Sunshine

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
dendy
Vybavení

Re: Sunshine

Příspěvek od dendy » 23 zář 2009 14:27

Agent Provocateur píše:C9000 : díky kolego..Tebe sa to kecá o aranžmá-keď ich už máš v podstate v malíku ;)
Inak dnes som za to tak na hodku sadol a do prechodu od 2:24 som pridal ešte jeden arp. a dal filter (ktory som použil ešte aj neskor v skladbe) na stavajuci arp- a pridal další po prechode -ten začína 3:22 a znie viacej ako synth než arp, bpm som zatial nezvyšoval-na to sa vrhnem tiež-to bude asi ta zložitejšia fáza..Mal by to byt taký Dendyho vylepšovák :) tak čo vy nato

hm ja ti neiem ja tam nic zasadne zmenene od 2:24 a od 3:22 moc nepocujem.. nejake naznaky ale nic take ako som myslel - to ti proste hned musi "beng" do usi ze tam vyrazne nieco pribudlo...

ked tak to vytiahni RIADNE hlasnejsie... ale ked myslim RIADNE tak myslim RIADNE :)

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 23 zář 2009 14:41

hej..ono je to take skor dovatovanie, skusim vymyslet este nejaky vyraznejší motív..Ten filter na prechode ale počuješ nie?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 zář 2009 14:46

Agent Provocateur píše:hej..ono je to take skor dovatovanie, skusim vymyslet este nejaky vyraznejší motív..Ten filter na prechode ale počuješ nie?
hej len proste je to strasne tiche.. hlasitostne bola moja predstava niekde tam ze to bude porovnatelne s hlasitostou bicich.. proste vyrazny element...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 23 zář 2009 18:07

Promiň Martine, ale mě se to nelíbí. Nic proti zpracování, to je pěkné a ten počet různých efektů a fičurek musel dát práci (je znát, že pracuješ tak, že si uděláš základ a pak pipláš detaily v přechodech, v efektech, ale to mě nebaví poslouchat). Navíc si nějak nedokážu asociovat atmosféru, kterou by to v člověku mělo navozovat.
Možná mám trochu problém s tím, že je tam toho prostě moc, ale já chci ve skladbě slyšet jasnou, nijak nezakrytou melodii nebo refrén a tady neslyším ani jedno z toho. Pokud by to byla trance skladba ve stylu dendy, tak to tam být nemusí, ale tohle mi přijde jako nějaký elektro experimental, kde se není moc čeho chytit.

Asi je to můj problém, že prostě nemám rád věci, kde není jasně slyšet melodie, bez příkras, efektů a arpů. Říkal jsi posledně, že uděláš melodičtější věc, ale tohle to jistě není. Nejspíš se rozcházíme v názorech na tvorbu (a nejen s tebou), já ty efekty, píčovinky s Glitch a bicíma beru jako to poslední a ty to tady máš jako to první. Jako fajn, jestli to má být nějaká taneční muzika, nic proti, ale v hlavě mi to nezůstane. Mám rád melodie, jako třeba řekněme Nena - 99 Luftbaloons, hitové melodie a tomu se, promiň, neblížíš ani náznakem. Ale to je můj vkus.
No a cokoliv, co nemá melodii ani refrén, se mi nelíbí a neposlouchám to, pokud nejde o vyloženě našlapanou taneční hudbu. Ale my se na tomhle nikdy neshodneme, sorry.

PS: Víš, že dokud od tebe neuslyším jasně čitelnou průzračnou melodii, podehranou akordy a basou, nebude se mi to moc líbit.

PS2: Možná ale jen prostě takovouhle hudbu nechápu a nikdy nepochopím.

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 23 zář 2009 19:29

Jindy: tak naše názory sa diametrálne líšia, takže mi to nevadí a ani to nebudem nejak rozoberat-akorat to zhrnem jednou klišé vetou-nemože sa to páčit každému :)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 23 zář 2009 19:34

Jo, ale stejně budu pořád čekat na ten tvůj slibovaný ryze melodický track :) Třeba se ho dočkám...

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 24 zář 2009 14:48

Tak tu je 3tia várka , je tam teda viacej vygradovaný prechod a ako nový hlavný motív po prechode je tam taký zašpinený guitar like synth zprznený amplitudou a filtrom..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 zář 2009 16:05

no som si dovolil taky maly experiment.. ja som si tam predstavoval daco taketo (samozrjeme kopu veci som si tam pochipitelne dovolit nemohol ako to ze po nastupe by som to trosku vypraznil aby viac vynikla ta melodia a obcas by som spravil stoptimy beatu sekundove na konci 16 abebo 32 taktoveho bloku... :-)

agent provocateur - sunshine (dendy mashup) :-) http://www.dendy.sk/ezonepics/sunshine_ ... mashup.mp3

plus som to trosku zostrihal lebo ta uvodna cast mi prisla dost dlha takze to ma 3:50 teraz... :)

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 24 zář 2009 16:12

Dendy: nechce mi to prehrat..
a... už ok....

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 24 zář 2009 16:16

dendy: no ja ti neviem..mne sa to tam teda nehodí, nepríde mi to ani harmonicky dobré-jasne, berem v rámci možností ale tento motív by som tam nechcel..ale ocenujem samo snahu ;) dikec

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 zář 2009 16:18

v pohode to je len moj pohlad na vec :-) som to musel zo seba "dostat von" lebo take daco vo mne huci odkedy som to pocul prvy krat.. teraz uz dam pokoj, uz som sa vyprazdnil.. :mrgreen:

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 24 zář 2009 16:21

fpoho..kludne možeš pokračovat-ja som len rád ;), možno niečo fakt dobré vyšpekuluješ :) ta 3 ta revizia ti nepride OK?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 zář 2009 16:25

nie to uz je o tom ze ty to chces mat proste inde ako by som to chcel mat ja takze tam uz viac nema zmysel aby som ti do toho kecal ;-)) ale keby sa ti chcelo spravit ten remixpack (samostatne bicie - staci ako loop, samostatne basa, a samostatne aspon par zakladnych zvukov) tak mozem skusit spravit poriadny plnohodnotny remix podla svojich predstav heh ;)

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 24 zář 2009 16:34

okajdo--to není problém, chcel by som to poslat do R1 do Inclubatoru, neviem teda či to je hodné toho, ale skusim to..jdeden kamarát-tiež trancovo naladený, ale menej ako ty-skor viac do electra a housu chce spravit remix, tak vám to pošlem nejak cca naraz a možte dat battle ;)

bassline

Příspěvek od bassline » 24 zář 2009 16:44

bohuzial jindy ma pravdu, neni tam ziaden hlavny motiv, melodie, nic co by robilo skladbu skladbou...a to je prave problem 90% produkovanej elektronickej hudby...

Ale, chvalim za vyber stylu :) ...zvuk je OK...

Odpovědět