Soliloqui

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
delay

Příspěvek od delay » 16 pro 2008 09:54

Někdy to funguje i opačně (nemyslím tohle tady - to je uplně OK), že master zní dost surově a jakoby nedrží konzistenci - věci z toho induvidualně lezou, po renderu do mp3 se to hezky spojí... Je to samozřejmě prasárna, ale špatnej mix mi prostě zní lépe v MP3 než ve WAVu.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 pro 2008 09:59

to bude tim, ze mp3 komprimuje:)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 pro 2008 10:00

Ale nechme mp3 OT. Tohle je fajn muzika a od Matouse samozrejme fajn zvuk a produkce. Rek bych, ze je to prima a prijemna konkurence pro S.O.I.L.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 pro 2008 10:06

Vim co myslis, ze to tyhle webovy mp3 zabalej do svyho soundu a diky tomu to chytne konzistentni zvuk, kterej tam treba v originale nebyl. Ty mp3 tady s tim samozrejme taky cvicej a mozna by se nekomu z vas ten original zvuk nakonec treba i libil min ;-), ale jak sem na zacatku uved, preze vsechnu prasarnu ty mp3 to funguje dost podobne.

Pak se nekdo ptal na to jestli tam nebyla zima. No na to ze bylo leto tam zima byla docela slusna. Ten barak byl kamennej a mel 1m tlusty steny. Taky to, ze tam byly maly vokynka nepomohlo zrovna k tomu, ze by tam clovek pustil teplo. No ale co clovek neudela pro zvuk? Docela sem si to tam odsedel, zatimco kapela rotovala dovnitr/ven ;(.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 pro 2008 10:13

Jo este kdyz koukam na tu fotku, tak si vzpominam na to, ze ty HS50M hraly jako o zivot na tom miste, fakt sem koukal. Ty nekomprimovany bici tam hraly fakt pekne i z ty reprodukce. Ale samozrejme v tom byl velkej kus lzi, protoze ty bednicky moc hezky kompresovaly ;-). No nebylo z toho moc jasny jaky martyrium me s tema bicima este ceka... snad krome trafficu, kde to slo celkem dobre. Coz je dost zvlastni. Stejny bici, stejnej bubenik, 3 skladby a v kazdy skladbe jiny "problemy".

kexik

Příspěvek od kexik » 16 pro 2008 10:15

to mas tak ked chces 3 krat z rovnakeho materialu vyrobit nieco ine :)

c9000

Příspěvek od c9000 » 16 pro 2008 10:27

HS 50? jak se ti celkově zdály v přednesu, přemýšlím o nějakým druhým monitoringu do studijka, a yamahy bych měl za dobrou cenu, tak mě zajímá tvůj názor, byly by jen na mix.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

abuse

Příspěvek od abuse » 16 pro 2008 10:40

mne sa to celkom paci, cele ako to je, akurat bubenikov styl mi pripada extremne nudny a tazkoprdelaty k takejto hudbe

matucha

Příspěvek od matucha » 16 pro 2008 11:00

A este par postrehu z michani a mastru... ne jenom tykajici se tehle 3 skladeb, ale tak nejak z posledni doby.

Po tom co mi to pristalo UAD2 s Neve vecma jsem zacal logicky pouzivat vic UAD a min nativni veci. A tak celkove mi pride, ze to pomaha s udrzenim "pevnosti" ruznejch elementu, min se to rozpada nez sem byl zvyklej. Taky sem byl pomerne skeptickej vuci Neve pluginum, s tim ze sem je uz zkousel predtim a jakoze pekny EQ a fajn kompresor, ale jak sem s tema demama nechtel moc michat (abych si je pak nemusel kvuli nejakymu mixu kupovat ;-) ), tak sem je nikdy nepouzil v zadnym kontextu a to byla celkem chyba. (Ale taky kdo tenkrat chtel fajn kompresor, kterej sezral celou kartu). No o to vic jsem byl ted mile prekvapenej 33609, jak pekne funguje na bici grupe a potom 1081 a 1073 jak umej barvit. Ale co me prvni dostalo pri jejich pouziti bylo to, ze sem tam neco nakroutil... ok, hraje to... hm... docela pekne to drzi spodek... a vubec tomu zustalo pekny telo a dokazalo se prosadit skrz mix... hmmmm ;-). No tady je nejvic slyset na Trafficu, protoze ten uz sem delal hlavne s uad.

