Privaly

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
upman
Vybavení

Privaly

Příspěvek od upman » 07 srp 2009 11:08

caute,

tak 2nd track z Logicu, ovsem zde v klasicke sestave kurzweil piano + Logic jako recorder. Jedine, co jsem nedokazal je nahrat ve vetsi hlasitosti - vstupni wav z piana jsem musel nahravat s mensi hlasitsti, protoze v 1/2 kde graduje tema, chrastily i tapca, alias bylo to silene prebuzene. Tady si fakt ale nevim rady, takze jsem musel vyrendrovat celkove potichu vice, nez bych si pral.

Jinak k songu - Privaly = inspirace prirodou, jako celkem = privalove deste, zaplavy, tsunami, proste voda jako zivel prirodni, emoce jako zivel lidsky.

Diky za pripadne rady, jak zvednou ten gain, pripadne za comms.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Amorph
Moderátor

Re: Privaly

Příspěvek od Amorph » 07 srp 2009 11:23

no me prijde, ze gain je v pohode. Prijemna vec.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 srp 2009 11:25

ahoj, dlouho jsem od tebe nic neposlouchal a tak jsem si rek, ze to musim napravit.
az do ty gradace se mi to libi moc.. od ni mi to prijde takovy trosku neucesany. od 2:50 uz je to zase zpatky.. jakoby se v ty gradaci ztratily ty vsechny hezky vlnky a prijde mi to jak kdyz nekdo strika hadici na plech.. to je radoby vtipny prirovnani, neber to doslova prosimte :-)

ad nahravani: ty nenahravas mid? jestli jo, tak si nech syntak hrat ve smycce tu nejvetsi naloz, podle ni si nastav hlasitost co nejbliz nule a pak to s min. 24bit hloubku nahraj do wavu.. u tyhle hudby bych si zadnym limiterem nebo kompresorem nepomahal.. a hlasitosti si nelam hlavu, jestli se v nejhlasitejsich pasazich dostavas k nule, vsechno je spravne ;)
p.s.: a s tou kartou to nechame az po tvy dovo ;) dik

peteness

Příspěvek od peteness » 07 srp 2009 11:51

fajn, libi; akorat tam vzdcky cekam nakou rytmiku......tohle b\ mohlo mit docela dobre vyvoj treba jako Burianova Vltava.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 07 srp 2009 12:02

Caute, no tak v tom pripade to necham hlasitostne jak je - nahravam samo midi, ale problem je s dynamikou - ono je to hodne rozdilne, pokud mlatim do klapek jako hluchej do vrat, nebo kdyz motiv exeluje a nabyva na sile, to se fakt blbe simuluje. Kazdopadne dobry tip s tim zkousenim hlasitosti pred nahravkou.

2 peteness:
Tak tu rytmiku bych tam taky rad dostal :) zkusim to smichat jakmile bude nalada, ovsem rytmika mi fakt nejde a nejde, at delam co delam. Pokazde mam pocit, ze jakmile k piano solu vrazim neco dalsiho (krome smyccu, basy, pripadne orchestralnich zvuku), tak uplne to solo zabiju a rozbiju. Logic je cool ze umi super notovy zapis, takze tady to pude asi mnohem snadneji-bude videt, kam se melodie rozviji ne jako v tom midi piano roll rozsypanem caji :)

Jinak dikec za pozitivnejsi feedback :) potesi

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 07 srp 2009 22:00

Mne sa to paci :--)

kexik

Příspěvek od kexik » 07 srp 2009 23:02

jo, to je ono. zabudni na rytmiku a bumcvach a rob to, na co mas potencial... mozno by sa veci pomohlo keby si tie veci hodil naozaj do not, zacistil a publikoval. a nakoniec mozno zahral/nahral akusticky. alebo nechal zahrat lepsiemu instrumentalistovi. lebo imo si naozaj talentovany klasicky skladatel

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 08 srp 2009 16:11

2 tomy45: Diky

2 kexik: diky moc za pochvalu, mas recht, BTW diky Logicu hodim do not jako prd, opravdu neskutecny soft oproti ostatnim, co jsem drive pouzival. Otakza ale je, jak je publikovat - ona existuje nejaka firma/neco na netu, kam se daji dat v .pdf noty? Mozna by to bylo super, ja uz jsem takhle poslal do Japonska na zadost jedne holciny noty ke skladbe Cernobila a dostal jsem od ni dekovny dopis a fotografii, jak ji tleska cela koncertni hala s tim, ze by me rada sama poznala. To me nakonec potesi nejvic :)

S rytmikou, chci do toho taky proniknout, akorat proste nedokazu delat tuctuc, proste mi tam potom chybi melodicka linka no a kdyz to necham bez ni, tak to zavani minimalismem :) Proste se to ale chci naucit abyc poznal sam sebe - mam nebo nemam na to - zastavam nazor, ze clovek se narodi s darem a v tom je nejlepsi, ovsem otazka je, co se dokaze sam naucit...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 srp 2009 19:51

nejdriv si udelej beat loop a pak do nej improvizuj, jako do metronomu a nahravej.. pak podle gradaci beat upravis, tak aby korespondoval s tim co hrajes.. ale hraj si nejdriv jen a jen s beatem, az budes mit kompletni plnej loop, ze kteryho se daj odebirat jednotlivy vrstvy a hlavne, az s nim budes spokojenej.. me prijde snazsi hrat do hotovyho rytmu.. ale vsadim se, ze i ty musis mit ten "pud" - slysis dobrej beat a hned jak sahnes na klapky te napada motiv co by do nej pasoval... zkus to, treba udelas neco jako tohle :-) http://www.youtube.com/watch?v=_YCGtT_FRYg
popravde ale u tvy hudby muze bejt nekdy rovny tempo na skodu, gradace a zvolneni prece muzou vyuzivat i zmen tempa.. proste nelam to pres koleno a delej to tak jak to cejtis, to je asi ze vseho nejlepsi :-D

Odpovědět