Privaly

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
upman
Vybavení

Privaly

Příspěvek od upman »

caute,

tak 2nd track z Logicu, ovsem zde v klasicke sestave kurzweil piano + Logic jako recorder. Jedine, co jsem nedokazal je nahrat ve vetsi hlasitosti - vstupni wav z piana jsem musel nahravat s mensi hlasitsti, protoze v 1/2 kde graduje tema, chrastily i tapca, alias bylo to silene prebuzene. Tady si fakt ale nevim rady, takze jsem musel vyrendrovat celkove potichu vice, nez bych si pral.

Jinak k songu - Privaly = inspirace prirodou, jako celkem = privalove deste, zaplavy, tsunami, proste voda jako zivel prirodni, emoce jako zivel lidsky.

Diky za pripadne rady, jak zvednou ten gain, pripadne za comms.

Amorph
Moderátor

Re: Privaly

Příspěvek od Amorph »

no me prijde, ze gain je v pohode. Prijemna vec.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ahoj, dlouho jsem od tebe nic neposlouchal a tak jsem si rek, ze to musim napravit.
az do ty gradace se mi to libi moc.. od ni mi to prijde takovy trosku neucesany. od 2:50 uz je to zase zpatky.. jakoby se v ty gradaci ztratily ty vsechny hezky vlnky a prijde mi to jak kdyz nekdo strika hadici na plech.. to je radoby vtipny prirovnani, neber to doslova prosimte :-)

ad nahravani: ty nenahravas mid? jestli jo, tak si nech syntak hrat ve smycce tu nejvetsi naloz, podle ni si nastav hlasitost co nejbliz nule a pak to s min. 24bit hloubku nahraj do wavu.. u tyhle hudby bych si zadnym limiterem nebo kompresorem nepomahal.. a hlasitosti si nelam hlavu, jestli se v nejhlasitejsich pasazich dostavas k nule, vsechno je spravne ;)
p.s.: a s tou kartou to nechame az po tvy dovo ;) dik

peteness

Příspěvek od peteness »

fajn, libi; akorat tam vzdcky cekam nakou rytmiku......tohle b\ mohlo mit docela dobre vyvoj treba jako Burianova Vltava.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman »

Caute, no tak v tom pripade to necham hlasitostne jak je - nahravam samo midi, ale problem je s dynamikou - ono je to hodne rozdilne, pokud mlatim do klapek jako hluchej do vrat, nebo kdyz motiv exeluje a nabyva na sile, to se fakt blbe simuluje. Kazdopadne dobry tip s tim zkousenim hlasitosti pred nahravkou.

2 peteness:
Tak tu rytmiku bych tam taky rad dostal :) zkusim to smichat jakmile bude nalada, ovsem rytmika mi fakt nejde a nejde, at delam co delam. Pokazde mam pocit, ze jakmile k piano solu vrazim neco dalsiho (krome smyccu, basy, pripadne orchestralnich zvuku), tak uplne to solo zabiju a rozbiju. Logic je cool ze umi super notovy zapis, takze tady to pude asi mnohem snadneji-bude videt, kam se melodie rozviji ne jako v tom midi piano roll rozsypanem caji :)

Jinak dikec za pozitivnejsi feedback :) potesi

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Mne sa to paci :--)

kexik

Příspěvek od kexik »

jo, to je ono. zabudni na rytmiku a bumcvach a rob to, na co mas potencial... mozno by sa veci pomohlo keby si tie veci hodil naozaj do not, zacistil a publikoval. a nakoniec mozno zahral/nahral akusticky. alebo nechal zahrat lepsiemu instrumentalistovi. lebo imo si naozaj talentovany klasicky skladatel

upman
Vybavení

Příspěvek od upman »

2 tomy45: Diky

2 kexik: diky moc za pochvalu, mas recht, BTW diky Logicu hodim do not jako prd, opravdu neskutecny soft oproti ostatnim, co jsem drive pouzival. Otakza ale je, jak je publikovat - ona existuje nejaka firma/neco na netu, kam se daji dat v .pdf noty? Mozna by to bylo super, ja uz jsem takhle poslal do Japonska na zadost jedne holciny noty ke skladbe Cernobila a dostal jsem od ni dekovny dopis a fotografii, jak ji tleska cela koncertni hala s tim, ze by me rada sama poznala. To me nakonec potesi nejvic :)

S rytmikou, chci do toho taky proniknout, akorat proste nedokazu delat tuctuc, proste mi tam potom chybi melodicka linka no a kdyz to necham bez ni, tak to zavani minimalismem :) Proste se to ale chci naucit abyc poznal sam sebe - mam nebo nemam na to - zastavam nazor, ze clovek se narodi s darem a v tom je nejlepsi, ovsem otazka je, co se dokaze sam naucit...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nejdriv si udelej beat loop a pak do nej improvizuj, jako do metronomu a nahravej.. pak podle gradaci beat upravis, tak aby korespondoval s tim co hrajes.. ale hraj si nejdriv jen a jen s beatem, az budes mit kompletni plnej loop, ze kteryho se daj odebirat jednotlivy vrstvy a hlavne, az s nim budes spokojenej.. me prijde snazsi hrat do hotovyho rytmu.. ale vsadim se, ze i ty musis mit ten "pud" - slysis dobrej beat a hned jak sahnes na klapky te napada motiv co by do nej pasoval... zkus to, treba udelas neco jako tohle :-) http://www.youtube.com/watch?v=_YCGtT_FRYg
popravde ale u tvy hudby muze bejt nekdy rovny tempo na skodu, gradace a zvolneni prece muzou vyuzivat i zmen tempa.. proste nelam to pres koleno a delej to tak jak to cejtis, to je asi ze vseho nejlepsi :-D

Odpovědět