Mind Warp - Seeker

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Jindy2

Mind Warp - Seeker

Příspěvek od Jindy2 » 16 čer 2008 14:05

Mind Warp - Seeker

4m:42s l 9 MB

new electro
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 18 čer 2008 00:21, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay » 16 čer 2008 15:42

Ale jo, vcelku to jde... kompozičně. Nemám zrovna moc potřebu se k tomu vyjadřovat... Tak jen v ryhchlosti: Ten hlavní synth mi možná vadí zvukově, je takovej placatej, bez barvy a prostoru a trochu mám místama problém s tóny, ale to už záleží jak ti to zní v hlavě. Ale docela fajn věc.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 16 čer 2008 16:49

Díky za koment. Jsou tam schválně disonance místy, jedna tedy nezamýšlená, ale to opravím za čas ;)

Všechno je ze synthesizeru, složené pouze ze dvou nástrojů:
bicí (MicroTonic) a synthy (VIRUS z3ta), nic jiného...

První hudební motiv je inspirovaný MOD hudbou k prvnímu Unrealu...

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 17 čer 2008 09:26

Hmm, tak ani nevim, co k tomu rict. Zvukove ok, splape to, ale prijde mi to hoooodne minimalisticke. Pokud to bylo zamerem, tak fajn, me to ale prijde jako provoplanovana nedodelana vec. Sorrac (sam mam takovych hafo :) )
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 17 čer 2008 19:03

Jindy2: Vše jen dle mého názoru - nejsem odborník na tento styl (vlastně nejsem odborník vůbec) a tak hodnotím jen jako konzument (poznámka - mnou uváděné časy stopáže jsou ± 1 sekunda) :

Začátek (předehra v podobě toho jednoho akordu) zní dobře, i když je to hodně krátké, ale od tohoto stylu hudby se asi neočekává nějaké několikaminutové "mazání medu okolo úst", spíše rytmus a celková hutnost, takže asi OK.
Ty tóny asi do 0:23 mi připadají jaksi nesmělé, nerozhodné, rozhodně ne dominantní, zvuk mají tak nějak nepříjemně useknutý.
Od 0:24 asi do 1:15 mi přijde ten bass moc hluboký, jako (už jsem Ti to jednou psal) předení nízkofrekvenčního oscilátoru, ne jako basový doprovod.
Naopak od 1:16 se mi moc líbí ten modulovaný bass (resonance a/ nebo cutoff).
Líbí se mi také pasáž mezi 2:08 a 2:43 a po ní i kompozice těch doprovodů.
Pasáž asi od 3:08 do 4:00 mi naopak připadá nějak prázdná, něco tam chybí a nevím co - je to Tvoje skladba a já opravdu nevím, co k této pasáži říci.
A zase od asi 4:00 mi to přijde opravdu hutné a dobré - zní to jako gradace skladby, jsou tam povedené doprovody a celkově je to fajn.
Konec bych v tomto případě já osobně neřešil "fade-outem", ale naopak utnutím společně se zefektováním posledního tónu, úderu bicích, posledního akordu... Ale je to jen můj názor.

Jinak - zvuk je čistý, hezky to šlape a nechápu, jak to děláš, že se Ti v mixu nic spolu frekvenčně "nepožírá" - nebo možná ano, ale víš to jen Ty a evidentně si s tím poradíš...

Závěrem - rozhodně to není špatné, jen to z mého pohledu (tedy poslechu) postrádá nějakou výraznější změnu v průběhu skladby...
Ale možná je to u hudby tohoto stylu normální a zvykem- opakuji, že nejsem znalcem, ani skalním příznivcem tohoto stylu, který navíc ani sám nedokážu správně pojmenovat, i když "škatulkování" stylů nemám moc rád.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 18 čer 2008 00:17

díky za komenty...ad minimalismus - to je způsobeno tím, že jsem to včera dělal na "nouzové verzi" DAW jen se dvěma synthy ;)

Borat

Příspěvek od Borat » 21 čer 2008 13:34

jindy2> ty, dobre tohle docela.
ale ja sleduji dlouho uz rec tvou a songy tve a pocit mam, ze ty moc mluvis a vymlouvas porad na neco, nez delas. same to od tebe 'delane na rychlo', 'ja nemocny, sorry' a zas ted 'nouzova verze jen se dvema synthy', to na nic, ty nedobre myslel a delas.
pochopil ja, ty vedet chces do predu jestli cenu ma pracovat na songu tom co zacal ty, to ty vedet musis sam ale, libi nebo ne se ti to co delas, to jako madonna kdyz dala by na singl dala 1/4 songu napsala potom 'libi? ja pokracovat a dodelat mam?', ale od madonna libit se priznivcum jejim vse protoze hvezda ona, ty amater sorry ja nekorekt prirovnal.
tady ale kazdy uz komplet songy dava a praci da s tim at libi finalne nebo ne, za svym jdou si, ostatni lidi tady pak uz jenom porota jako result.
treba admini zde mohli by jeste podslozku 'draft' v 'nove tracky' zalozit, tam pak misto na nehotove a songy nacrty, to hodilo tobe i jinym by se.
ja ne urazit chtel te, songy vetsinou tvoje napady dobre a uznavam ja te.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 čer 2008 14:26

