Psy future

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Psy future

Příspěvek od ZFarkas »

Pripojuju se k tomu co uz ti tu nekdo napsal, ze prvni co opravdu prasti doufam ze kazdyho, je mismas vsech zvuku v jedne poloze prostoru, minimalni separace nastroju. Tohle tezko opravis masteringem, dokonce to nepujde dost dobre opravit ani na urovni stop co vim z vlastni zkusenosti. Ja bych to asi nabral cele znovu a pres kvalitnejsi preamp nebo pouzil kvalitnejsi zdroj, obavam se, ze zde bude nezbytny k digitalnim zdrojum zvuku nejaky party prehodit na analogovy, pak by to mohlo znit treba takhle:[soundcloud][https://soundcloud.com/mikathorwine/the ... soundcloud]

Jinak muzika jako dobra, to jo, ale spousta lidi si nepousti ani svuj oblibeny zanr, kdyz to neni technicky OK.. Naopak technicky dobre udelany si poslechnes snad vsechno, protoze i kdyz me to treba nezajima zanrove, je to tak zajimavy zvukove, ze si to clovek musi doposlouchat

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Psy future

Příspěvek od dendy »

> i. Ja bych to asi nabral cele znovu a pres kvalitnejsi preamp

Co tam chces naberat cez preamp ? To su vsetko pluginy :)

Takto sa ta opytam, vsetky veci co si kritizoval, ako by si sa v ich kontexte vyjadril k tejto skladbe ?

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 579
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Psy future

Příspěvek od IvanB »

Jasné, OK. Plne rešpektujem. S pokorou priznávam, že to fakt asi len nechápem, s tým nemám najmenší problém. To by som sa ani neodvážil - dehonestovať nejaký žáner (to môže fakt len ten, kto s hudbou aktívne nepracuje), len som sa pokúsil vcítiť sa do myšlienok takéhoto producenta pri počúvaní tých trackov. V podstate mám dosť dlhú dobu problém pochopiť už aj bežnú rockovú kapelu, a to som v takej formácii ešte pred nedávnom roky fungoval :) Sledujem na sebe, že začínam byť aj príliš alergický na jednotvárnosť už len v rámci jedného interpreta... ale to je len môj osobný problém :?

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Psy future

Příspěvek od ZFarkas »

Dendy, ten Ovnimoon - Holographic je podle me tak na hrane kdy je jeste i pouze digitalni zdroj zvuku ve vsech partech a polohach akceptovatelny. Asi je to vyvazene vybornou stavbou skladby, citem pro prostorove vnimani a rozprostreni a celkovy mix je samozrejme profesionalni, to slysim :wink:
Ale nemuzu se zbavit dojmu, ze i zde pokud by se urcite party pres midi trigerovaly z externich analog zdroju a nahraly zpet do stop v akusticke podobe, tak to bude o dalsich 50% lepsi celkove... Nevim, proti tomu finskymu tracku co jsem postnul jako priklad, mi ten ovnimoon zni ploseji, mene zajimave po zvukove strance (barevnost, expresivita a vzajemna zvukova souhra vsech stop). Je to asi subjektivni, ale ja treba zrovna tento zanr docela muzu, ale co zni z prdele, to hned vyradim, tahle muzika predava nejen duc-duc rytmus, ale tranz = emoce.. Mika (fin.) mi je ve sve skladbe predava silne, Ovnimoon velmi malo..

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Psy future

Příspěvek od ZFarkas »

Ze zrovna v telce bezi Talentmania, kdyby libovolnych 10 porotcu melo poslat do nejuzsiho finale Omnimoon nebo Mika Thorwine, na zaklade jen ukazek v poslednich nasich 2 prispevkach, tak podle me by postoupil tak 9 hlasy Mika.. Puvodni songy ke kterym je tento thread by se asi nedostaly ani pres 1. kolo, tak to vidim. Ale urcite by odesly dustojne a s podekovanim, dobre ze ste prisli, cituji z TV poradu ;-)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Psy future

Příspěvek od dendy »

Tak a tym padom nema zmysel aby si daval Doll-ovi rady. Nemyslim to v zlom. Ale to je presne ten moment, ked si treba uvedomit "moje rady su mimo misu". To je ako kedby niekto prisiel za tebou predviest svoje auto a ty mu zacnes radit ze by tam mal namontovat kridla a plutvy a mozno aj raketovy motor. Idealne odmontovat karoseriu auta aj motor auta, a vsetky 4 kolesa.

