Nová kytara

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Džirka

Nová kytara

Příspěvek od Džirka » 15 srp 2014 23:34

Tak dneska jsem dostal svojí první znějící kytaru (do teď jsem hrál na půjčené nástroje) Dárek od táty :) tak jsem hned na ní nahrál první písničku. Je to cover od mých největších hudebních hrdinů CSNY (v rámci západní hudby) respektive Stephena Stillse... Stopy jsou nahrané na první pokus, nedělal jsem žádné editace a opravy, páč nebyl čas, takže omluvte případné chybky.

markuc

Re: Nová kytara

Příspěvek od markuc » 16 srp 2014 22:23

Moc dobrý, fakt moc.

Dobře tu kytaru zvládáš a zpěvy ti pěkně ladí ... rozepiš se trochu, jak jsi točil, kolik stop, co je to za kytaru atd,
určitě to bude někoho zajímat.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 16 srp 2014 23:07

navic netreba nic opravovat. je to autenticke.
jinak tvuj talent a mir na zemi mit...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 17 srp 2014 00:01

pekne , . prijemne posobia tie znásobené vokaly .
hmm.. znejúca gitara ..to je samozrejme radosť. ..ja som kupil lacne padlo a musel som do toho mlatit mesiac kym sa rozozvučala trochu :roll:

Džirka

Příspěvek od Džirka » 17 srp 2014 10:41

Děkuji za komentáře. je to tato kytara http://www.houdek.cz/kytary/akusticke-k ... rettyPhoto

Byl jsem překvapen, že za poměrně levnou cenu se dá koupit takhle dobře znějící kytara. Je akorát hodně hlasitá. Mimochodem měli tam více kytar této značky a všechny zněly opravdu hodně moc dobře. Co však bylo velkým překvapení, že se nejedná o asijskou výrobu, píšou tam, že je to ruční práce a vyrobeno v UK.

K náhrávce: Není to vůbec promyšlená nahrávka. Jsou tam dvě kytary a každou jsem natočil stereo, na dva mikrofony (Rode K2 + Golden Age Fc1).. jeden u krku druhý u kobylky. Hodil jsem na kytary kompresor CLA-2A s presetem Acoustic guitar (to je hodně nevýrazná komprese) a ekvalizer API 560, kde jsem trochu vytáhl 8 a 16k. To je vše.

S hlasama jsem nedělal skoro nic. Myslím, že jsem použil stejný kompresor tentokrát s presetem vocal :) na eq uřizl subbasy a nepatrně zvýraznil výšky. Nic víc, ani jsem nedával de-esser. Je to celé taková improvizace včetně hlasů. bezmyšlenkovitěš na sebe navrstvené. Hádám asi 8 hlasů :)

jazzym

Příspěvek od jazzym » 17 srp 2014 11:40

super tip , presne podla mojho gusta gitara .. nenápadná jednoduchá hlava lemovany hmatník 8) možno zaradím do vyberu .aj ked najbližšie by som chcel super jumbo alebo grand concert.

Odpovědět