ray subject - alienated gene

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 lis 2007 11:34

taaak som tu zas ... po predchadzajucom progresivnom pokuse opat klasivcka dendymastenica :-))

basa, arpeggio 0:54 a melodia 6:01 su z chystaneho VSTi ktory robi kamos takze toto je svojim sposobom demo track pre neho :)

zvysne zvuky takmer vsetky z yamahy DX200 .. jedine to TB-cko od 3:20 je Prologue VSTi z Cubase4 ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 lis 2007 17:18

nikto nic ?? ;-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 lis 2007 17:21

oproti tomu co som minule od teba pocuval sa tam toho viac deje .. :) i ked trosku som to musel popresuvat .. plochy su na mna moc dlhe ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 lis 2007 17:22

ale celkom pekne citatelne zvuky ..

bassline

Příspěvek od bassline » 09 lis 2007 21:01

Na bedniach to hraje super, na sluchadlach som zatial nepocul. Zvuky paradne, hlavne tie distz synths a leady...prevelka skoda ale ze to nema originalne melodie ...v psytrance mam stale pocit ze to tak rychlo lieta bez ladu a skladu - urcita postupnost a harmonicnost melodii by tam mohla byt....

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 lis 2007 21:30

pytkin: dik :-)

no.. tentokrat mam trosku obavu ze som to moc preplieskal, teda ze v niektorych pasazach je moc vrstiev cez seba a moze to posobit chaos - nezda sa vam ?? samozreje psytrance ma byt plnsi ale neviem sa rozhodnut ci som to nepreexponoval - menej je niekedy viac;).. mozno skusim este pomenit kompozicie a popresuvat pasaze.. inak to pozoradovat a trosku vyprazdnit .. neviem no.. nie som si vobec isty ... obavam sa ze na velkom PA-cku by to mohlo zniet trosku neprehladne ...

aum generator

Příspěvek od aum generator » 09 lis 2007 21:56

dendy píše:pytkin: dik :-)

no.. tentokrat mam trosku obavu ze som to moc preplieskal, teda ze v niektorych pasazach je moc vrstiev cez seba a moze to posobit chaos - nezda sa vam ??
nie, podla mna je to ok. aspon sa clovek nenudi ked je tam tolko vrstiev / je tam co objavovat. mozno by to na niektorych miestach islo trochu lepsie zmixovat, no prijde mi ze uz takto su tie zvuky dost oddelene a konkretne a vobec mi to neprijde ako chaos..
jihad on riaa & soza.

bassline

Příspěvek od bassline » 09 lis 2007 21:59

nieee....tam nie je problem v prekryvani zvukov...nie je tam toho moc...to vobec nie...ale ide o melodie jednotlivych nastrojov...zharmonizovat to, urobit originalne melodicke sekvencie/arpeggia, melodiu basy, a tak....basa v kazdej psytrance mi pride totalne vzdy rovnaka v kazdej skladbe...proste urobit charakteristicku melodiu ktora sa zafixuje cloveku..

Dobre si sa uberal v skladbe sleepwalker...tam basa mala zaujimavu melodicku linku, dalo sa to zapamatat...

bassline

Příspěvek od bassline » 09 lis 2007 22:04

...a robit pitchbendy na base...aby to bolo wejvy, to doda feeling...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 lis 2007 22:04

bassline: viem ako to myslis len potom by to uz nebol psytrance.. ale chapem ta :) mne prave to na tom sedi.. monotonna basa ktora s kopakom funguje na principe samanskych rytmov, a do toho prave ta splet mnohych vrstiev zvukov kde nic zasadne neprecnieva, skorej tvori taky organicky dychajuci system oktory sa ovija a klukati okolo rovenj monotonnej basy ktora tomu vsetkemu urcuje smer odkial -> kam .. keby som mal nakreslit psytrance spravim mierne zvlneny valec tmavej farby a okolo necho husta splet farenych rastlin najrozmanitejsich tvarov, farieb, voni.. :-) zoberes 10 trackov .. to tmave jadro maju vzdy podobne, ale ta splet okolo vzdy ina, na 100 sposobov ..

fuu.. na stare kolena este basnicke crevo chytim .. ale proste tak to je.. niektore prvky nechcem porusovat prave preto ze mi pridu dokonale :)

prave sleepwalker bola pre mna osobne mrtva vetva.. teraz ked to s5tne pocuvam tak s tym niesom velmi stotozneny.. proste bol to zaujimavy pokus, nieco mi to dalo, ale asi tym smerom nechcem ist, malo energie a zivota na moj vkus, ja potrebujem hudbu pri ktorej "nestiham" :)
Naposledy upravil(a) dendy dne 09 lis 2007 22:12, celkem upraveno 1 x.

bassline

Příspěvek od bassline » 09 lis 2007 22:07

no tak potom sa nema cenu o tom bavit....ked to je tvoj styl :-)...ja milujem pokrutene bejslinky pitchbendom s legato notami, proste tb-303 acid style :-)

bassline

Příspěvek od bassline » 09 lis 2007 22:11

...musis ale potom ratat s tym, ze stale ten samy kopak s rovnakou basou (zvuk aj melodia) ubera kazdej skladbe originalitu..

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 lis 2007 22:23

bassline píše:...musis ale potom ratat s tym, ze stale ten samy kopak s rovnakou basou (zvuk aj melodia) ubera kazdej skladbe originalitu..
K certu s egoistickou originalitou kdyz je vsechno z jednoho zdroje :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 lis 2007 22:29

dendy píše:bassline: viem ako to myslis len potom by to uz nebol psytrance.. ale chapem ta :) mne prave to na tom sedi.. monotonna basa ktora s kopakom funguje na principe samanskych rytmov, a do toho prave ta splet mnohych vrstiev zvukov kde nic zasadne neprecnieva, skorej tvori taky organicky dychajuci system oktory sa ovija a klukati okolo rovenj monotonnej basy ktora tomu vsetkemu urcuje smer odkial -> kam .. keby som mal nakreslit psytrance spravim mierne zvlneny valec tmavej farby a okolo necho husta splet farenych rastlin najrozmanitejsich tvarov, farieb, voni.. :-) zoberes 10 trackov .. to tmave jadro maju vzdy podobne, ale ta splet okolo vzdy ina, na 100 sposobov ..

fuu.. na stare kolena este basnicke crevo chytim .. ale proste tak to je.. niektore prvky nechcem porusovat prave preto ze mi pridu dokonale :)

prave sleepwalker bola pre mna osobne mrtva vetva.. teraz ked to s5tne pocuvam tak s tym niesom velmi stotozneny.. proste bol to zaujimavy pokus, nieco mi to dalo, ale asi tym smerom nechcem ist, malo energie a zivota na moj vkus, ja potrebujem hudbu pri ktorej "nestiham" :)
To je pekne, videt hudbu z takoveho nadhledu :)) je to dost, vizionarske :)

Magion

Příspěvek od Magion » 10 lis 2007 10:29

Jasně trance je o čistém proudu energie, tam je určitě se třeba oprostit od zbytečných navoněných melodií. Ty často ruší ten kompaktní univerzál...
Basa jede a zvuky kolem sviští a lítaj - hlavní je, že to šlape

Odpovědět