Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
bassline

Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Příspěvek od bassline » 02 lis 2012 15:23

--

Ahoj,

Hľadám seriózne niekoho kto sa pohybuje v oblasti propagácie hudby, najmä do reklamy, filmov a podobne. Niekto, kto vie ako na to a má tie správne kontakty :) .

Chcel by som tento môj song posunúť ďalej, podľa mňa by sa to hodilo napr. do nejakej reklamy s detskou tematikou, alebo do nejakého virálneho videa :mrgreen: .

Zvuk si nevšímajte, ten je 20 rokov dozadu a nie je na tom urobený žiadny mix a mastering. Hudba je interpretovateľná cez akýkoľvek nástroj, takže sa nebránim ani tomu - napríklad živé prevedenie sax + slap bass, electric bass.

Nie som ani proti pozitívnym úpravam aranže (to jadro ale musí ostať)

Samozrejmosťou je dohoda v prípade prínosu z uplatnenia songu v komerčnej sfére :lol: .

--
Naposledy upravil(a) bassline dne 08 lis 2012 22:40, celkem upraveno 1 x.

ReaktoplazmAR

Re: Mr. Telephone - bassline (reklama, film, atd...)

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 02 lis 2012 15:31

skor by som to poslal na nejaký kraftwerk tribute :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 02 lis 2012 16:20

ja neviem ci by som to niekam posielal :)

P.S.: Bassline, ty si si nieco dal, alebo to mam chapat ako nejaku formu recesie? :)
Naposledy upravil(a) tomy45 dne 02 lis 2012 16:23, celkem upraveno 1 x.

peeetras

Příspěvek od peeetras » 02 lis 2012 16:23

Ja bych to nikam neposílal
362

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 02 lis 2012 16:36

já spíš cítím tribute jednomu jinému zdejšímu současnému vláknu.. pěkná tribute! :))

haralambos

Příspěvek od haralambos » 02 lis 2012 17:37

myslim, ze to byla recese jako reakce na vlastika alias vgatvg :) navazani na jeho "seznamku"

biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 lis 2012 18:27

tohle zni o trochu lip, i kdyz nutit me to nekdo poslouchat, se zlou se potaze ;)

haralambos

Příspěvek od haralambos » 04 lis 2012 11:39

normalne jedna vec se ale musi nechat - poslechnul jsem si to jednou v patek a normalne si to stale pamatuju :) obavam se vsak, ze je to kouzlo nechteneho... byt na tvym miste, tak to zkusim nabidnout nekomu, kdo dela nejaky jednoduchy hry, tam by se takovej kolovratek snad mohl i hodit

bassline

Příspěvek od bassline » 04 lis 2012 12:48

haralambos píše:tam by se takovej kolovratek snad mohl i hodit
Moje predošlé počiny boli kritizované kvôli melodickej komplexnosti a nesúrodosti:

komenty tu - ./nove-tracky/soimmo-one-bassline-last-drama-remake-t15808.html

Takže som sa teraz snažil o niečo, kde by existovala jedná hlavná theme a na tom založiť celý vývoj.

V tejto aktuálnej interpretácii to znie surovo a umelo, hrátky so zvukom ale nebol môj zámer. Tu ide skôr o to, že si to viem predstaviť interpretovať napríklad na živé nástroje kde by to znelo ľudskejšie a prirodzenejšie, takže by to mohlo vyznieť vo viac strávitelnejšej forme :lol: . Zvukové prevedenie, nástroje a interpretácia robia strašne veľa v tom, ako vo výsledku daná hudba zapôsobí. Ak by si počul skladby svojich obľúbených autorov cez general MIDI, asi by tá istá hudba vyznela oproti originálu surovo a amatérsky. Jedna vec totiž je poskladať hudbu a druhá vec je ju správne interpretovať.

Géniovia dokážu urobiť perfektne všetko v jednej osobe - vytvoriť základ (melódie, harmónie, aranže, vývoj), vybrať správne nástroje, interpretovať to (velocity, automatizácia parametrov v prípade elektroniky alebo výrazové prostriedky na akustickom nástroji) a urobiť mix a mastering. Všetky tieto postupy sa vo výsledku stmelia a vznikne celistvý výsledok, ktorý je pôsobivý a vyniká. Myslím ale že vačšina z nás nedokáže perfektne zrealizovať všetky tieto postupy, takže podľa mňa cesta je v tom aby sa našli tí správni ľudia a spoločne to dali dokopy, pretože každý má svoje silné stránky niekde inde.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 lis 2012 12:51

bassline : co ta ale vedie k tomu , ze mas pocit , ze by to dakto zobral do reklamy ?

bassline

Příspěvek od bassline » 04 lis 2012 12:57

Pytkin: To je zbytočné rozoberať...niekto si to vie predstaviť, že by to mohlo fungovať (nehovorím že v tomto prevedení), pre niekoho je to nestráviteľné a nevidí v tom nič :).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 lis 2012 13:03

bassline : no mne len ide o to , ze pises , ci niekto nepozna niekoho , kto by to vedel dostat do reklamy .. ja som dlho robil v studiu a motal som sa okolo toho .. teraz sa uz len 2 roky staram o studiove technologie v novom studiu .. ale stale by som vedel mozno pre to nieco urobit .. Ale na zaklade mojich skusenosti , by som si netrufal to nikomu ponuknut , lebo mi to nepripada dostatocne dobre .. ono v reklame sa vacsinou pouzivaju dva druhy hudby .. ked je malo penazi , tak sa vybera z databaz .. trebars curko ... alebo ked je penazi dost , tak sa vacsinou komponuje hudba , na konkretne zadanie .. cize ponuknut jednu skladbu je tazke .. neni komu .. ked budes mat hotovych 1000 veci , tak potom sa to da ponuknut ako hudobna databaza ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 04 lis 2012 13:16

Hlavne v databazich jsou pecky o kterych si tady muzete se svoji tvorbou jen nechat zdat. A presto jsou to anonymni kousky za par susnu
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

haralambos

Příspěvek od haralambos » 04 lis 2012 16:24

o tom to ale cele je - proto jsem psal o podobnosti s vlastikem vgatvg - neumim si predstavit, ze bych chtel prosadit svou hudbu do filmu ci reklamy a prezentoval bych se necim takovym - nikdo totiz dneska nebude mrhat drahocennej cas tim, ze si poslechne tvuj vytvor a nasledne si bude predstavovat jaky by to treba mohlo byt, kdyby se toho ujal aranzer, natocila to ziva kapela nebo ja nevim co jeste :) na to, aby melo vubec smysl to odborne dotahnout do nejaky rozumny podoby, je tam toho neskutecne malo a clovek, kterej ovlada remeslo a mohl by to nejakym zpusobem "zkvalitnit", tohle proste nekompromisne shodi ze stolu, protoze obdobnych motivu vymysli spoustu sam. Navic se obavam, ze ty motivy budou, co se kvality tyce, na trochu jine urovni... neber to zle, ale drz se trochu pri zemi - ja bych na tvem miste zkusil nejaky vyvojare her a nabidnul bych jim to - jak ale podotknul oxyygen, tak net je plnej uzasnejch kousku, ktery jsou temer zdarma - za tvuj vytvor ti dle meho soudu nikdo nebude ochoten zaplatit

biscuit

Příspěvek od biscuit » 04 lis 2012 17:00

bassline: jestli si to myslel vazne, tak si asi fakt poblaznenej. opravdu jsem si myslel, ze si delas legraci.

Odpovědět