Safe Landing

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Wittge

Safe Landing

Příspěvek od Wittge » 15 led 2012 15:08

Ahoj,
občas si pro zábavu složím něco atmosférickýho. K hulení. :) Tak třeba se to bude taky někomu hodit...

Vytvořeno na:

Casio CTK 3000
GarageBand

Hezký den všem.

Wittge

Wittge

Re: Safe Landing

Příspěvek od Wittge » 18 led 2012 01:04

Jenom ještě možná poznámka k týhle věci. Samozřejmě, že mám rád muziku, kde se něco "děje", což pro mnohé nemusí být zrovna tento případ. :) Ale na druhou stranu u spousty muziky, která se mně líbí občas tak trochu lituju, že leckterá mnou oblíbená pasáž netrvá dýl. Určitě to taky znáte. Takže taky z tohoto důvodu (a s ohledem na primární určení skladby) používám celkem primitivní vrstvení. Stylem - nemusí se to nějak překotně vyvíjet, ale hlavně aby to prostě hned tak neskončilo. :) Nepokoušel jsem se o nějakou hudební revoluci. Jen o cca 8 minut atmosféry, kterou mám rád.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 18 led 2012 04:40

Pěkné takhle ve 4 ráno.. Jen mě napadly 2 věci: Chybí mi tam panoráma, více stereo vychytávek (ale nepřekombinovat) A pasáž která začíná ve 2:56 se stupnuje až do nepříjemné hlasitosti (ten synth), zatímco spodek je stále stejně hlasitý.

Wittge

Příspěvek od Wittge » 21 led 2012 01:47

To Fillippos: Na čtvrtou hodinu ráno jsem myslel, když jsem to dělal. :) Ale vážně - díky moc za postřehy. Pokusím se to příště nějak líp vyvážit. To je asi ten správnej výraz...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 21 led 2012 13:04

tvoje hudebni a naladovy citeni sdilim. bohuzel ten zvuk je hodne spatnej. v podstate snad horsi nez hrubej pracovni mix, jak bych si ho predstavoval. mozna to je platformou, vubec nevim, jaky mas vlastne moznosti..

je to skoda, kdybys navic zapracoval na tom, aby to neznelo cely tak hloupe staticky, mohly by tvoje napady fungovat vyborne! beat, kterej se osm minut vyskytuje jen jako jedna kratka smycka - to bud vypovida o tvoji naprosty lenosti, nebo nepochopeni faktu, ze to proste po par taktech zacne nudit i cloveka, kterej je "high" ;) syntakum by krom lepsiho nastaveni hlasitostnich pomeru, sluselo i usazeni v prostoru, pravolevym i predozadnim. taky by jim nevadilo nejaky ohybani pomoci modulaci, coz ve spravnym pojeti vzdycky prida na zajimavosti a kdyz se to zvladne i v kontextu vyvoje skladby, muze to fungovat i jako vyjadrovaci forma. (coz je asi v podstate souhlas s tim co psal fillippos, jak tak koukam ;) )

Wittge

Příspěvek od Wittge » 29 led 2012 01:15

biscuit píše:tvoje hudebni a naladovy citeni sdilim. bohuzel ten zvuk je hodne spatnej. v podstate snad horsi nez hrubej pracovni mix, jak bych si ho predstavoval. mozna to je platformou, vubec nevim, jaky mas vlastne moznosti..

je to skoda, kdybys navic zapracoval na tom, aby to neznelo cely tak hloupe staticky, mohly by tvoje napady fungovat vyborne! beat, kterej se osm minut vyskytuje jen jako jedna kratka smycka - to bud vypovida o tvoji naprosty lenosti, nebo nepochopeni faktu, ze to proste po par taktech zacne nudit i cloveka, kterej je "high" ;) syntakum by krom lepsiho nastaveni hlasitostnich pomeru, sluselo i usazeni v prostoru, pravolevym i predozadnim. taky by jim nevadilo nejaky ohybani pomoci modulaci, coz ve spravnym pojeti vzdycky prida na zajimavosti a kdyz se to zvladne i v kontextu vyvoje skladby, muze to fungovat i jako vyjadrovaci forma. (coz je asi v podstate souhlas s tim co psal fillippos, jak tak koukam ;) )
Díky za koment. Zkusím popřemýšlet jak ten zvuk vylepšit. Jen bych se chtěl malinko ohradit proti tomu nařčení z lenosti. :) Možná jde spíš o nějakou formu netrpělivosti nebo co. Mně to znělo celkem příjemně a moc jsem neřešil nedostatky, který tam samozřejmě jsou.
Jinak hlasitost jednotlivých složek asi nebude problém. Tam vidím příčinu v mém vlastním amatérismu. Pravolevé usazení taky nějak zvládnu (dtto), ale popravdě nevím, co s tím předozadním usazením. Co jsi tím přesně myslel?
A co se týká celkovýho zvuku... V GarageBandu to zní slušně, ale je fakt, že jakmile to vyexportuju jako MP3 (byť je bitrate 320), tak to dostane na prdel. Nevím. Asi to dám ven jako AIFF a pak použiju nějakej lepší konvertér.

A ještě souhrn mých možností. Je to celkem jednoduchý:
Mám iMaca (cca rok starej), GarageBand, do kterýho jsem si přikoupil dva JamPacky (Rhytm Section a Remix Tools), ale z těch si beru stejně spíš jen bicí. Jinak většinu zvuků a efektů vytvářím na CASIU CTK-3000 (který mám připojený přes USB k Macu). A to tak, že do základu bicích v podstatě "naživo" přidávám různě dlouhý pasáže, z kterejch podle možností vytvořím smyčky. A ty pak v GB moduluju. To je celý.

EDIT: obrazem to vypadá nějak takhle:

Obrázek

dendy

Příspěvek od dendy » 29 led 2012 02:49

problem zvuku nieje v mp3 konverzi... problem je v tych bielych repracikoch co mas na stole - na niecom takom naozaj nemas sancu to vyladit aby to znelo dobre ... ked budes moct urcite zainvestuj do nejakych reprakov - prakticky cokolvek v triede low-end nearfield monitory bude mnohonasobne lepsie nez toto plastove zufalstvo :-)

Wittge

Příspěvek od Wittge » 01 úno 2012 00:37

Díky za koment... Ale, při vší úctě, nemyslím si, že zrovna tohle kámen mého úrazu. :) Ostatně pokud by tohle byl zásadní problém, tak pustím zvuk přes ty třípasmový Cantony, co mám hned vedle. Jasně, monitory to nejsou, ale samotnej monitoring by se měl vylepšit. Já osobně si biscuitovu (a ostatně i Fillipposovu) výtku vyložil tak, že neumím dobře pracovat s prostorem v rámci nahrávky. A to je nejspíš pravda. Tu devalvaci v rámci exportu jsem bral jenom jako možnou příčinu "zahuhlanosti" zvuku jako celku. Jasně, je asi zbytečný psát, že zrovna tyhle bedýnky hrají v rámci možností repráků ke kompu velmi slušně. To je subjektivní. Ale objektivním faktem je, že i když dělaly profi kapely zvuk na profi aparátu, tak stejně potřebovaly většinou feadback v podobě poslechu třeba na řadovým tranzistoráku, protože ta muzika musela znít dobře všem posluchačům. A ti pohříchu věšinou disponovali právě takovejma chrastítkama...

Odpovědět