Ovnimoon je v ramci zanra absolutna spicka, patri to medzi top projekty ktore definuju tento zaner. Takto to ma zniet. Tej skladbe nieje co vytknut. Ludia ktori dany zaner pocuvaju, to takto chcu. Na party taka hudba funguje perfektne. Im sa to takto paci, dava im to takto zmysel. Im je uprdele nejaky Mika aj to ci prejde v nejakej TV sutazi.

Nemusi sa ti pacit, vid z dovodo ktore som rozpisal predtym ako odpoved na otazku od IvanB - ale ci chces ci nie, takto tento zaner ma zniest, to je referencia toho ako to ma zniet. V tom kontexte akakolvek rada od teba Doll-ovi je nezmysel, nikam ho neposunie, v nicomu mu nepomoze, maximalne ho domyli.

Prosim neber to ako utok voci tebe. Snazim sa ti to vysvetlit. Ja tiez nechodim radit rockerom ako maju robit rock alebo jazzmanom ako maju jazzovat :-) Proste iny svet, ine pravidla, ine kriteria - ktore NEMAM pochopene a vcitene. Aj ked si mozno presvedceny ze si super skuseny muzikant a chpes vsetky zanre a vies posudit ktory je objektivne lepsi a horsi a ktore pravidla su tie univerzalne, aplikovatelne vsade - nemozes sa viac mylit.

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Psy future

Příspěvek od Sabiani »

Ono s tym psytrancom to je tazke, ta basova linka rychlo omrzi. Myslim ze to je to co vela ludi nevydrzi, lebo basa a kopak su velmi specificke a podliehaju pravidlam ktore nedovoluju aby to prilis vybocovalo od standardu. Vlastne ked tam das inu, povedzme groovy basu a iny rytmus tak uz to nebude psytrance, ze jo..
Ja väcsinou davam tuto vec, ked chcem aby ludia ocenili psytrance. Je to dost jednoduche, ale zaroven muzikalne, tiez silna atmosfera:
Zfarkas:
Je uplne jedno ci to niekto robi vsetko s pluginmy, na analogoch, digitaloch, virtualnej balalajke. Zaujimavy zvuk sa da dostat z cohokolvek. Treba mat hlavne nejaky napad, a pracovat s tym co mas inovativne. Na mojom albume som pouzil hlavne softsynty, ale tiez nejaky ten analog mono synth, virtual analog, FM synth, gitaru, ale aj nahravky cez mikrofon telefonu.
Tym chcem povedat ze ked si vypocujes nejaku skladbu nemas sancu vediet co je co, jak vznikol ten konkretny zvuk, a ani to nikoho nezaujima. Hlavne je ci to znie dobre, alebo nie..

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Psy future

Příspěvek od dendy »

> Ono s tym psytrancom to je tazke, ta basova linka rychlo omrzi. Myslim ze to je to co vela ludi nevydrzi

Omyl. Mas pocit ze tychto ludi to rychlo omrzi ? Mna to neomrzelo. Poznam X ludi ktorych to neomerzelo. A Y ktorych ano. Je to o subjektivnom nastaveni. Nieje to objektivne kriterium - ked sa ti to paci, pocuvas psytrance, ked nie, pocuvas nieco ine.. Nesnaz sa menit svet, zmen seba :)

> Vlastne ked tam das inu, povedzme groovy basu a iny rytmus tak uz to nebude psytrance, ze jo..

Opat omyl. Mas progressivny psytrance kde sa pomerne dost experimentuje.. mas fullon .. dark ... hitek .. aj v ramci psytrancu mas obrovsky siroke mantinely.. Ale opat sa vratim k tomu co som napisal. Ked nemas detailne napocuveny, pochopeny a vciteny dany zaner tieto rozdiely nevimas. A potom riesis hovadiny a ropytvavas basu :-D O tom to cele je.

