Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
badkick

Re: Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Příspěvek od badkick » 08 lis 2012 21:40

ok. v tomto kontexte som mal na mysli bod č. 1, teda nadanie, resp. vlohy. ktorych uroven je dana

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 21:45

dano mohol si uviest aj zdroj :-)

dano

Příspěvek od dano » 08 lis 2012 21:46

sak wikipedia, kto ma cas hladat studie. ale mali sme to na vyske a bolo to o tomto... este su aj studie a odbornici co beru nadanie a talent ako synonyma...
Naposledy upravil(a) dano dne 08 lis 2012 21:48, celkem upraveno 1 x.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 08 lis 2012 21:47

dendy píše:
tomy45 píše:Pani, ja mam dojem, ze je uplne fuk ci je to smetiste alebo "normal" topic, vzdy sa to zvrtne na 0-ly a 1-tky a nic medzi tym. A zase predsudky, a zase akosi nevieme respektovat nazory inych.
Jedina "chyba" je priznana bassline-ovi, vlastne nie chyba, ale ako ten co sa jediny mylil. Zacinam sa citit nepotrebny pre toto forum a forum pre mna, vzdy sa to zvrtne na obhajovanie si svojej "pravdy". O kvazi zapas pravdy, kde nie je podstatna pravda ale sposob boja o pravdu, jej prezentovanie. A to v tejto vete malo byt vela uvodzoviek.
brathm ja prave ten pocit z tejto diskusie vobec nemam... podla mna v podstate naozej realne jedinu clovek co tu toto riesi je oxygen, u ktoreho ma to ani neprekvapuje... u vysku tu ziadnu zaadnu polarizaciu nevnimam

dano: nechaj ho to je v pohode... on nemoze prijat to co som napisal, pretoze jeho ego mu nedovoli pripustit ze ani on sam ziadny vinimocny talent nema a to co je je len a len dosledok cielavedomosti a tvrdej prace ... :-) az raz dospeje mozno mu to dojde, a mozno aj nie... je to jeho cesta...
ty voe ja jsem snad nekde prezentoval ze mam hudebni talent? to nemam, ale myslim ze ho dokazu poznat. myslim ze za tu dobu jsem schopen rozeznat kdo cit nebo talent pro hudbu ma a kdo ne. kdybych se mel klasifikovat tak remeslo mam celkem zvladnuty, nejakou hudbu na prumerny urovni taky. diky tomu ze me to zivi je pro me signal, ze moje prace ma smysl i pro ostatni a dokaze obstat v konkurencnim prostredi. to povazuju za osobni uspech ze se dokazu uzivit v kreativni audiotvorbe a o moc vic vyssi ambice nemam. myslet si ze bych se stal borcem na svetovej urovni by bylo ode me hodne naivni. ale mam aspon dar si je uzit..:-) podle danyho tabulky mam jen nadani
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dano

Příspěvek od dano » 08 lis 2012 21:51

este tu je zaujimava studia, ale to je uz trochu dlhsie :-) http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=& ... Nif-ITcQ2Q

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 21:52

oxygen: kedze, ako sam pises, vyssie ambicie nemas tak naozaj nic viac nedokazes... je to LEN o tom a o nicom inom... je mi smutno ked vidim ako sa ludia sami zablokuju a zavru si dvere pred vlastnym rozvojom, dosiahnu urcity level o ktorom svoj mozog presvedcia ze na viac nemaju - a mozog to poslusne plni... som predsvedceny ze neexistuju vobec ziadne limity len tie, ktore si sami davame

este smutnejsie ale ke ked tito ludia potom toto robia ostatnym a tiez ich presviedcaju o tom na co vsetko nemaju .. a to je presne to co robis ty.. takze sa nad sebou zamysli... ak si sa rozhodol povedat "stop" svojmu napredovaniu, nechaj inynych aby si vybrali sami

badkick

Příspěvek od badkick » 08 lis 2012 21:55

dendy, nesuhlasim. ked clovek nema urcite vlohy (biologicke a psychomotoricke a neviem este ake), tak si mozes pri cviceni a snahe aj ruky po lakte zodrat a virtuoz z teba nebude.
nemyslim si, ze kazdy dokaze vsetko a ze sa treba len dostatocne snazit. tak to proste nefunguje. ty mas evidentne iny nazor. respektujem :-D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 21:59

badkick píše:dendy, nesuhlasim. ked clovek nema urcite vlohy (biologicke a psychomotoricke a neviem este ake), tak si mozes pri cviceni a snahe aj ruky po lakte zodrat a virtuoz z teba nebude.
zdravy clovek, ktory nema ziadne choroby a biologicke defekty samozrejme ... stale sa samozrejme bavime o zdravych ludoch... hold ked niekto nema nohy asi na olympiade bezat nebude

alebo ze by ano ?
http://technet.idnes.cz/bezec-oscar-pis ... chnika_mla

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 08 lis 2012 21:59

dendy ale to tiez nieje najstastnejsie prirovnanie, lebo ono je dolezite nevymyslat znovu koleso a ked ti niekto da cestu po ktorej isiel a ty nie a povie ti aby si po nej nesiel lebo nikam nevedie tak to je v principe dobra rada, a ze sa po nej pustis a za nejaky cas zistis ze si po nej nemal ist je pre teba strata casu na ktoru ta uz niekto upozornoval

samozrejme clovek je taky ze si to poznanie musi skusit sam a az potom sa uvedomi

viem presne co oxygen hovori, len je dolezite ci ho clovek vo svojej nevedomosti vie vypocut a akceptovat

o tom su tiez aj talentove skusky, iq test atd. ktory ta presne vie zaradit a to ze to niekto je schopny akceptovat a niekto nie je uz na nom samom

