Mind Warp - Vespin

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Mind Warp - Vespin

Příspěvek od Jindy2 » 11 bře 2008 13:54

Mind Warp - Vespin

145 BPM | 02m:20s | 5604 KB | MP3 320 kbps

Taková oddychovka...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 11 bře 2008 14:27

Luxus :) zni to neJindiovsky :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

fova

Příspěvek od fova » 11 bře 2008 14:29

Jindy, lepsis se :-)
Tohle se mi docela libilo. Ma to melodii, harmonii, da se to poslouchat.

Jen ty bici jsou stale stejne a prijde mi, ze ty hajtky nejak zbytecne moc neprijemne chrasti.
A v 1:15 se to jakoby hudebne zasekne a nechce se ta melodie rozjet. Tam bych to jeste poresil.
A celkove zvuky jsou takove tenke, neni to jako ze syntaku.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 11 bře 2008 14:49

Aaa uz vim ranni zpravodajstvi na prime :D
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 bře 2008 16:21

fova: díky za tvůj názor, ten vždycky potěší...hajtky jsou obecně vytýkaná záležitost Addictive Drums...tudíž za ně tak úplně nemůžu, lepší akustické bicí momentálně nemám...
tenkost, hmm...zvolil jsem dvě kytary ze synťáku a opět - nemám lepší, takže kdybych měl, jistě je nahradím...bohužel, instrumentaci lepší nedokážu udělat, prostě na to nemám už nástroje...
máš jistě pravdu s tím po 1:15, protože se to začne opakovat...po "tom" akordu kousek před 1:15 by mělo asi ještě něco být a mělo by se to začít opakovat až později, ale zatím jsem nevěděl co tam dát, tak jsem to zbytečně nerozvíjel...možná tam ještě nějaký kratší part nebo aranž ještě přidám, ale víc nemá moc smysl...

acid punk: díky i za tvůj názor a blahopřeji k odbanování :) "zní to neJindiovsky" - to mě potěšilo, ač akordy jsou částečně podobné, co používám, tak jsem jedině rád, že to působí jinak...

bodyia

Příspěvek od bodyia » 11 bře 2008 19:46

Mě to přijde zajímavé, některé harmonické postupy se mi vyloženě líbí a mají nápad; celkově ta skladba má zajímavou náladu.
Jinak zvuk mi přijde být zbytečně roztáhlý do sterea, je tam dost slyšet kompresor, zkusil bych nástroje zkonkrétnit (ačkoliv pak by to možná kus nálady ztratilo...).

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 bře 2008 21:49

bodyia: děkuji a jsem moc rád, že se ti líbí ta nálada (o to mi vždycky jde a je to pro mě pocta)...jak to udělat zvukově lépe, teď moc nevím, takže to asi tak zůstane, ale i tak to snad není takový průšvih...

Vey

Příspěvek od Vey » 11 bře 2008 22:18

Musim se pridat k ostatnim, kterym ten song znel jinak nez tvoje predesla produkce .. Je to tak. Jen tak dal .. _)

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 11 bře 2008 22:24

je to fajn znelka do toulave kamery, tentokrat poradem provazi pan kompresor... je ho tam moc, jinak ale co se tve tvorby tyce je to progres

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 11 bře 2008 22:38

jé díky lidi :) pan kompresor...hmm, je tam nejen kompresor, ale hlavně řetězec na zvýraznění bicích, tak to je asi to, co vám tam vadí...no, jenže ten zvuk mi takhle seděl, bez toho to zase zní jako pod dekou, tak nevím co tam jinak dát - divili byste se potom, že to může znít o dost hůř a kdybych to vypnul, tak to tak bude znít...zvukově to tedy takto musím nechat, protože opět - lepší řešení nemám...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 12 bře 2008 19:44