Na druhej strane - pojdes do metalu a budes im tam vycitat ze pouzivaju boostrovane gitary ? No nie :-D Mas prvky co definuju urcity zaner, a potom okolo nich sa hybes. Ked sa ti pacia, riesis dany zaner. Ked nie, riesis iny.

Hlavne je nedivat sa na zaner X optikou zanra Y.

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Psy future

Příspěvek od Sabiani »

Opat omyl. Mas pocit ze tychto ludi to rychlo omrzi ?
- Dendy klidek, ja som myslel ludi tu na fore, nie globalne a uz vobec nie ludi co chodia na psytrance..

Opat omyl. Mas progressivny psytrance kde sa pomerne dost experimentuje.. mas fullon .. dark ... hitek ..
- To ja vsetko viem, mam doma asi 100 psytrancovych vinylov. Tak 15 rokov dozadu som bol jediny co hral tento styl z vinylu, teda aspon na SK. Ale neskor sa to u mna transformovalo do pomalejsich proggy veci. Tie sa potom dali mixovat s minimalom, house, breakbeatom, atd. Mne sa ta fullon basa/kopak casom omrzeli, dark a hitek ma nikdy nebavili. Preto pisem ze si myslim ze tato vec vadi ludom na tomto style najviac, lebo to tak bolo u mna :wink:

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Psy future

Příspěvek od dendy »

jak tak, no jasne tak tu moc ludi co realne pocuvaju psy (viac ako len obcasne nahodou) nenajdes a nieje to koli base a kopaku :-)) A uz vobec to neplati len pre psy ale pausalne pre kazdy zaner... Tu sme taka vsehochut vplyvov, vkusov, preferovanych zanrov a nahldov na muziku ako taku...

doll
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2018 11:26

Re: Psy future

Příspěvek od doll »

ZFarkas asi tomu nerozumiem,myslis to tak,ze mam pouzivat analogove pluginy?ci hardware analogove synthy?

dakujem vam za mnohostranne pohlady,ja ostanem pri dobyjani sveta psytrancu,momentalne sa mi na tomto style paci uplne vsetko a neviem ci sa to niekedy zmeni.skusim spravit vsetko preto aby som sa dostal na label,je mi jedno kolko to bude trvat.Dendy uz vdanom style nieco dosiahol a ma skusenosti a ak si mysli ze mam nato,tak uz ma len velmi tazko nieco odradi :)

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3087
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Psy future

Příspěvek od Fractal »

Ja jsem právě případ, který poslech, jen tak, psytrancu, úplně vyřadil z jídelníčku. Úplně mě to omrzelo. Nějaký mix, master, koprodukci občas udělám (a celkem se na to i těším, když se jedná o CZ/SK), pokud to je nejen kvalitní ale i jinak zajímavé. No, ale že bych si pustil psy rádio, nebo playlist sám od sebe pro potěšení, tak to radši budu v tichu. Neuspokojuje mě to už ani za mák. Vždycky čumím a trochu závidím lidem typu dendy, co to rubou déle a pořád s neochvějnou intenzitou.

Dokonce mě to vyloženě prudí, když třeba jedu jako spolujezdec a řidič tam hodí nějaké ty psyska. Čím to? Asi předvídatelností. Ta mainstreamová produkce se fakt nezměnila už cca. 10 let (a opravte mě, jestli jsem mimo) jakoby bych po pár taktech už věděl vývoj a klimax celého tracku.

Ta basa, charakteristika psytrancu, tež začne člověka po nějaké době jaksi dusit...

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Psy future

Příspěvek od dendy »

tak pravda je ze mne sa casto najviac pacia veci ktore su trosku "ine" .. v niecom odbocuju od uplnej sablony .. alebo si niecom svojske .. jeden z mojich top albumov ku ktorym sa stale vraciam je "prahlad - movement of consciousness" (mimochodom takmer vsetky zvuky na tomto albume su z DSI Evelover)

na druhej strane moja velka srdcovka je uplne sablonovy fullon "Spirit Architect" :)

doll
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2018 11:26

Re: Psy future

Příspěvek od doll »

da sa toto este povazovat za trance? snazim sa vymysliet nieco nove :)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14134
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Psy future

Příspěvek od dendy »

ak chces vymyslat nieco nove vymyslaj a neries co sa to hodi do nejakej skatulky :)

Odpovědět