S_Bühler - Dreams

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty

<t>Která z odpovědí nejlépe vystihuje váš dojem z mé hudby??</t>

FUJ, chce se mi blejt!
1
20%
Nelíbí se mi to, jdi raděj skládat puzzle než hudbu...
0
Žádná hlasování
Tvoje hudba se hodně blíží "Main Stream". Mám rád více alternativnější hudbu
2
40%
Dobré nápady, ale nedovedené do konce. Hodně smyček a moc "hezkých" zvuků
1
20%
Je to hezké, líbí se mi to tak jak to je...
1
20%

Celkem hlasů: 5

S_Bühler

S_Bühler - Dreams

Příspěvek od S_Bühler » 19 říj 2007 13:11

Rád bych kdyby mi někdo více "profi" než já zkritizoval moji "tvorbu" :oops:

Takže skladba Dreams - doteď asi moje nejpropracovanější i když mám několik verzí. Má to být trošku hip hop, i když asi těžko :lol:

verze 1 bez masteringu, jen můj "mix"

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/S_B%fchler/Drem6.mp3

verze 2 - vychází z verze 1 + trochu trapný a uplně divný hlasový projev (moje maličkost :? ) mimochodem je to angličtina pro ty co to nepoznají. trochu se tam někde sekám ale to je už jedno... to už na celkovém dojmu nemůže nijak ubrat:D mimochodem pokus o mastering dělal jeden můj kámoš, myslím že docela dobrej DJ/producent....

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/S_B%fchler/Dreams.mp3

No po dreams jsem si řekl že můj hlasový projev nestojí za nic a řekl jsem si že raděj to s někým dám dohromady..no jeden kámoš ze školy repuje takže to byla hned jasná volba jenže moje tracky se mu vůbec nelíbily(nedivím se 8) ) a tak chtěl po mě něco nového.... no pořád je to můj cyklický styl, posuďte samy:

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/S_B%fc ... %204.6.mp3

(jinak ti co jsou aspoň trochu hubdy znalí poznají ty seky v samplingu bidcích a podobně.... :cry: proč tomu tak je se dozvíte u mého podpisu :cry:

moje trošku starší věc.... možná hop... spíš nějaký synthpop nebo cokolvek jiného....

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/S_B%fchler/bow2.mp3

zase jedna trochu starší moje věc... je to prý něco mezi hip hopem, trip hopem, trancem, a totálním zmagořením.... posuďte samy:

http://pc204c.fzu.cz:8080/~ezone/S_B%fchler/diablo.mp3

tak to je asi všechno co bych tady chtěl prezentovat....doufám e mi to někdo zkritizuje, případně i něco poradí :wink:

PS: Poslech na vlastní riziko :lol: Za pozvracené klávesnice a podobně neberu odpovědnost.... :twisted: i když tak strašné aby z toho někdo zvracel to snad nebude.....
Naposledy upravil(a) S_Bühler dne 21 říj 2007 19:39, celkem upraveno 2 x.

tony9

Příspěvek od tony9 » 19 říj 2007 18:46

Nemůžeš ty MP3jkky pověsit někam jinam , kdo má čekat na rapidshare?

wire

Příspěvek od wire » 19 říj 2007 19:01

nebo aspon vsecky do jednoho souboru :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 19 říj 2007 19:25

tony9 píše:Nemůžeš ty MP3jkky pověsit někam jinam , kdo má čekat na rapidshare?
...treba sem: http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=5614

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 20 říj 2007 17:31

je pravda že ten web kam to dám jsem ještě nějak ani moc neřešil, takže se omlouvám, už na tom pracuju:)

Kermitak: já to teda hodím zatím k tobě teda jestli to neva :wink:

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 20 říj 2007 18:24

Je to tam, nové odkazy... :roll:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 20 říj 2007 19:09

Neva, od toho jsem to vytvoril ;)

Vey

Příspěvek od Vey » 21 říj 2007 14:27

No tak nejvic se mi libi ten Dreams .. a to jak zvukove, tak celkovym zpracovanim. Smyckoidni to je .. ale jak jinak v tomhle stylu. Jen bych vymenil ten rap.

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 21 říj 2007 14:48

Vey: díky za názor.... no je to smyčkoidní hlavně kvůli tomu že to bylo robené vše ještě stále na procáku 400 MHZ... :oops: kdybych na tom PC robil něco nesmyčkoidního tak bych jednak:
1) asi zešílel - což se málem někdy stávalo :lol:
2) jednak by se mi to už sekalo absolutně neunosným způsobem

no takže smyčkoidní hiphop byla jasná volba v té době.... ale do vánoc snad už budu mít nové PC takže chci vědět hlavně jestli to má cenu a nebo se mám na to.... :roll:
ale jako v tom dreams ten rep určitě není konečný stav - je to totiž celkem stranšý :mrgreen:

tony9

Příspěvek od tony9 » 21 říj 2007 18:07

S_Bühler: teď jsem si tě zběžně poslechl , upozorňuji že nejsem nějaký kritik , jenom Ti chci říct abys určitě pokračoval, má to hlavu a patu ta tvá tvorba. mně se nejvíc líbí Dream a Please. Eště mám dotaz copak je to za zvuk at hlavní melodie c Dream takový ten s prominutím mečivý , ten je podle mě tada fakt super.