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 08 lis 2012 22:00

dendy :
kdyz neco delas na profesionalni urovni musis se v danem levelu neustale vyvijet jinak jdes z kola ven. takze samozrejme si nemuzu dovolit aby moje prace znela stejne 3 roky. ale myslet si ze na me cekaji v londyne v bbc je pitomost. ale to ty asi zjevne nechapes. ono se to ve "dvaceti" blbe chape :D
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

badkick

Příspěvek od badkick » 08 lis 2012 22:01

dendy - dam priklad:
za 1 min si zapamatam/naucim 20 roznych cisel.
chces povedat, ze ked to budes roky drilovat, tak zvladnes to iste? ;-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 22:07

takto, tvoju hudbu som pocuval a myslim si ze keby si na sebe este viac zamakal tak nemas problem vydat to v nejakom velkom labeli.. mozno ani nie tak na hudbe samotnej (priznajme si aj ovela vacsie sracky vychadaju vo velkych cislach), skorej v inych veciach okolo toho..

ty si sa ale rozhodol ze tam kde si to je maximum co mozes dokazat ... hold ked si sa rozhodol, je to tak...

btw neviem co si myslel tou poznamkou "ve dvaceti" .. kiez by :-)))

badkick: samozrejme ze ano :-))) a specialne pamat je nieco co sa da treningom uplne zasadnym sposobom formovat - to je nastastie jedna z veci ktore boli uz exaktne experimentalne dokazane

lavender

Příspěvek od lavender » 08 lis 2012 22:12

dendy píše: levander: Ale to su bajky... citit hudbu, preniest do nej pocity.. to je mytus... je preukazatelne ze 1 skladba u dvoch ludi moze vyvolat uplne ine pocity a este pocity ani jedneho z nich nemusia vobec korelovat s pocitmy tvorcu.. Tak ake citenie hudby ? Kazdy vnima a citi hudbu uplne inak, ano urcite komunity maju tendenciu hodnotit dane vzory podobne a priradovat im podobne emocie ale to je vec dana tym ze prave nove skusenosti a zazitky ludia zdielaju vramci danej komunity (subkultury, zanru) a tym padom si navzajom formuju nazor a vnimanie...

Tie pocity ktore z hudby citia to su len naucene vzory ktore tvoj mozog podvedome nachadza v hudbe pretoze niekto iny ich tam dal jedine z dovodu ze aj jeho mozog rovnake vzory vstrebal a zacal pouzivat na podvedomej urovnǐ...
no dobre, ale to je tvoj nazor. to ale neznamena, ze je to pravda.

badkick

Příspěvek od badkick » 08 lis 2012 22:13

dendy píše:badkick: samozrejme ze ano :-))) a specialne pamat je nieco co sa da treningom uplne zasadnym sposobom formovat - to je nastastie jedna z veci ktore boli uz exaktne experimentalne dokazane
ano. ale kazdy ma limity a kazdy niekde inde. a niekto zvladne aj bez treningu viac, nez je ineho maximum.
ina vec by bola, keby si povedzme autosugesciou dokazal sam seba (mozog) presvedcit
dendy píše:som predsvedceny ze neexistuju vobec ziadne limity len tie, ktore si sami davame
, aby sa dalej rozvijal a tie limity trosku posunul :-D. su take techniky, mam o tom doma 800 stranovu knizku ;-) len ci autosugencia funguje aj v tomto smere si netrufam posudit :-D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 lis 2012 22:35

vsetko sa to proste odohrava v hlave... limity mame tam kde sa ich rozhodneme mat... myslis ze saolinsky mnich sa narodi s predispoziciou robit tie zazracne veci co sa potom nauci robit po dlhych rokoch tvrdeho treningu ?

poviem priklad ... od zhruba 17 rokov sa venujem programovaniu ... ked som zacinal, samozrejme som o tom nevedel nic, moj kod bol smiesny... nic mi neslo same od seba, vsetko to bolo vydrete.. dnes som na tom tak, ze ked narazim na nejaky problem s ktorym neviem hnut, a s ktorym mi ani nikto z mojich znamych nevie poradit, a na ktorom si vylame zuby aj google, tak jednoducho zatnem zuby a ten problem vyriesim - pretoze som od samotneho zaciatku presvedceny ze proste nejak sa to vyriesit da... vazne este sa mi nestalo ze by som nieco musel vzdat "lebo sa to neda"... je to preto ze by som mal nejaky specialny talent pre programovanie ? Nie nemam, len to mam vydrete a odmietam akceptovat "neda sa"

A tak je to zo vsetkym...

levander: bohuzial to nie su moje "nazory" to je vysledok vedeckeho vyskumu a experimentov .... precitaj si nieco o tom ako funguje mozog, akym sposobom sa uci nove veci a ako potom naucene vzory pouziva pri interpretacii toho co mu sprostredkuvaju zmysly..

okrem toho - staci otvorit oci a divat sa okolo seba ... kolko najdes ludi ktori denne prekonavaju nejake limity ? hovori sa ze nieco sa neda len do momentu az pride nejaky blbec a spravit to lebo mu zabudli povedat ze sa to neda.. limiti to je len nieco co si davame preto, aby sme vedeli ospravedlnit svoju lenivost a neschopnost urovit nieco viac ako len to co "staci"

vyborne clanky na tuto temu aj ked nesuvisia s hudbou ale v sirsom zmysle suvisia s tym co hovorim
http://www.financnik.cz/komodity/zkusen ... hlave.html
http://www.financnik.cz/komodity/zkusen ... draci.html

Odpovědět