Tomy .45 - 3 [THREE]

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
tomy45

Tomy .45 - 3 [THREE]

Příspěvek od tomy45 »

Ahojte,

tak trojka je na svete

dendy
Vybavení

Re: Tomy .45 - 3 [THREE]

Příspěvek od dendy »

nabeh super... prva polovica super.. break fajn.. pombreaku tiez dobre ale potom posledne 2 minuty uz to zacne byt trosku nuda.. chyba mi tam nejaka vacsia gradacia.. ako kludne nemusi byt pridavat ziadne nove veci ale viac otvorit filtre - viem asi predstavit napriklad na tom"random" zvuku takom tenkom stale viac otvarat filter a zaroven ho rozladovat (pridavat mu unison stale viac rozladeny), nech to proste vyvrcholi ked vypne beat.. asi vies co myslim..

ale inak fajn, ak s tym aj uz nic nebudes robit posli mi link ba wavko do skypu alebo mailu, velmi rad si to hodim do mobilu na pocuvanie pri prechadzkach... vlastne to mozea aj one a two :-)

v kazdommpripade zatial vyborna seria ! tesin sa na dalsie cisla

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

myslim, ze by vam spolupraca prospela obom

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Pekné. Musím súhlasiť s Dendym, že ten záver mohol mať trochu vývoj, ale ty si to holt cítil inak, takže v poho. Oceňujem výber nástrojov a vynikajúci zvuk. Ale pri tomto songu si už dovolím trochu kritiky na margo podobnosti s J.H. Keby mi toto niekto pustil bez mena interpreta, okamžite by som to šacoval na nový track od Hopkinsa... Dokonca isté prvky soundesignu úplne typické pre neho. Ono to je v poriadku, že ťa to takto baví, ale podľa mňa si príliš šikovný na to, aby si sa nutne musel na niekoho podobať. Subjektívne to možno odmietaš, ale myslím, že nebudem jediný, kto to tam počuje. Skús ísť za svojim zvukom. Nie je na tom nič zlé, že si berieme od konkrétnych hudobníkov inšpiráciu, ale snažme sa to pretaviť do svojej hudby trochu inak. Neber to prosím v zlom, konštruktívne kritizujem preto, lebo tá tvoja hudba za to stojí.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

> IvanB
> Ale pri tomto songu si už dovolím trochu kritiky na margo podobnosti s J.H. Keby mi toto niekto pustil bez mena interpreta, okamžite by som to šacoval na nový track od Hopkinsa...

Ale to len preto ze v ramci tohoto zanra poznas len jeho, on je taky masovo znamenjsi :-) Inak je toto cely jeden subzaner tanecnej elektorniky , vela ludi robi taketoveci.. vola sa to taky mix progressive house, melodic techno .. Len par prikladov: Kid Francescoli, Klangkarussell, Max Cooper, Lane 8, atd atd atd ..

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Dendy, na základe čoho si myslíš, že poznám len jeho? Okrem toho Kida mám všetkých ostatných buď v playlistoch na Spotify, alebo som ich už x-krát počul... Preto si dovolím tvrdiť to, čo som napísal. Keď už Maxa Coopera prirovnávaš k Hopkinsovi, tak to sorry, to nezdieľam. Ten je úplne inde... A ostatní tiež majú tiež svoj typický sound. Tu sa asi nezhodneme ;)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

tomy, mně se tady nelíbí zvuk. je to zatažený a možná i díky tomu mi v basech chybí víc čitelnosti. víc vyřezat (myslím definovat) dole a trochu air a možná i jinejch středů... jinak track baví. asi ne úplná paráda, ale příjemný a v pohodě. lepší zvuk podle mě výrazně pomůže.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

IvanB píše:
25 led 2021 09:25
Dendy, na základe čoho si myslíš, že poznám len jeho? Okrem toho Kida mám všetkých ostatných buď v playlistoch na Spotify, alebo som ich už x-krát počul... Preto si dovolím tvrdiť to, čo som napísal. Keď už Maxa Coopera prirovnávaš k Hopkinsovi, tak to sorry, to nezdieľam. Ten je úplne inde... A ostatní tiež majú tiež svoj typický sound. Tu sa asi nezhodneme ;)
v pohode ok.. mne to pride vsetko jeden zaner kazdy to robi s urcitymi soecifickymi vecami pre neho ale inak pre mna je to vsetko +/-, ak by som to mal zaskatulkovat, taky progressive house/melodic techno ... ale tak moze sa mylit ja, nehadam sa..

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

@IvanB - nejak to tak ide bez toho, aby som JH nejak kopiroval alebo co, podobnost urcite ano. Ako som sa nazval som "kreativny hobista" :) nie muzikant a kopec veci neviem, ucim sa, mozno toto cele patri k nejakemu stadiu progresu. Kazdopadne, cennim si nazoru a komentara, dakujem.

@biscuit - ano, teraz ked som si to s odstupom vypocul, sedi to s tym, ako opisujes. mozno tym, ze som to dlho mixoval, unavene usi, neviem. Hadam to bude dalej uz lepsie :) Nove Adam Audio mi davaju zabrat, takze je to tiez taky... progres.

