Toxin-atmosferický DnB

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
toxin

Toxin-atmosferický DnB

Příspěvek od toxin » 21 pro 2007 00:38

čus tak tady předkládám své ne zcela kompletní dílko nějak nemám sílu na to ho dokončit prostě mě to začalo srát (stává se vám to ?) prozatím bude ve virtuální šuplíku a snad se k tomu někdy vrátím hlavní věc ale kterou bych na tomto treku chtěl odprezentovat je problém se zvukem co mám sakra dělat aby to znělo alepoň poloprofesionalně Zvuková stránka tohodle projektu a více méně všech ostatních mě neskonale vytáčí a úplně mi to kazí radost z tvorby jak docílit toho aby to neznělo tak vyblitě nevýrazně ploše...Je pravda že moc efektů na tom pověšených není jmenovitě bass boost na basse nějáký ten reverb na bicích a na mastru kompresor kde jsem zlehka zkomprimoval bassovou oblast a zvuky okolo 4 khz ale stejně to téměř nepomohlo.Kriticky vidím taky problém kopák vs bassa :( prosím poradte aspon pár fíglů jak docílit lepšího zvuku možná rozšířit stereo jak bylo razeno Monkeyfighter u jeho treku ale jak a v čem ? řekl bych ale že tady těch problémů je určitě podstatně víc prosím zkuste mi věnovat tedy trochu svých znalostí dík :)Zkuste to kdyžtak trochu polopatěji přeci jen nejsem ve všech termínech uplně zběhlý :wink:

PS:můžete zhodnotit i hudební nápad :)

délka 1:43 s
format:MP3 320Kbps
Velikost:4,12 MB
link:
http://www.uloz.cz/show/file/40356-melody.mp3

greezmen

Příspěvek od greezmen » 21 pro 2007 00:51

paradny uvod velmi sa mi paci preistorovo ale ked nastupi bassa je velmi skryta aspon umna na A7 kick dobryyy ale chyba tam do DNB ostra basa vrieskava nastredoch je dost oseknuta asi az moc a viac kompresie do hlbky
ale to moj nazor teraz neskoro ...inak priima melodicky. :D

toxin

Příspěvek od toxin » 21 pro 2007 01:06

díky :) bassa je můj naprosto největší problém prostě nejsem schopen vypotit něco normálě znějícího hrál jsem si několik dní se softem jménem:Camel phat 3 je to nástroj na mršení zvuků respektive má v sobě zaboudovaný zkreslovač kompresor filtr a flanger zkoušel jsem nabalovat přes sebe různé průběhy rozladovat vuci sobě a prohánět to tímhle no ale zkrátka výsledek nebyl uspokojivý možná sem u toho ale lama... navíc tady u tohodle treku když jsem se pokoušel použít jinou bassu tak to už prostě spolu absolutně neladilo zvukově jediná možnost pro mě byla tahle "sub" bassa možná ale máš pravdu v tom že by na ni bylo dobrý něco nabalit co by zabíralo víc v té části středů.

toxin

Příspěvek od toxin » 21 pro 2007 01:14

Obrázek
to je on...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 pro 2007 03:39

ajaj, tam je hodne problemu, jestli budu mit pres vikend cas, zkusim se k tomu vyjadrit bliz.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 pro 2007 13:00

Predevsim tam nejsou skoro zadny stredy a skoro ani stredobasy. Basa je subbas a jako takovou bych ji jednak nepoustel neustale (ubiji to dynamiku i posluchace) a jednak to potrebuje k sobe jeste neco vyssiho. kopak potrebuje bud vymenit nebo aspon vhodne zkomprimovat, navic ma podle me tecku moc vysoko a ta se tim uplne ztraci a je takovej unavenej. Virbl je taky spis takovej aby si ho clovek moc nevsimal, opet moc vysek a malo stredu. Hm a prostorove asi mas trochu diru mezi uplnym stredem a uplnyma stranama. Hudebne je to prijemny i kdyz vlastne jen jeden nabalenej loop.

toxin

Příspěvek od toxin » 21 pro 2007 13:49

Brooklyn / juanita juarez píše:ajaj, tam je hodne problemu, jestli budu mit pres vikend cas, zkusim se k tomu vyjadrit bliz.
Za to bych byl opravdu moc vděčen! :)

toxin

Příspěvek od toxin » 21 pro 2007 14:25

Tak na těch středech a výškaách je tedy asi jasnej kámen úrazu myslíte že by pomohlo vyloženě vyměnění bassy která by zabírala i v tomhle pásmu a utlumení výšek ?Jinak co se ti nepozdává na Virblu mě příjde docela v klidu je spláclej asi ze 3 samplů příjde ti moc vysoko jo ? Ještě co mám rozumnět tečkou kopáku sry ale fakt nevím.

