T-sonic uploadnul nové album

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Loomeer

T-sonic uploadnul nové album

Příspěvek od Loomeer » 17 říj 2006 13:13

Dokončili jsme album "Return to the Singularity", stahujte jej ze stránky T-sonic download. Je toho 82MB a jsou tam i starší alba. Jestli se vám bude líbit, napište nám něco do knihy.

Dík

Loomeer

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 18 říj 2006 09:07

TLIESKAM!!!
Už pohľad na názvy trackov dával tušiť, že štýlovo by to mohlo byť niekde medzi Jarrem a Vangelisom a naozaj to tam je! (Hehe, Vacuum! :twisted: :twisted: Vy nezbedníci! :) ) Toto je presne moja krvná skupina. Super! Až ma zamrazilo pri spomienke, že sám som kedysi sníval o tom, že nahrám album s názvom Singularita, na ktorom by bola presne takáko muzika. Ale to už bolo dávno. Ja som sníval, zatiaľ čo iní konali. :D Gratulujem, máte môj úprimný obdiv.

Jediné, čo mi tam nesadlo, bola tá gitarka (či čo to bolo) v Quasare a aj klavírny zvuk by sa možno hodil iný.

Môžeš sem hodiť nejaký pokec, ako sa to nahrávalo a na aké nástroje? Dik.

... no práve pozerám, že tých nástrojov máte požehnane. To vážne už končíte? :cry:

Loomeer

Thanx

Příspěvek od Loomeer » 18 říj 2006 17:32

Fakt dík, jsem rád, že se to někomu i líbí. Vím, muzika to není moc současná a módní, ale my prostě ty dramnbasy a goa neumíme.

Určitě sis všiml na stránkách, že jsme to začali dělat v r.2000. Bylo to v době, kdy jsme byli docela úspěšní na Mp3.com a měli jsme nahrávací studio (neziskové, ale svoje) a byly i nějaké slušné nástroje. Studio jsme zrušili už před rokem, jelikož už si každý nahrává doma a bylo zbytečné si ho pronajímat. A proč T-sonic skončil ? Prostě už na to nemáme tolik času, už se moc nepotkáváme a prachy vyděláváme jinde než v muzice. Nevím jak Rajmond (taky říkal, že klavesy si nechá a že se uvidí...), ale já určitě skončit s muzikou nechci ... to bych asi umřel .. :-)

A teď k tomu albumu: vznikalo dlouho, takže se tam vystřídalo více nástrojů a některé už jsou pryč. Skladby nevznikaly v pořadí, jak jsou seřazeny a kvalita není vždy 100% viz. ten Quasar. Celé se to nahrávalo na stopy do Rolanda VS-1680, takže nevadilo, když se prodal nějaký nástroj.

01.Singularity - Yamaha A-3000 v.2, Kurzweil K-2000RS, Korg Prophecy (kromě jiného imituje kytaru), Casio VZ-1 (basa).
02.Expanse a 03.Nucleosynthesis - tady hrál asi jen Reason (to bylo naše tzv. softwarové období :-).
04.Photonisation - tahle je novější, takže A-3000, Prophecy (trumpeta), Korg O3R/W (plochy, basa).
05.Quasar - A-3000, K-2000 (ten tady hraje skoro všechno i ten klavír) a Prophecy (hraje tu kytaru).
06.Eagle Has Landed - stejné obsazení jako předchozí
07.Vacuum - A-3000, Prophecy, O3R/W a tady už hraje i nový úlovek Roland JX-305
08.Odyssey a 09.Collapsar - Prophecy, A-3000, K-2000
10.Shrinkage a 11.Return to the Singularity - Roland JX-305, A-3000, O3R/W a Prophecy

Sequencer je Cubase VST 3.7r2, jen s Reasonem jel nějaký SX 2, ale vrátil jsem se k VST protože je více zaměřený na Midi než na audio a SW nástroje už nepoužívám. Seznam nástrojů ma stránkách asi trochu mate, protože jsou tam i ty, které už nemáme, ale aspoň je vidět, jaké sqosty se u nás objevily (Tiracon, Micromoog, Vermona..)