Dik borci za komentare, kebyze to je napikatchu nenapise nikto nic :) ale aspon trocha zaujalo, co ma ofkorz tesi.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

biscuit píše:
25 led 2021 10:04
tomy, mně se tady nelíbí zvuk. je to zatažený a možná i díky tomu mi v basech chybí víc čitelnosti. víc vyřezat (myslím definovat) dole a trochu air a možná i jinejch středů... jinak track baví. asi ne úplná paráda, ale příjemný a v pohodě. lepší zvuk podle mě výrazně pomůže.
ja som to skusil troska v mixe otvorit, mozno to bude lepsie. :roll:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jo, asi jo. jsem ted teda v uplne jinym rozpolozeni, ale prislo mi to v pohode. mozna jsem ted trochu hledal jeste nejaky vic prostorovy hacky, nebo nejaky jiny drobny detailni vychytavky (takovy jemny bublinky v tom jinak dobre namichanym koktejlu ;-) ). ale za prve tohle uz je jen subjektivni vec, co me ted napadla a hlavne i kdyby, tak je mozna lepsi tomu nechat par dni odlezeni (soudim podle sebe)...

hzsrtnn

Příspěvek od hzsrtnn »

@tomy45 - potiahnem ta za slovicka - to “ledabyle skopirovanie” sound enginu Hopkinsa netrvalo mesiac, ani dva ;) A pisat o vzdialenej inspiracii a pritom si nahodit video navlas podobne s hopkinsovym - to uz nie je ani vtipne. mas naviac ako kopirovat 10r stare uspesne produkcie jedneho autora.

tomy45

Příspěvek od tomy45 »

Netvrdil som o sebe, ze som muzikant, ani ze mam ambicie na to alebo ono. Ako ma nakoplo moje umelecke crevo - oznacil som sa za kreativneho hobistu :-)
Co ma do istej miere zbavuje "tazoby" toho, ze aj keby som umyselne kopiroval kohokolvek, je to kazdemu a mne v zavere tiez, uplne u prdele.
Nechcem teraz svojou reakciou ospravedlnovat hocico, alibisticky popierat, ani utocit (flame robit) atd., proste moja bohapusta reakcia, bez akehokolvek negativneho zaveru voci hocikomu. Ani moje ego ma nedonutilo reagovat, mam proste teraz cas :-)

Na tvoju reakciu - komentar sa teda mozno pozriet z 2 pohladov:
ten 1. pohlad * nezmyselny-zbytocny * (mam cas, nudim sa, je priestor na reakciu) tzn. ignorovat, ze neexistuju muzikanti-hudobnici, ktori chceli hrat-byt ako Tublatanka, AC/DC, Prince, Depeche Mode a mozem menovat do aleluja. Pankaci sa lisili odtienmi cira, dlzke cira, bola a je to skupina ludi, ktorej sa paci hudba, ktora je pre nu charakteristicka. Dalsie asociacie mi pridu uz zbytocne. Cize, v tejto verzii reality nezijeme, logicky ten pohlad mozno povazovat za bezpredmetny, irelevantny.

ten 2. pohlad * polemicko-filozoficky * (opat mam cas, priestor) tzn. byva zvykom, ze v hiphop kulture sa to kozatymi zenskymi vo videach hemzi, nehovoriac o drahych autach. Ci v rockerskych videach je motorka, alebo v modernom pope (ak taky termin vobec existuje) bandy dokonalych ludi na party, tancujucich, a dalsich xyz prikladov, atd. Je videoklip originalnejsi, ked su v nom kozate aziatky alebo kozate mulatky ci ina rasa? Podstatne je, ze stale sa to toci okolo kozatych bab. (sorry za primitivne prirovanie, ale prislo mi ako najjednoduchsie). Tu mozme polemizovat a aj filozovat, kedy je co originalne a kedy nie.

Som rad, ze sledujes moje vytvory, ze si ich vypocujes, no ten moj samotny fakt = nie som muzikant, mi umoznuje robit si hocico, hociako, s hocicim, hocikolko :-)
Prirovnianie k skladbe Vessel od JH ma jednak tesi, ze tak fajne znie :-) na druhej strane, mam niekedy sluch ako delostrelec, ale je to ine, no :) JH sa pri tej skladbe hral s realnym klavirom (panbozko vie akym) ja... vsti+sample+fx+daw aby som dostal zvuk, ktory som zhodnotil po hodinach, ze stoji za to.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

tomy, dělej to tak, jak to cejtíš a jak tě to baví. mně milionkrát v minulosti vadilo, když někdo doslova visel na svým vzoru až tak, že jeho hudba byla od vzoru často k nerozeznání (nebo se o to ze všech sil snažila). postrádal jsem osobitost, vlastní nápady a možná mě to i nějak vnitřně nevysvětlitelně podprahově sralo :-)
je zajímavý, že u tebe mi to ale nikdy tak moc nevadilo. ať už to byl kdysi cook, později chemici a teď jh. sám tomu nerozumím. asi za to může ta tvoje skromnost... jedno je ale jistý, ať budeš dělat co budeš dělat, ať bude tvoje originalita i umění maximální, nebo naopak když budeš naprosto bez stylu, vždycky se najdou lidi, kterým na tom bude něco vadit ;-)

jinak se mi ale libí i názor analogrunnera, protože za normálních okolností bych si asi myslel úplně to samý :-)

IvanB

Příspěvek od IvanB »

analog ale prirovnáva nejaké tvoje video k jeho videu, nie k hudbe, či? nerozumiem... neviem teda, ale mne osobne ten track Vessel nepríde ani náhodou podobný k tomuto od tomyho (ak už nutne nejaká asociácia, tak mne to skôr fest pripomína Luminous Beings...). tomy, každopádne sa nenechaj nejak odradiť kritikou, všetko je v poriadku, ak si s tým spokojný hlavne ty. ja sa už teraz teším na ďalšiu tvoju vec, lebo konečne niečo z amatérskych kruhov, čo ma baví.

Odpovědět