadají takové - no, nechci říci laciné, ale rozhodně jaksi tenké, snad by to chtělo něco hutnějšího, nebo alespoň "podmáznout" nějakou hutnější plochou...
Proti bicím nemám vážnějších výhrad; myslím, že se tam hodí, co mi snad trochu vadí je ta "kulometná" hi-hat, ale chtěl-li si ji tam takhle mít, prosím.
Bass - i když má na těch asi 0:45 trochu neočekávaný nástup, celkově se mi tam jinak líbí.
Tóny té melodie mi místy připadají jaksi nejisté, jako jen takové pokusné "brnkání" a hledání tónů, které by tam asi tak pasovaly - zejména asi na 1:25 a pak zase na 2:20...
No a od asi 2:50 se mi tam líbí, jak nastoupí ten hutnější zvuk doprovodných synthů...
Celkově bych to hodnotil kladně; nápad to určitě má a je to rozhodně jedna ze Tvých lepších věcí, i když - jako všude - i tady by jistě bylo ještě co "dotahovat"... ;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 lis 2008 15:15

Jindrix: Díky moc za obsáhlý názor, já s tebou souhlasím - s tou hutností úvodního synthu jsi to úplně trefil, mě se to tak zdálo také a hlavně, on ten synth má staženou hlasitost asi o polovinu, oproti zbytku skladby. Nevim vůbec proč a nechtěl jsem to tak.

Kulometnou hhat jsem nechtěl přesně takhle, chci jí mít úplně rovně, aby tam nebyl takový ten "zásek" nebo jak to říct, ale nebyl jsem schopný to v tom aut. bubeníkovi upravit.

Ty pasáže od 1:25 a potom i ta druhá, to je hlavní věc, kterou chci překomponovat, mě se moc nelíběj, až na ty akordy pod nima, ty tam takhle asi nechám.

Všechno píšu "chci" a "chtěl bych", protože mi aktuálně stávkuje ten hlavní synth a už jsem zkoušel dělat několik nových verzí, ve výsledku ale při renderování dojde k nějaké chybě a některé party toho synthu tam nejsou. Tak to musim nějak opravit, štve mě to, už tu dávno měla být nová verze, jak mám ve zvyku. Tady na tom od vydání neproběhla jediná změna - alespoň je trochu štěstí, že jsem nevydal ukvapeně den předtím mnohem méně dotaženou verzi, to by mi tu lidi teprv nadávali.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 lis 2008 18:36

Mind Warp - Sector Effector verze 3

nebo na původním linku...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 24 lis 2008 05:22, celkem upraveno 5 x.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 23 lis 2008 21:01

Jindy2: No vida, tak jsi to přece jen upravil a musím říci, že takhle se mi to líbí více.
Začátek je podstatně hutnější, než v té 1. verzi.
Slyším, že jsi mimo jiné změnil i kompozici basové linky a myslím, že takhle je to lepší.
Ale přesto - ty sólové synthy se mi tam zdají moc nahlas, někdy skoro úplně přehluší doprovody... A vůbec jejich hlasitost nějak kolísá a navíc (což je horší) mám pocit, že je z toho slyšet příliš komprese, místy to doslova "dýchá"...
Jinak ale určitě posun k lepšímu ;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 lis 2008 21:06

Jindrix: Moc díky za znovuposlechnutí - já si bral "návod" v tvém komentu a udělal to tak, jak jsi psal, protože jsem se s tím ztotožnil. Napsal jsi mi fakt supr koment.

Možná špatně působí reverb, který jsem dal na master, ten tam předtím nebyl, tak ho asi dám opět pryč a ještě zjemním hlasitosti těch melodií. A pak by to mohlo být už stravitelné. Nicméně těch úprav jsem do této verze udělal hodně, tak už toho moc na editaci naštěstí nezbývá, spíš poladit mix.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 23 lis 2008 21:08, celkem upraveno 1 x.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 23 lis 2008 21:08

Jindy2: Jsem rád, že se Ti to posouvá někam, kam chceš a těším se, až vydáš ještě tu upravenější (tedy počítám finální?) verzi.

delay

Příspěvek od delay » 24 lis 2008 13:03

Jindy2 píše:
delay píše:-ll-
Tohle celkem nechapu ;)
To je opakovací znaménko a znamená, že pro mě se nějakou dobu v tvých skladbách nic nemění, jak zvukově tak obsahově. Jednou to přijde :wink:

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 24 lis 2008 13:08

delay: fajn, já už myslel, že je to něco hodně sprostýho :) opakovací znaménka znám (ale v podobě "-----"), jen je to poprvé, co to vidím použité na netu, zpravidla to používám při psaní rukou...

že se nic nemění, to je v tomhle případě dobře a záměr, má to skoro totožné nástroje s mým Dreamlandem, já si je oblíbil a chci na nich sject sérii skladeb...pak se to změní, ale teď jsem fakt zažranej do těchhle barev, detuned melody synthu a tak, líbí se mi to, ať už to ostatní vnímají jakkoliv...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 24 lis 2008 18:53

hladke, sladke
Obrázek
live free or die!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 24 lis 2008 19:10

luphtrack: thankuju ;)

Odpovědět