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 21 říj 2007 19:34

tony9: díky, ale nevím jestli to má hlavu a patu :twisted: i když sám sebe už hodně dlouho neumím hodnotit...

ohledně Dreams:
hlavní mix: cubase sx2
bicí: samply
použité synthy:
1. melodie + basová linka k této melodii + pad(refrény, začátek) - rob papen albino VST
basa + doprovod - ReFX vanguard VST
2. melodie("mečivý zvuk vzdáleně připomínající dudy") - jsou to tři smíchané zvuky, někde mám ještě snad uložené samply, jedna složka je vanguard co jsem už zmiňoval a druhá a třetí je FL studio - synth sytrus...

asi tak pokud to pomůže :wink:

holodroid

Příspěvek od holodroid » 21 říj 2007 20:15

takže dreams :
Nápad řekl bych opravdu na úrovni dinamika změn řekl bych naprosto v klídečku použité zvukové sinthy hodnotím taky kladně je to na hopas hodně experimentální za což jsem taky rád i bez másteringu zní skladba zvkově podle mě vyváženě ty věci s repem jsem už raději neryskoval :) přeci jen tole není můj šálek čaje :) ikdyž HC rap můžu ale od jisté doby se tomuhle raději obloukem vyhýbám...

z 10 hvězd máš za tohle 9 to je myslím dobré ne :)

ta další věc pro mě fak není nelíbí se mi to promiň...nebudu se k tomu víc vyjadřovat ale řekl bych žese to fakt nepovedlo...

ta další hopasová věc je podle mě nedotažená
2 smyčky jednoucí dokola za sebou takoýhle věcí je na netu milion ale jako zase nejhorší to není :) ale tohle mě na hopasu právě irituje jednoduchost a ta tady z toho opravdu sálá...

ta poslední trance hip hop cosi věc no je to podobné jak v minulém případě chce to víc smyslu pro detail :) navíc se mi tam nezdá chvílema notování toho sinthu jde nepříjemně moc hluboko...

rozhodně nejlepší je ten první počin makej na sobě no:)

jo a hele neber mě jako odborníka to vůbec je to laický názor :)

S_Bühler

Příspěvek od S_Bühler » 21 říj 2007 20:49

holodroid: hej díky moc, fakt tento názor mi celkem dost pomohl 8) :wink:
samozřejmě jsem to sem hodil hlavně proto abych viděl jaká bude reakce, vůbec jsem nečekal že někdo napíše něco ve stylu že je to všechno dobrý:lol:
jde mi spíš hlavně o ty negativní názory a o názory podložené nějakými "argumenty". Protože jenom z těch si můžu něco vzít a zlepšovat se :)
Na skladbu Dreams jsem slyšel ale zatím všude spíše kladné názory - vím ale proč tomu tak je 8) ze všech mojich skladeb je dreams téměř nejnovější a taky vznikala uplně nejkratší dobu... :twisted:

zatímco ta třetí v pořadí co tam mám(bow2) vznikala v průběhu asi 12 měsíců - pořád jsem měl nutkání něco vylepšovat a měnit, tak dreams vznikal asi v průběhu 30 minut - další dvě hodiny jsem už jenom dolaďoval samply a podobně :wink: jeden člověk mi pak poradil ať se vykašlu na všechny předělávky a podobně, že ta první verze je obyčejně vždy ta nejlepší :D
jo a hele neber mě jako odborníka to vůbec je to laický názor
no hej ale kvůli takovým názorům jako si měl ty tady ale jsem
8) a nemyslím si že to byl až zase tak laický názor.... jako jsem na ezone raděj než na některých jiných forech(nebudu jmenovat) kam chodí uplně každej trouba co elektronické hudbě stejně rozumí asi jako naše učitelka matematiky matematice :lol: :lol: :D a kde každou diskusy utnou potrhlé puberťačky větou: "A Mar_o je stejně nejlepší!" :D :D :lol: jako asi tak:)
jako fóra které se tváří jako že tam najdeš nejlepší odborníky na danou věc stojí většinou uplně za ho.... jeden kámoš mi radil uplně jiné české forum které se "téměř výlučně" zabývá hiphopem - nebudu jmenovat... no když jsem na to kouknul zjistil jsem že tam puberťáci rozebírají "téměř výlučně" jiná temata

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 21 říj 2007 22:10

Nevim proc ale prekvapive ty tracky az na jeden zni dobre, takove komercni proflakle zvuky ale libi se mi to :) coz se mi normalne nestava :)

(jeste bych dodal, ze tam mas takove nejake modre zvuky.. nevim proc, ale pripadaji mi modre.. co delam ja je zase vetsinou cervene, ale mozna mi to tak jen pripada pod vlivem pohledu na eeeeezoun :) :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 21 říj 2007 23:14

To bude tim acidem ;)

Odpovědět