Prvotsky - Gingen

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Prvotsky

Prvotsky - Gingen

Příspěvek od Prvotsky » 02 úno 2012 23:58

Zdar Borci,

nova věc z mojí ušmudlaný dílničky ze který mám docela radost! :)

jakékoliv komenty předem vítány!

http://soundcloud.com/prvotsky/gingen

P.

delay

Re: Prvotsky - Gingen

Příspěvek od delay » 03 úno 2012 17:17

U mě dobrý, pěkný škopky, malej se rozjel a skáče v rytmu až mu spadla bačkůrka... postupem času je to trošku stereotyp (prcek odchází), možná bych tam uvítal nějaký one shot hit nebo občas tape echo na snare třeba, ty bicí jsou moc statický, jeden rytmus mi nevadí, spíš nějaká exprese chybí... Osobně bych i víc vrstvil leady a pohrál si s dynamikou, aby to nebylo v jedný linii, ale kostra dobrá... !

jackies

Příspěvek od jackies » 03 úno 2012 17:28

Prvotsky píše: nova věc z mojí ušmudlaný dílničky ze který mám docela radost! :)
Radost z dílničky nebo z té "věci" ?

Ta "věc" mě osobně nebaví. Je tam toho pro mě hodně málo.
No, a dílničku si umyj ne ? :wink:

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 03 úno 2012 17:43

delay píše:U mě dobrý, pěkný škopky, malej se rozjel a skáče v rytmu až mu spadla bačkůrka... postupem času je to trošku stereotyp (prcek odchází), možná bych tam uvítal nějaký one shot hit nebo občas tape echo na snare třeba, ty bicí jsou moc statický, jeden rytmus mi nevadí, spíš nějaká exprese chybí... Osobně bych i víc vrstvil leady a pohrál si s dynamikou, aby to nebylo v jedný linii, ale kostra dobrá... !
:)

--dík za vtipnej koment! :) ten základ těch bicích je loop - je různě doplňovanej.. celkově ( a to nemyslim alibisticky ) jsem si uz na zacatku rikal, že
udelam monotoni věc , která bude stát na tom loopu.. takže z toho to vychází , na druhou stranu ( a tím reaguju částečně i na jackiese ) rozhodně netvrdim, že
když bych jenom trochu chtěl, tak to klidně udělám víc dynamický a melodicky rozvinutý.. to ne.. nemám o harmonii a teorii ani páru , tak sem rád když to prostě nějak drží při sobě a jde z toho nějakej klidně i jednoduchej ale jednoznačnej dojem..

jackies: samozřejmě sem tím myslel, že mám dobrej pocit z tý skladby.. ale ani ve snu by mě nenapadlo, že by se zrovna tobě líbila.. a to nemyslim ve zlym..
:lol:

A dílna zůstává ušmudlaná!

P.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 03 úno 2012 20:12

Coece, evokuje to vo mne feeling/atmosferu skladby Rob Dougan - Clubbed do death. Nemyslim tym, ze je to kopirka, ale skor podobna atmoska len v inom prevedeni. Paci sa mi to

biscuit

Příspěvek od biscuit » 03 úno 2012 21:02

to tape echo, co je na vokalu na konci, to, nebo podobny, mohlo bejt treba i na tom "prechodovym" virblu v 1:25. je to takovej stylove dub bubinek a tomu to echo proste slusi - navic se to hezky rozplyne do toho "stoptime(u)". ten samej virbl bych i zkusil trosku menit v prubehu tracku. ve 3:27 jsem uz ocekaval, ze se to o uroven zvedne - bud transpozici hore hronom, nebo nejakym ride cinelem, nebo shakerem hezkym.. misto toho uz sis pripravoval pudu na skonceni tracku, coz mi prislo jako skoncit, kdyz to ma zacit bejt nejlepsi :-(
jinak se mi hodne libi spodek, a hlavne nalada a napad celyho tracku. jen co pohnu s jumperem, podival bych se zdovolenim i na tohle. napady se samplama mas opravdu super a hezky umis dotvorit k tomu zbytek. navic si asi fakt sedime vkusem nalad, nebo jak to nazvat ;)

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 04 úno 2012 15:01

tomy45: díky tomy. podle jména sem tu skladbu neznal , ale našel sem si jí a samozřejmě sem jí slyšel hodněkrát - je to klasika..
atmosféru má opravdu zajímavou a těší mě že z tý mý máš podobný pocity!

Biscuit: btw to tape echo je vallhala ubermod - jeste nezaktivovanej ( hned jak dojdou prachy - tak kupuju.. ) - je to vybornej efekt.
sou tam super tape echa, chorusy, delaye a dlouhy reverby.. za 50 USD je to nádhera.. vyborne sedi na synthy z imposcara...

K tý skladbě. Já sem skutečně chtěl už v začátku udělat monotoní valící se pocitovou záležitost.. určitě by se s tim právě díky tomu minimalistickýmu pojetí
dalo hodně zapracovat - jak psal delay - je to dobrá kostra.. Takže za mně - já už s tim velice pravděpodobně nic dělat nebudu - ale kdyby si se chtěl ujmout finalizace byl bych nesktučně šťasten! :cry: :wink:

btw : jak sme na to s tim jumperem? :wink:

P.

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 06 úno 2012 15:39

ahoj, mě se to atmosférou líbí a dost mě zaujal zvuk bicích
ze záměru je jasné, že to mám být monotóní věc, a to mě nevadí. problém je, že když je něco monotóní hrozí, že to může začít nudit.
já osobně jsem pocítil při prvním poslechu potřebu nějaké alespoň "mikrozměny" kolem 1:50''
myslím že by stačilo jeden jiný úder nebo něco a pak zase zpět....že by to skladbě prospělo a že by si to zasloužila :-)

ahoj, ať se daří,
tom

syncro

Příspěvek od syncro » 06 úno 2012 15:51

Líbí, repetitivnost mě baví, zvuk vcelku taky. Ještě víc by se mi líbil dubovější mix, který by zaostřil ty detaily a nechal je vyniknout. Ale to už je fakt subjektivní, celkově v pohodě...

Big up, Saša

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 06 úno 2012 17:35

Děkuji,

tome - ta kostra bicích je loop - včetně jeho charakteristickýho zašuměnýho zvuku - což mi právě taky zaujalo - nic extra sem s nim nedělal akorát sem ho
v průběhu skladby trochu obstavěl jinýmy perkusivními zvuky a dodělanym přidanym rytmem z Adictive drums. nejsem tedy jeho autorem a je mi to jedno..

Saša - no já právě čekám že se ozve místní mr. biscuit a byl bych rád aby to dotáhl jak nějakym nápadem , tak po zvukový stránce..

Děkuji za komenty!

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 úno 2012 18:54

mr biscuit uz ti napsal maila konecne :-)
neblbni, davam jen svoje subjektivni pripominky. nemam zadnej recept na sumak, kterej by natrhnul coca-cole prdel ;)

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 06 úno 2012 20:31

:) preferuji kofolu..

Odpovědět