Znovu děkuji všem, kteří si to stáhli a poslechli. Teď si budu pracovat na svém projektu, který určitě nebude stylově jiný než T-sonic.

Bye

Loomeer (ex T-sonic)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 říj 2006 19:04

Poklona a dik, ze jsem si to moh poslechnout. Urcite tak ucinim jeste vicekrat.

Vey

Příspěvek od Vey » 19 říj 2006 17:47

Díky, příjemná relaxační hudba ... měl jsem od vás pár kusů už z dřívějška a stále se mi to líbí. Budu se těšit na další již sólovou tvorbu.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 29 říj 2006 11:17

MAiN ENGiNE is da best :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 29 říj 2006 13:43

Vyborna praca !!! skvely album paci sa mi uplne vsetko...

MONOSKOP

nechci být škarohlíd :-)

Příspěvek od MONOSKOP » 22 pro 2006 09:24

Nechci být nějaký škarohlíd :evil: , pro mě je to asi těžko hodnotit..
No.. je to hudba, ale já mám pořád dojem pánové, že tomuhle stylu už malinko zvoní hrana ne? Možná mám fakt zkreslený názor, většinou se to nepodobá ani současnému trance, ani elektru, je to všechno tak trochu... trochu dost, jako hudba ke starším space počítačovým hrám, až mi to občas normálně zavání nostalgií :lol: Připomíná mi to moje mladý léta, začátky ježdění na taneční akce... /je mi 28/..
Já se po taneční scéně taky docela pohybuju , jenže asi na nějaké uplně jiné planetě. Tato hudba celkově, mi přijde dost komerční a ohraná záležitost bez něčeho nového./ nemám na mysli jen to album / Proč raději netvořit něco nového, zkusit zahodit za hlavu co půjde a obout se do toho fakt po svém?.. To je věc, která souč. producentům myslím dost chybí /a asi i já nebudu ve svým stylu moc vyjímkou /..
Já tu sice kritizuju, ale neměli jste tu možnost slyšet něco ode mě..
Už se to peče, už se to vaří, už se to míchá..
Dodělávám album a jednoduchý download s infem, tak vám to tu pak hodím ať se do mě taky můžete pustit :lol:
Bude to závan většinou hutnějšího minimalismu provoněný oscilátory a plochami.
Nikdo.. žádnej chlap nemá rád, když se mu sahá na železo, natož kritizuje oblíbená hudební orientace.. takže jakříká no Ali A no ALi B no Ali C .. ba ALI G : REStEKp aka RESPECT ...
Je to jen můj subjektivní názor, a třeba mi ho někdo i vyvrátí... ale od toho tu přece nejsme..

Takže zdravím všechny můzy ...

bassline

Re: nechci být škarohlíd :-)

Příspěvek od bassline » 22 pro 2006 09:39

MONOSKOP píše:Už se to peče, už se to vaří, už se to míchá..
:P

Loomeer

Příspěvek od Loomeer » 22 pro 2006 10:33

To MONOSKOP: uhodil si naprosto přesně hřebíček na hlavičku a nejsi sám, kdo to tak slyší.

Když se mě někdo ptá na styl tvořené hudby, občas s úsměvem odpovím, že je to "Retro-elektronika". Asi jsem hodně konzervativní a vzhledem k věku se není co divit. Když dělám muziku, bojuju vždy se dvěma protiklady: má to být nové/jiné/nestandartní nebo staré/profláknuté/posluchačem lehce stravitelné? Prozatím vždy (asi k mé chybě) vyhraje varianta jednoduché stravitelné 80' elektroniky. Naštěstí se tím nemusím živit. (-:

Tobě MONOSKOPe děkuji za impuls, takovou kritiku potřebuji .... zrovna se lopotím se začátkem a koncepcí dalšího alba (snažím se teď poslouchat více K.Schulzea než J.M.Jarrea a snad mi to vleze pod kůži). Odkaz na tvou novotinu sem určitě postni.

Loomeer

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 pro 2006 11:59

Já teda nemám naprosto nic, co bych Singularitě vytknul - opéká se mi to v autě i doma poslední dobou nejčastějc ze všech placek co tam mám :-) asi jsem taky konzervativec, ahojka v klubu :-D

P.

Odpovědět