Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
lavender

Re: Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Příspěvek od lavender » 08 lis 2012 21:02

2dano - nic v zlom chlape, ale nechaj bassline-a rozpravat sameho, alebo si jeho zakonny zastupca, alebo tlmocnik? ;)
2dendy - jedine a zasadne co sa naucit neda je citit muziku a svoje pocity do nej preniest. co je v nej pre mna najpodstatnejsie.
2bassline - vyser sa na tento thread a rob co ta bavi. nie si odkazany na nikoho nazor a hodnotenie.

dano

Příspěvek od dano » 08 lis 2012 21:05

lavender píše:2dano - nic v zlom chlape, ale nechaj bassline-a rozpravat sameho, alebo si jeho zakonny zastupca, alebo tlmocnik? ;)
preco mas teraz pocit ze hovorim za Basslina? hovorim svoj nazor k tejto teme. ze nie je vacsinovy a ze si tu nehonim ego na druhom, za to sa ospravedlnujem.
Naposledy upravil(a) dano dne 08 lis 2012 21:07, celkem upraveno 1 x.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 08 lis 2012 21:07

ano hudebni intelekt, vkus, sebereflexe a cit muze do urcite urovne hudebni talent nahradit . ale s touhle vybavou vzdycky budete jen salieri. budete umet poznat talent, ale sami ackoliv toho vite vic a jste zkusenejsi nikdy nebudete tak dobry jako mozart kterej talent mel. Na tohle tema je skvelej film Amadeus kde je prave pekne zobrazeny rozdil mezi talentovanym a ti co cely zivot drel :)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 lis 2012 21:15

A ted jsi mozna nechtene uderil hrebicek na hlavicku. Nemyslim si, ze bassline chce byt nejlepsi na svete, ac mozna nedosahoval Mozartovych kvalit, i Salieri byl excelentni skladatel, ktery by si s celou ezone leda tak vytrel zadek. Myslim, ze talent je precenovany.
Mimochodem, talent - jak se pozna? Prijde mi to dost relativni, konkretne treba zmineny Mozart by ti mozna rekl to same co ty Basslineovi :]

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 21:17

tento chlapik to dokonale vystihol
http://www.hrkut.sk/2011/07/talent-je-l ... opa-driny/

pod toto sa podpisem hocikedy..

levander: Ale to su bajky... citit hudbu, preniest do nej pocity.. to je mytus... je preukazatelne ze 1 skladba u dvoch ludi moze vyvolat uplne ine pocity a este pocity ani jedneho z nich nemusia vobec korelovat s pocitmy tvorcu.. Tak ake citenie hudby ? Kazdy vnima a citi hudbu uplne inak, ano urcite komunity maju tendenciu hodnotit dane vzory podobne a priradovat im podobne emocie ale to je vec dana tym ze prave nove skusenosti a zazitky ludia zdielaju vramci danej komunity (subkultury, zanru) a tym padom si navzajom formuju nazor a vnimanie...

Tie pocity ktore z hudby citia to su len naucene vzory ktore tvoj mozog podvedome nachadza v hudbe pretoze niekto iny ich tam dal jedine z dovodu ze aj jeho mozog rovnake vzory vstrebal a zacal pouzivat na podvedomej urovnǐ...

oxygen: mozarta sem neplet, ja som napisal ze za 100 rokov sa stane ze sa par lidi narodi s "talentom" - v zmysle ze uz v ich DNA a v usporiadani neuronovej siete v ich mozgu je zakodovana predispozicia kreativity a schopnosti velmi lahko vstrebat vsetky stare zname pravidla a naviac zacat tvorit vlastne... to si statisticke odchylky, anomalie... ty nemas o nic viac ani o nic menej talentu ako ja alebo bassline alebo ktokolvek iny tu na ezone - to je fakt a snim sa zmier.. Cim skorej prekonas svoje ego a pocit nadradenosti tym lepsie pre teba a tvoj rozvoj

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 08 lis 2012 21:23

Pani, ja mam dojem, ze je uplne fuk ci je to smetiste alebo "normal" topic, vzdy sa to zvrtne na 0-ly a 1-tky a nic medzi tym. A zase predsudky, a zase akosi nevieme respektovat nazory inych.
Jedina "chyba" je priznana bassline-ovi, vlastne nie chyba, ale ako ten co sa jediny mylil. Zacinam sa citit nepotrebny pre toto forum a forum pre mna, vzdy sa to zvrtne na obhajovanie si svojej "pravdy". O kvazi zapas pravdy, kde nie je podstatna pravda ale sposob boja o pravdu, jej prezentovanie. A to v tejto vete malo byt vela uvodzoviek.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 08 lis 2012 21:24

jenze problem je ze jsou i lidi co nemaji vkus cit hudebni intelekt a nulovou hodnotu sebereflexe - tihle jedinci proste nikdy nic kloudnyho neudelaj - tech je nejvic
pak jsou ti co to maji a ti delaji remeslnou hudbu nekdy i umelecky na slusne urovni
no a spicka je ti co maj navic jeste talent - tech je zdaleka nejmin
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dano

