Moderní elektronická hudba

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Orbbiss Music

Moderní elektronická hudba

Příspěvek od Orbbiss Music »

Přejeme všem pěkný den a jsme moc rádi, že se situace na Zemi trochu uklidnila. Během doby, kdy jsme byli mimo vaši planetu, jsme měli čas na skládání nové hudby a přemýšlení. I když jsou u nás 90. léta právě teď, u vás na zemi jsou dávno pasé. Proto jsme se rozhodli tvořit "moderní" elektronickou hudbu. Posíláme vám první track z připravovaného alba, které vyniká nejen tím, že jsme konečně objevili mastering ale i pro nás novými hudebními postupy.
Vzali jsme si k srdci, které nemáme, vaše přípomínky a rady a nová skladba Pandora's box je výsledek.
Přejeme vám pěkný poslech :)
Naposledy upravil(a) Orbbiss Music dne 02 črc 2020 11:40, celkem upraveno 1 x.

biscuit

Re: Moderní elektronická hudba

Příspěvek od biscuit »

hele, vy jste možná u vás na planetě zvyklí zakládat kvůli každému prdu nové téma, ale začínáte už bejt trochu otravní. tenhle web neslouží k propagaci. a když už si nemůžete pomoct, propagujte si svoje výtvory v jednom tématu a nezakládejte neustále témata nová. díky za pochopení.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nová témata klidně zakládejte, ale ideálně odborného charakteru ;-)
nebo vy nemáte při své tvorbě technické problémy?
p.s.: vyjádřil jsem jen svůj názor, nechci aby to bylo vnímáno nějak restriktivně nebo direktivně - jsem jen normální element tady, autorita 0 ;-) peace

ottys
Vybavení

Příspěvek od ottys »

Neberte si to zle, tady s moderní hudbou moc neuspějete, ale aspoň víte, že máte příští příspěvek nahrát do tohohle vlákna :D hlavně bych se vysral na tu sračku s mimozemšťanama a pokračujte v tvorbě. Track není tak špatný, na mě ale moc abstraktní. Když už jste ochotni dělat něco moderního, co teda není pasé, zkusil bych něco víc tanečního. Ale to je moje chuť.

Orbbiss Music

Pro Ottys. Máte úplnou pravdu. S mimozemšťany končím. Byla to snaha o jakési odlišení ale už nějakou dobu tu "hru" shledávám jako trapnou a myslím, že bude nejlepší tvořit sám za sebe :) Do budoucna bych se chtěl věnovat taneční hudbě ale ještě nemám představu, jakou bude mít podobu. Nechci ovšem upustit od etnických nástrojů a prvků world music - Pouze se budu mou hudbu snažit více zdokonalit :)

Orbbiss Music

ottys píše:
02 črc 2020 22:56
Neberte si to zle, tady s moderní hudbou moc neuspějete, ale aspoň víte, že máte příští příspěvek nahrát do tohohle vlákna :D hlavně bych se vysral na tu sračku s mimozemšťanama a pokračujte v tvorbě. Track není tak špatný, na mě ale moc abstraktní. Když už jste ochotni dělat něco moderního, co teda není pasé, zkusil bych něco víc tanečního. Ale to je moje chuť.
Máte úplnou pravdu. S mimozemšťany končím. Byla to snaha o jakési odlišení ale už nějakou dobu tu "hru" shledávám jako trapnou a myslím, že bude nejlepší tvořit sám za sebe :) Do budoucna bych se chtěl věnovat taneční hudbě ale ještě nemám představu, jakou bude mít podobu. Nechci ovšem upustit od etnických nástrojů a prvků world music - Pouze se budu mou hudbu snažit více zdokonalit

ottys
Vybavení

Příspěvek od ottys »

Vyjádřil jsem se dost obecně, nemyslel jsem, že by to musela být hned taneční tucačka, ale přidal bych tam trochu rytmus. Ale opět jde o moji chuť. Co jsem si všiml, tady hodně jedou takové ambienty, chill a abstraktnější věci, no mně se to bude třeba taky líbit, až budu mít 50, ale momentálně mě to docela nudí. Jinak ta ukázka je kompozičně docela fajn, co se týká použitých prvků, samplů, padů atd. Nakonec, dělej hudbu, která tě baví, jenom tak můžeš udělat něco, co stojí za to a posluchači možná přijdou