Borat: já tě chápu...no nevim, jestli moc mluvim a málo dělám, v počtu tracků bys mi křivdil, dělám toho hodně, to už mi tu lidi taky občas vyčítali, že toho ze mě leze moc...
psal jsem to už několikrát - nejsem jediný, kdo sem dává rozdělané songy a chce slyšet názory, než je dokončí...a já většinou stejně zhohledním jen drobnosti typu "snare málo kope" a tak dále...
ale máš pravdu, jsem užvaněnej, já prostě rád píšu :)

tady konkrétně k Seekerovi - to, že je to jen ze dvou synthů, jsem ale nemyslel jako vadu, to prostě takové je a tak jsem to udělal a jinak to dělat nechci..jsem jedině rád, že jsem tentokrát nepoužil jako vždycky Nexus...od začátku jsem chtěl udělat skladbu (a už jsem jich dávno udělal několik, všechny tu už byly), která bude čistě syntetická a tahle taková je, jinak bych to nechtěl...
můžu tam opravit pár chyb v automatizaci o kterých vím a možná pár akordů změnit, ale jinak to radikálně už upravovat nechci...nerad používám do tracků vatu v podobě hojných efektů v pozadí a tak dále, soustředím se vždycky výhradně na kompozici, na noty, nepoužívám skoro vůbec uprostřed tracků nějaké dlouhé nájezdy nebo tak něco, takže ta hudba je taková jaká je, tu a tam vždycky lze něco přidat, ale většinou je kompozice zcela hotová už v první verzi...

teď se přeorientovávám na temnější elektro věci, mám prostě různá období, pořád něco dělám a zpátky se zase tak moc nekoukám, jen když není inspirace, tak vykrádám občas sám sebe, cizí moc ne...nemám cíle jako Madonna, naproti ní mi chybí kozy a něco přebejvá ;)

tak sorry zase za moje řeči, tak to prostě je, mě v tomhle asi nikdo nezmění...

Borat

Příspěvek od Borat » 21 čer 2008 14:44

jindy2> ja diky, ze nezlobis na me ty, nemyslel ja zle.
chci umet ja take to, nejde mi muzika tvoreni, sam nic ja neudelal jeste, snazil se moc, to naucit neda asi, vloha byt musi, nemam ja asi.
proto posloucham ja jinych songy a obdiv k nim co dokazi to sami delat.
co dobre a ne pro mne snad poznam ja a sluch hudby ja take pry mam.
ty zvlastni styl mas, proto sleduji ja tvoje songy, vadilo jen mi reci ty kolem, sorry.
tesim ja na zase dalsi songy tvoje a peace pls.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 21 čer 2008 15:05

Jindy dobre pekna atmoska a zvuky necekane svou barvou se obevuji presne tam kde maji byt :) To je tak kdyz to nekdo umi :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 čer 2008 15:16

Borat: díky, to jsem rád Borate ;)

houby nejde, houby vlohy, prostě to zkoušej, stačí chtít a dokážeš všechno na světě...já na talent moc nevěřím...co si myslíš, že jsem na začátku uměl já? vůbec nic a tak tady na tom bylo hodně lidí...
to máš jedoduchý, stáhni si třeba FL Studio, kup si bezvadnou knížku ABC Hudební nauky od Zenkla, to si přečti 2x a něco umět budeš, to ti garantuju...mezitím, je přece paráda jentak si něco ve fruity zkoušet, mě to bavilo, i když jsem ze začátku vůbec nevěděl, co dělám...pak také není na škodu vzít si někde třeba hodiny klavíru, ideální je se domluvit s někým známým, kterého se budeš moct v klidu ptát na to, co tě zajímá...do lidovky já bych nešel, ale je to taky možnost...
chce to se jen snažit a jít si za tím, že prostě chceš dělat vlastní hudbu, nevzdat to ani když ti to nejde, nebo ti někdo nadává, že se to nedá poslouchat...
mě dopředu posouvá tadyta kritika z ezone...jestli se bojíš tu něco uveřejnit, tak mi to třeba pošli přes PM, mohl bych ti poradit, jestli chceš...

Borat

Příspěvek od Borat » 24 čer 2008 20:07

jindy2> ja moc diky tobe, za ochotu, nadeji i. chci ja moc udelat neco, co libit bude, nedari se mi, snad lepe bude. fl studio ja cetl uz recenze, asi ne spatne, ale ja zatim cubase sx mam, ne moc zvladam jeste, vst synths k tomu nejake, efekty nejake, nehraje zle, mam napady nejake take, ale zkloubit docelku nedari se mi. kdyz neco ja asi by mistake udelam, pm poslu tobe zatim, ja diky moc znovu.

Odpovědět