Jindy2: Osobně si myslím, že na této skladbě jsi odvedl docela dobrou práci. Zcela se ale neztotožňuji s názorem, že je to "neJindyovské" a že se tato skladba úplně odlišuje od Tvých ostatních - Tvůj "rukopis" tam trochu znát je - zejména styl bicích a pak zvuk toho doprovodu i "sóla" (třeba asi od 0:28 ).
Má to zajímavou atmosféru a dobře jsi si tam pohrál s harmonií.
I basová linka se mi líbí, i když se mi zdá, že jsi jí nedal moc prostoru, aby zněla, ale k tomu se ještě dostanu.
Předehra (úvod) je - jako u více Tvých skladeb - zajímavého charakteru a zní jako očekávání dalšího v podobném smyslu/ duchu - podle mě se ale konkrétně k této skladbě nehodí.
Mezihra, která nastoupí po 1. minutě opravdu působí, jako bys momentálně nevěděl, co tam hrát a jak dále, ale pak se to zase rozjede...
Konec by to dle mého názoru také chtělo nějak zpestřit, ale to je jen "tečička", není to tolik důležité.

Ohledně zvuku mám rozporuplné názory.
Zvuk je čistý, zvuky nástrojů podle mého soudu kvalitní, ale...
Nechci papouškovat fráze o tom "mistru kompresoru", ale opravdu to je v některých pasážích jaksi "zvukově dýchavičné" - jaksi tam zvuk "pumpuje", ale přitom nemá dynamiku, zní to opravdu jako nedobře nastavený kompresor (bez urážky, prosím, ani netvrdím, že je to kompresorem).
Co mi tam také chybí, je "spodek" - dynamika basu a bicích - a kopák jako by tam ani nebyl, alespoň tedy potom, co se přidá více nástrojů...
Naproti tomu snare ve Tvém podání se mi tam líbí, hodí se tam.
Ale jestli jsi to tak s tím "spodkem" chtěl, je to asi v pořádku.

Jinak ale dobré a velmi příjemně poslouchatelné, blahopřeji!

Promiň mi můj názor, ale takhle to cítím já.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 12 bře 2008 20:45

Jindrix: Moc díky za názor. S tím zvukem asi budu muset opravdu něco udělat. Bicí jsou jedna sestava, takže jedině jí můžu komplet vyměnit za jinou, ale u těchto bicích jsou bohužel kopáky vždycky dost nevýrazné. Tyhle bicí jsou konkrétně rockové, ale dry/suché.
Celkově jsem track nijak dlouho nedělal a ani "nehrotil" jako moje předešlé věci, prostě jsem to bral nevážně (hlavně harmonie jsou snad nenucené), ale zdá se, že to snad zaujalo lidi víc, než mé předešlé věci, s kterými bylo mnohem víc práce (např. End Of Days).
Ono asi platí, že to, že je s něčím hodně práce, ještě neznamená, že je to dobré a naopak.
Jinak máš pravdu, že je v tom pořád můj rukopis, ale nesnažil jsem se ho úplně zbavit, jen trošku jinak pojmout harmonie. Snad alespoň to se povedlo.
Tak ještě jednou díky za názor a měj se fajn.

fova

Příspěvek od fova » 12 bře 2008 20:50

Psal jsi tusim, ze tam jsou bici z Addictive Drums, zkus EZDrummer, ktery ma uz bici predem zprocesovane pres efekty. Podle toho, jak pracujes s bicimi si tipuji, ze by ti EZD vice sedel.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 13 bře 2008 10:33

fova: Nedávno jsem EZ Drummera zkoušel a vůbec se mi nelíbil (zvukově, vzhledově) V AD jsou vestavěné efekty jako reverb atd., používám ale raději suché bicí, jsou takové méně rozplizlé a "tight". Doufám, že se časem objeví nějaké ještě lepší bicí, než tyhle dvoje dohromady. Nepoužívám AD všude a asi jde o to, jakou bicí sestavu a jaké efekty zvolím, protože ještě před půl rokem se tady nad těma bicíma lidi úplně rozplývali. Buď už jsou jiná (vyšší) měřítka a nároky a nebo jsem tentokrát nevybral příliš dobře (sestavu) a nebo to celé prasí ten master kompresor.

fova

Příspěvek od fova » 13 bře 2008 10:39

Ja myslel, ze pouzivas suche bici z AD a neumis nebo nechces pracovat s efekty. Proto jsem myslel, ze by ti EZD vice sedel.

Odpovědět