Příspěvek od dano » 08 lis 2012 21:27

Oxyygen vysvetli mi prosim tu tvoju az obsedantnu potrebu neustale sa snazit v tomto threade dokazat, ze je tu niekto kto nema ziadny talent a je uplne nanic a nikdy sa nikam nedostane. Lebo jej nerozumiem. OK, povedal si to raz, ale hovorit to stale dokola? To fakt potrebujes k tomu aby si sa citil spokojne, ze sa tu na niekom doslova vyburis? Nemyslis proste ze uz stacilo? Uz na predoslej strane si mohol odist so ctou keby si bol nechal to, ako to Dendy uzavrel. Nie, ty to potrebujes tahat do extremu dokonca az tak, ze sam po sebe poslapes ked povies ze mozeme byt len ako Salieri. Nechapem proste, ale asi som len nedorastol na urcitu uroven este...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 21:29

tomy45 píše:Pani, ja mam dojem, ze je uplne fuk ci je to smetiste alebo "normal" topic, vzdy sa to zvrtne na 0-ly a 1-tky a nic medzi tym. A zase predsudky, a zase akosi nevieme respektovat nazory inych.
Jedina "chyba" je priznana bassline-ovi, vlastne nie chyba, ale ako ten co sa jediny mylil. Zacinam sa citit nepotrebny pre toto forum a forum pre mna, vzdy sa to zvrtne na obhajovanie si svojej "pravdy". O kvazi zapas pravdy, kde nie je podstatna pravda ale sposob boja o pravdu, jej prezentovanie. A to v tejto vete malo byt vela uvodzoviek.
brathm ja prave ten pocit z tejto diskusie vobec nemam... podla mna v podstate naozej realne jedinu clovek co tu toto riesi je oxygen, u ktoreho ma to ani neprekvapuje... u vysku tu ziadnu zaadnu polarizaciu nevnimam

dano: nechaj ho to je v pohode... on nemoze prijat to co som napisal, pretoze jeho ego mu nedovoli pripustit ze ani on sam ziadny vinimocny talent nema a to co je je len a len dosledok cielavedomosti a tvrdej prace ... :-) az raz dospeje mozno mu to dojde, a mozno aj nie... je to jeho cesta...

badkick

Příspěvek od badkick » 08 lis 2012 21:30

ze to ide aj uplne bez talentu by ste urcite netvrdili, keby ste ma co len raz poculi spievat. :-D
myslim, ze aj keby som na sebe v tomto smere neviem ako makal, nikdy to nebude ani na "okresne kolo" a urcite nie na "krajske".
urcita miera talentu je imho potrebna. rozhodne si nemyslim, ze Salieri nemal talent :-D len ho mal menej. ale podla mna aj tak viac nez dost :-D lol
Naposledy upravil(a) badkick dne 08 lis 2012 21:32, celkem upraveno 1 x.

badkick

Příspěvek od badkick » 08 lis 2012 21:31

tomy45 píše: zvrtne na 0-ly a 1-tky a nic medzi tym
jj. presne. podla mna sa talent neda merat binarne :-D

dano

Příspěvek od dano » 08 lis 2012 21:32

badkick píše:ze to ide aj uplne bez talentu by ste urcite netvrdili, keby ste ma co len raz poculi spievat. :-D
pockaj hudobny sluch ale nie je to iste ako talent... ked dokazem nakreslit rovnu ciaru este neznamena ze mam talent na kreslenie. ked dokazem zaspievat v tonine bez falosnosti, este neznamena ze mam talent na spievanie.
Naposledy upravil(a) dano dne 08 lis 2012 21:33, celkem upraveno 1 x.

badkick

Příspěvek od badkick » 08 lis 2012 21:33

dano píše:
badkick píše:ze to ide aj uplne bez talentu by ste urcite netvrdili, keby ste ma co len raz poculi spievat. :-D
pockaj hudobny sluch ale nie je to iste ako talent...
ja si myslim, ze hudobny sluch (aky-taky) mam. hudobny sluch sa nerovna spev a hudobny sluch sa nerovna ani talent, ci?
chcem vsak povedat, ze talent ma obmedzuje na urcitu uroven. pracou na sebe sa da sice zlepsovat ale len po urcitu hranicu. a niekto ma tu uroven vdaka talentu vyssie aj ked na tom tolko nepracuje.
este by som dodal, ze imho aj bez talentu sa samozrejme z casu nacas nieco skvele vydari, len sa asi nedaju dlhodobo dosahovat spickove vysledky.
Naposledy upravil(a) badkick dne 08 lis 2012 21:47, celkem upraveno 2 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 21:36

Co je to talent ? Definujte

dano

Příspěvek od dano » 08 lis 2012 21:37

len pre poriadok aby sme vedeli o com hovorime:

1. Nadání je první stupeň míry schopnosti, jedná se o vyvinuté vlohy nebo souhrn specifických vloh. Příkladem může být hudební nadání – například schopnost komponovat, dirigovat nebo hrát na hudební nástroj. Zde se k hudebnímu sluchu pojí jemná motorika pro hru na hudební nástroj, prostorová představivost a hudební představivost – to znamená schopnost ve své představivosti slyšet hru různých nástrojů již existujících skladeb nebo při komponování ve své fantazii slyšet souhru nástrojů zatím neexistující skladby.

2. Talent je rozvinutá úroveň schopností. Můžeme rozlišovat matematický talent, hudební talent, manuální talent - mimořádnou zručnost – např. pro neurochirurgii či pro hodinářství, výtvarný talent např. pro sochařství či malířství, talent organizační, talent pro práci s lidmi – tedy učitelský talent či vůdcovský talent, dále talent pohybový pro balet či mimořádné sportovní výkony např. ve fotbalu či atletice.

3. Génius (z latinského genius, německy Genie), bylo v Německu od 18. století označení nejvyššího tvůrčího a duchovního nadání. Z psychologického hlediska se jedná o třetí stupeň rozvinutí schopností (1.nadání - 2.talent - 3.genialita), jehož biologickým základem je vloha. Je to tak mimořádná míra určitého talentu, že vysoce převyšuje všechny ostatní a vede k vytvoření mimořádných výkonů. Slovo génius původně ve starém Římě označovalo ochranné božstvo, později strážného ducha.

Odpovědět