OCP:How many Days?

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Kalifx

OCP:How many Days?

Příspěvek od Kalifx » 28 úno 2011 20:29

Ahoj všem,
dovolím si sem přidat jedno své dílko. Tenhle projekt má vlastně jedinou ambici. Jsou dlouholetý fanoušek dnes již neexistující kapely KLF a letos je to právě 20 let, kdy se tahle dvojice (víc než cokoli jinýho na ně sedí označení performeři) stala nejprodávanější singlovou kapelou na světě. A jako takovou osobní poctu jim chci věnovat pokus o konceptuální EP. Jde o amatérskou záležitost každým coulem. Pro ty potřeby jsem si vytvořil fiktivní Original Comphumanic Project. :) Nechtěl jsem ani tak dělat muziku jako KLF, ale spíš jsem chtěl nějakým způsobem vyjádřit jak na mě jejich muzika působí. EP se skládá ze 4 tracků:

01_Night_hitch-hiking
02_Back in the City
03_Small touch on the Couch
04_From Dusk till Dawn

a je to kombinace chilloutu a takový oldschoolový formy house music.

Jako software jsem použil GarageBand, nějaký smyčky volně stažený z netu a samozřejmě (věren filozofii KLF) jsem použil i nějakej ten sampling. :)

Přestože jsem to dělal vyloženě jako funstuff, nemám žádné hudební ambice a možná je to asi hlavně legrace doufám, že se to třeba někomu bude líbit.
A každopádně chci všem připomenout skvělou dvojici Jimmy a Bill Drummond. Všem přeju hezký den a tady je odkaz na Youtube kanál:

http://www.youtube.com/user/WeLikeTheOCP

emptysound

Re: OCP:How many Days?

Příspěvek od emptysound » 04 bře 2011 13:34

Výborná atmosféra. Bavilo mě to. Díky

delay

Příspěvek od delay » 04 bře 2011 13:52

Taky jsem to poslech a vcelku se mi to místama líbilo.

jakubt

Příspěvek od jakubt » 04 bře 2011 16:38

KLF prodali víc singlů než třeba Beatles?

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 04 bře 2011 20:57

Jako skolni cviceni na tema KLF dobry. Skoda jen , ze se tam tak malo deje a je to hodne loopidni
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Kalifx

Příspěvek od Kalifx » 04 bře 2011 21:01

jakubt píše:KLF prodali víc singlů než třeba Beatles?
V roce 1991 rozhodně (The KLF released a series of international top-ten hits on their own KLF Communications record label, and became the biggest-selling singles act in the world for 1991). :wink:

Jinak díky vám všem, pánové, za komenty. Pro mě je KLF skutečně něco jako kult. Samozřejmě v rámci rozumnýho přístupu. :) Baví mě na nich, že přestože si vlastně dělali z nás všech legraci, tak ta muzika nějakým způsobem fungovala. A přes jistý "vyšisování" funguje dodnes. Asi to byla kombinace Cautyho talentu a Drummondovy vášně pro country (mimochodem tenhle žánr samostatně moc nemusím) nebo co. :)
Taky to pro mě byla taková vzpomínka, kdy jsem si někdy v roce 1990 "půjčoval" od strejdy Oberheimy a legendární tébé třistatrojku od Rolandu, s kterejma on tenkrát jezdil po vesnických tancovačkách a svatbách a já u něho přes týden v garáži zkoušel dělat housemusic. :D No a v tý době přišli KLF a úplně mě rozsekali. Takže jsem jim chtěl věnovat tenhle amatérskej počin.

Pokud by někdo chtěl, tak tady je to EP ke stažení. Ono to asi nerozsekaný dává přece jen trošku větší smysl. Hezký večer všem.

http://nextstep.systemin.eu/public/OCP_ ... y_days.zip

Kalifx

Příspěvek od Kalifx » 04 bře 2011 21:13

Oxyygen píše:Jako skolni cviceni na tema KLF dobry. Skoda jen , ze se tam tak malo deje a je to hodne loopidni
S tou částí o loopech souhlasím. A zcela bez ironie. Jenže já jsem si nikdy nenaučil hrát pořádně na klávesy, tak jsem si s těma smyčkama holt musel vystačit. Sám cítím, že by to chtělo vylepšit minimálně v úrovni vlastního klávesovýho vkladu a rozhodně ve vokálech. Jenže zpěvačku nebo zpěváka jsem prostě neměl, takže jsem si musel vystačit s tím halekáním v rámci garagebandu. Občas jsem se ho alespoň snažil v rámci efektový linky nějak upravit a...... díky bohu za free loops.
S tím, že se tam toho "málo děje" bych si možná dovolil trošku polemizovat. V tomhle projektu jsem se prostě snažil respektovat hlavně, takříkajíc, "chování" KLF a jejich přístup k muzice. Ostatně celý jejich album White room je vlastně taková jedna velká drzost. Jednoduše vydali to, co zrovna měli (někdy z dřívějška), akorát to trochu, ale opravdu jen trochu, vylepšili. Prostě se tam toho děje přesně tolik, kolik jsem zamýšlel.
A já jsem taky přidal do celýho konceptu tří víceméně svázanejch tracků poslední věc (From Dusk Till Dawn) s tím, že jsem tento svůj pokus z doby prvních kontaktů s garagebandem jenom upravil a trochu "našťavil". :)
Ale jak říkám přátelé - víc než cokoli jinýho to byla z mé strany velká zábava.

emptysound

Příspěvek od emptysound » 05 bře 2011 10:13

Kalifx píše: Ale jak říkám přátelé - víc než cokoli jinýho to byla z mé strany velká zábava.
A přesně to mě na tom baví. Protože zábava už není ani v tom zábavním průmyslu. Tam už jsou jen a jen peníze.

Kalifx

Příspěvek od Kalifx » 07 bře 2011 00:10

emptysound píše:
Kalifx píše: Ale jak říkám přátelé - víc než cokoli jinýho to byla z mé strany velká zábava.
A přesně to mě na tom baví. Protože zábava už není ani v tom zábavním průmyslu. Tam už jsou jen a jen peníze.
Mluvíš mně z duše. Dokážu pochopit, že se mění žánry, že tudle nebo támdle lidé poslouchají muziku, která mně osobně nic neříká. To je všechno v pořádku. Ale, to, že se z enterteimentu vytrácí zábava je fakt průser. :)
Ovšem na druhou stranu - když se tak rozhlížím třeba jen po této sekci, tak to vlastně není ještě tak špatný. Spousta lidí pořád zkouší něco amatérsky tvořit a jsem přesvědčenej, že drtivá většina to nedělá pro nějakej komerční profit, ale prostě pro zábavu. A to je super.

Odpovědět