No a dalsi vec, ktera me prijemne prekvapila bylo to varimu. Nezeby slo o dokonalost samou, ale po tom, co sem to ruzne zkousel na spoustu veci a vzdycky to bylo "fajn". Tak tady, co sem s tim udelal ten mastr mi teprve nejak zacalo zapadat, co ta vec vlastne dela (to mi bude stejne ale este dochazet nejakou dobu). Prubezne sem ty veci michal tak, ze od urcity doby jsem mel na 2bussu limiter a delal sem ty veci tak, aby ustaly okolo -9dB RMS a neztracely udernost. Dost sem si u toho zanadaval na "valku hlasitosti", ale proste to asi dneska u "komerce" nejde jinak, ze? ;-). Celou dobu jsem byl teda zvyklej na nejakej zvuk a ke konci jsem si skoro rikal: "necham to tak, funguje to, co se s tim budu dal este s**t", ale tomu se stejne spatne odolava, takze jsem nakonec rychlomaster dal. No a este, ze sem to udelal, protoze ta vec fakt nefunguje jako pluginy (33609 nevyjimaje). Na co uz jsem si dlouhodobe zvyk, ze kompresor vzdycky veci zplosti a ja se musim postarat o to, aby to zplosteni bylo prijatelny a pripadne ho nejak kompenzovat EQckem nebo jinak. No ale tady se na jedny strane sice cela ta vec trochu zmackla a lehce rozpumpovala v castech, kde je vic cinelu, ale vedle toho beaty nabraly na vaze a cely se to prijemne sjednotilo zpusobem, kterej z digitalu neznam. Taky sem to potom nemusel az tolik limitovat a byl jsem na spravny RMS, coz taky pomohlo. Bohuzel to ale znamena, ze me nemine nakupovani HW do budoucna, protoze sem si na vlastni kuzi ozkousel, ze to vyznam opravdu ma. Ale michat ciste v analogu bych asi nechtel... fakt tomu nejak nefunguje recall, volal sem do steinberga, jestli nahodou nemaj v cubazi nejakej bug, ze se mi nenacita nastaveni varimu s projektem... rikali mi, ze stary technologie uz nepodporujou ;(.

A este k UAD2 quad... zatim sem to nepolozil na lopatky, ta vec ma fakt hromadu vykonu a konecne si pripadam, ze tu kartu pouzivam. S ciste UAD1 to bylo zivoreni.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 pro 2008 11:03

abuse píše:mne sa to celkom paci, cele ako to je, akurat bubenikov styl mi pripada extremne nudny a tazkoprdelaty k takejto hudbe
Hm, jestli to neni taky tim, ze sem z toho vytah moc vsechny udery ;-).

No ne... treba rytmus k ty waiting for se mi v prazdnejsich mistech moc nelibi. Mozna ze byl puvodne zahranej lehcejc, jenze to potom zase nesedelo jinym zpusobem a ja jsem raci zvolil variantu, kdy ty snary proste sou slyset nez ze bych je schovaval. Nehlede na to, ze vylozene snare chteli vsichni z kapely fakt dopredu ;|. Ale jinak timing bicich je takovej jak se to nahralo, krome 2 drobnosti jsem neupravoval v tomhle smeru nic.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 pro 2008 11:10

c9000 píše:HS 50? jak se ti celkově zdály v přednesu, přemýšlím o nějakým druhým monitoringu do studijka, a yamahy bych měl za dobrou cenu, tak mě zajímá tvůj názor, byly by jen na mix.
\

No tak za 3000,- bych si je koupil znova. Ja je totiz pred casem prodal segre ;-) a tady na to nahravani jsem si je pucil. Pro me vedle S3A nemely smysl (cimz nechci rict, ze s3a sou bezproblemovy, ale proste ty yamahy nedavaly nic co by s3ackum schazelo). Maj hnusny vejsky (hlavni vada), vyrazny stredy (hlavni prednost) a prehnane nabuseny vrchni basy (to zni docela zabavne). No ale hlavne me pride, ze nemaj detail. Jo a hlavne nemaj stineni od spinanejch zdroju a prolejza do nich vsechen bordel z notebookovyho zdroje... to bylo fakt hrozny.

Odpovědět