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 »

Orbbiss: Podle mě je to moc příjemná věc. Nicméně bych zde přítomné starousedlíky podobnými věcmi moc nedráždil - je to dosud pro některé pod jejich rozlišovací schopnost, jak ostatně přiznal ottys. Je to zde v tomto směru tak trochu "stát ve státě" a vymyká se to ideové linii této většiny ;-) Pravdou zůstává, že je to web zejména o technických problémech a tak by to mělo i zůstat. Imič mimozemšťanů byl východoněmecký nevkus. Ale to už víte :D

biscuit

Příspěvek od biscuit »

já si nějak nemyslím, že by zrovna tahle hudba byla mimo rozlišovací schopnost kohokoliv "místního". je spíš pořád málo zajímavá. několik fajn nápadů, většinou dobře zpracovaných, ale pořád tomu něco chybí. z mýho pohledu tomu škodí ta roztříštěnost. je to takový neurčitý. relaxační, místy možná až ambientní, někdy zase snaha o písničku. přijde mi to zatím spíš jako takový hledání. každopádně potenciál v tom je. jde jen o to, věnovat energii tomu podstatnýmu a možná pro začátek trochu zúžit záběr a vypilovávat.
a identita (image) je v týhle fázi asi to nejmíň důležitý... držím palce, je to teď asi hodně o hlavě a urovnání si cílů.

btw. tahle poslední písnička, kdyby nebyla rytmicky unylá, mohla by to bejt dobrá popina pro teenagery. ale aby to fungovalo, musí tam bejt pořádná energie v beatu, tohle je jak pátej remix z epčka pro nějakou afterparty těsně před polednem po prokalený noci...

a ještě úplně na závěr - toho co máš rád se samozřejmě nikdy nevzdávej - myslím tím ty zmiňovaný etnický nástroje. vždycky měj ve svý hudbě hlavně to, co máš rád ty sám ;-)

vasek

Příspěvek od vasek »

Souhlasím s unylou rytmikou. A to neposlouchám žádný tuc tuc styly.

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Greyhound90 píše:
03 črc 2020 21:08
Pravdou zůstává, že je to web zejména o technických problémech a tak by to mělo i zůstat.
Tak tohle mě fakt pobavilo.

Orbbiss Music

biscuit píše:
03 črc 2020 23:15
já si nějak nemyslím, že by zrovna tahle hudba byla mimo rozlišovací schopnost kohokoliv "místního". je spíš pořád málo zajímavá. několik fajn nápadů, většinou dobře zpracovaných, ale pořád tomu něco chybí. z mýho pohledu tomu škodí ta roztříštěnost. je to takový neurčitý. relaxační, místy možná až ambientní, někdy zase snaha o písničku. přijde mi to zatím spíš jako takový hledání. každopádně potenciál v tom je. jde jen o to, věnovat energii tomu podstatnýmu a možná pro začátek trochu zúžit záběr a vypilovávat.
a identita (image) je v týhle fázi asi to nejmíň důležitý... držím palce, je to teď asi hodně o hlavě a urovnání si cílů.

btw. tahle poslední písnička, kdyby nebyla rytmicky unylá, mohla by to bejt dobrá popina pro teenagery. ale aby to fungovalo, musí tam bejt pořádná energie v beatu, tohle je jak pátej remix z epčka pro nějakou afterparty těsně před polednem po prokalený noci...

a ještě úplně na závěr - toho co máš rád se samozřejmě nikdy nevzdávej - myslím tím ty zmiňovaný etnický nástroje. vždycky měj ve svý hudbě hlavně to, co máš rád ty sám ;-)
Děkuji, taky si říkám, že by mé hudbě prospělo více energie a trochu zmírnit roztříštěnost. Pokusím se pro příští track najít jeden cíl a ten rozvinout.

hzsrtnn

Příspěvek od hzsrtnn »

ahoj,
celkom by bodlo tracku z videa aby si tam urobil tie bicie co su tam kusok plnsie a pridal im hlasitost.

Orbbiss Music

Zajímalo by mě také, co říkáte na vizuální podobu "projektu"? Myslím tím obaly alb a singlů. Moc by mi váš názor pomohl vizuál zlepšit :)

Odpovědět