Vyfotil jsem něco v analizéru takže tady je beat:
i s uázkou:
http://www.uloz.cz/show/file/40410-beat.mp3
Obrázek
A tady je fotka z tposlední pasáže s tím sintem:
Obrázek

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 pro 2007 14:46

toxin: amorph to presne vystihl.

zkusim jeste neco doplnit:
- zalezi, kam skladbou miris. chces-li treba, aby ji hrali DJs, je v prvni rade moc rychla. 182 (?) BPM je uz opravdu manicky tempo, a i kdyz takhle rychle nekdo hraje, na pitchi bude mit kolem +8%. ubral bych dobrych 10BPM. ma to i dalsi vyhodu. pri 182 BPM je mnohem min 'mista' mezi beaty, spatne se tvori groove (ktery v tehle skladbe uplne postradam). cim pomalejsi tempo projektu, tim snaz se muzes venovat groovu (coz doporucuju - zacit nejakym treba 8-taktovym loopem a poradne vyresit vztah bicich a basy, jak melodicky, tak zvukove a aranzi).

- kopak je moc hluboky. jasne, tohle je vec vkusu a taky aranze a urcite najdes spousty skladeb ve stejnym zanru, kde je kopak, jako tady, s peakem kolem 40Hz. ale tady ti pres nej hraje basa, on zaroven nema stredy (je to jenom spodni ton a na nem klik) a taky - je hodne dlouhej. ma cca 160 ms, to je na rychlost 182 sakra moc, navic muzes ocekavat, ze kdyby to nekdo hral jako DJ, spis skladbu zpomali nez zrychli, a kopak tak jeste prodlouzi. v kombinaci s tak vysokym tempem a uderama, ktery nesou energii v basech tak dlouho, uz proste neni 'mezi beatama' moc prostoru, zasadit tam dalsi elementy (basu).

taky bych mozna min pracoval s kompresorem, nekdy to muze spis uskodit (trochu tusim ze ty udery s velkou teckou a zadnym telem jsou dusledkem spatne nastaveny komprese). kdyz sem delal v trackeru, kde se nedaji pouzivat pluginy a clovek musi jen nastavit pomery stop a pripadne vrstvit, mel sem lepsi zvuk nez dlouho potom, co sem presel do 'seriozniho' DAW a na vsechno hazel kompresory.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 pro 2007 14:48

Tecka na kopaku tim myslim neco, co by se dalo popsat jako vyssi tuknuti nebo cvaknuti. Prezenci toho uderu. Ted to posloucham jeste na sluchatkach a ten tvuj kopak se mi nejak celkove nezda. Tahle tecka mi prave prijde dost spatne. Za dalsi ten kopak je imho moc dlouhej, ma takovej subbasovej ocas. Ten basovej synth je uplne dole a hrozne to tlaci do hlavy:)

Virbl neni uplne zlej, ale nema poradnej uder ve spodnich frekvencich. Imho by virbl mel mit rychlej pevnej attack taky nekde mezi 150 a 250Hz (v dnb mozna o neco vys, kdyz ma byt rychlejsi). Takze bud necim takovym podlozit, nebo sikovne eq a nakomprimovat.

toxin

Příspěvek od toxin » 21 pro 2007 19:08

No ten kopák jsem složil ze dvou problém byl hlavně v tom že se mi ve spojení s basou slil dohromady a nevynikl proto jsem ho nabasoval a přidal mu ten delší ocas...chyba...Ale tak jsem o něco chytřejší.S tím tempem (180) je to hodně dobrý postřeh díky za něj!JInak vám moc děkuju oboum pokusím se ty rady vzít v potaz a u dalšího projektu to snad bude lepší...

Juanita:
Nechtěl by si mi (nám) trochu nastínit jak ty osobně tvoříš bassový linky já jsem v tomhle ohledu bezradnej ale hádám že ty se už asi se softem nebabráš co ?ale tak začtky nějáký byly ne ? :wink:

Odpovědět