trance track

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Axerathix

trance track

Příspěvek od Axerathix » 06 črc 2011 20:31

Zrobil tuto skladbu a dost ma trapi zvuk, s ktorym by som bol celkom spokojny ale ked som to dal na jeden web tak mi napisali ze to ma zle zvuky(zevraj stare) a zle namastrovane. Tak som sa stym este trochu pohral - hlavne s tym mastrom/mixom, zvuky som uz viac neriesil. Co sa tyka samotnej skladby, chcelo by to na nej este zapracovat, ale koli casu ktory som stravil nad vyber zvukov ale ich vytvaranim sa mi uz nechcelo nejak doladovat kompoziciu.

Bol by som vdacny za nazory na zvuk, co pripadne vylepsit.

dendy
Vybavení

Re: trance track

Příspěvek od dendy » 06 črc 2011 23:11

Tento typ trancu uz roky nepocuvam, ale viem ze ked sm to kedysi pocual tak to znelo velmi velmi podobne tomuto... Takze za predpokladu ze ta hudba poslednych cca 8 rokov nestagnovala, tak to asi musi posobit trosku "starsie" ... Co nemusi byt na skodu (v pripade ze si vyslovene nechcek spravit sucasne znejucu vec)... Trochu by som to skratil, niektore pasaze su moc dlhe, kludne by tomu prospelo keby to co sa tam deje bolo nahustene tak do 6 minut... Ale inak, s o nieco lepsie vyladenym zvukom, by som tom 8-10 rokov dozadu vyslovene "zral" :)

Co sa tyka zvuku - sustredilmby som sa na kopak s basou (klasicky alfa a omega tanecnejmhudby), mam pocit ze v kopaku je nejaka frekvencia co neprijemne duni, teraz strelim cisto od pasa ale mozno by som skusil stiahut trosku okolo 250 hz (jemne) a naopak mierne pridat okolo 80hz a este potom okolo 1khz... Ale tiez je mozne ze taram :) tiez z basou by som dacomspravil, dost sa straca... Neporadim ti presne co, moznk je to len tym ze kopak je moc nahlas a prehlusuje ju prilis...

Co sa tyka mastera - cele je to take zahuhlane, chybaju tomu vysky (hore si nieco odrezaval/stahoval pri mastrovani ??), cize tam by som pridal (ale ak vyslovene si pri mastrovani neuberal potom to neopravuj na mastri ale uz pri mixazi dvihni vyssie spektrum synthom) ... Mozno by len stacilo im naopak odrezat trochu (nie moc zase aby nezneli tenko) spodne pasma pod 300hz synthom aby sa nebili s basou a koapakom - niekde tam sa ti proste tvori taka guca, neviem to presne identifikovat ... Snad ti moje zmatene tipy pomozu :)

Idealne na master sa upne vykasli, a snaz sa to vyladit uz pri mixazi tak aby si uz mastrovanim ziadne chyby opravovat nemusel... Mastering je aj tak najlepsie prenecht odbornikom, s poriadnymi na to stavanymi bednami, poriadnym na to stavanym hw a poriadnymi skusenostam :)

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 07 črc 2011 12:28

Pravdu povediac, chcel som aby to znelo sucasne.

Kopaku som trocha zvysil na spodnej frekvencii mozno staci ubrat, alebo skusim tvoje rady. A basu stisil lebo sa mi zdala az moc vyrazna, takze to bude mozno tym kopakom, uvidim este pri tej uprave toho kopaku.

Ano pri mastrovani som odrezal kusok vysok, ja osobne nemam rad ked to tam "syci" inac celkovo to bolo este viac zahuhlane a musel som tomu pridat poriadne vysky na ekvalizery az na tie najvissie tie som ubral koly tomu "sycaniu" alebo ako to nazvat. A co sa tyka syntakov tie nie su skoro vobec ekvalizovane az na par syntakov.

na masteri ak sa to tak da nazvat, som vyzdvihol len tie vysky a zapol kompresor bez nejakeho nastavovania(ci s komresorom alebo bez, nejaky velky rozdiel vo zvuku nebol) a to bolo vsetko.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 črc 2011 14:22

v tom pripade daj nejaku referenciu nejake sucasne tracky v tomto style, ktorej by si sa chcel priblizit .. urcite na youtube daco najdes ..

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 07 črc 2011 16:13

toto sa mi celkom zapacilo http://www.youtube.com/watch?v=kIA2fFiy9ac a chcel som sa tomuto priblizit
pripadne taka ukazka viacerych trackoch http://www.youtube.com/watch?v=5v7G_gC-gQo - aj stade som si bral nejaku inspiraciu

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 črc 2011 17:04

hm no tak oproti tej prvej ukazke podla mna zase take zle to nieje .. ako co sa mi vidi je jedna vec ze ten arksun ma vsetky zvuky trosku viac odrezane zo spodu, tym padom mu viac vinikne basa s kopakom .. a ma vyraznejsie vysky, ty mas vysky (nielen hihaty ale aj vyssie spektrum synthj zvukov) akoby trochu zatiahnute takze tie synthy motom nezneju az tak 'krystalovo' ... plus este - v akej kvalite si nahraval tu vec na soundcloud ? to je mp3-jka alebo wavko ? lebo moze byt ze aj tym je ze mi to znie tak zahuhlano... ked si dam to youtube na HQ tak v porovnani s tym ten tvoj track ma niekde v stredoch prilis vela toho, co sposobuje ze to tak neprijemne trci hlavne ked si to dam hlasnejsie, oproti tomu arksunu ktory mi nereze usi asi ked si to dam hodne nahlas ...

samozrejme ono je blbost porovnavat zvukove nuancie komprimovaneho audia (soundclound, youtube), ale v konecnom dosledku relativny pomer medzi nimi by mal byt rovnaky a ten arksun fakt hra o nieco lepsie nez to tvoje.. ale hovorim, neni to zase dramaticky rozdiel, nic co si myslim ze by neslo relativne lahko vyladit .. skus si obe nahravky pozret cez spektralny alyzer a porovnat co u teba trci viac ako u neho ...

kazdopadne s basou by som mozno ani nic nerobil, mozno by fakt stacilo nahadzat strmy HP filter okolo 250 hz na vsetky synth/pad stopy a potom len trosku poekvalizovat ten kopak lebo oproti tomu arksunu fakt trosku trci, a ma prilis pridane to stredne 'punch' pasmo, ten v arksune je taky maksi prijemnejsi...

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 07 črc 2011 17:48

kvalita je mp3-128kb/s
no, idem sa pustit do tvojich rad a podla nich sa zariadit, za co ti dakujem (na tom druhom webe som mohol o takejto pomoci len snivat, ale tam zas chodi pramalo ludi na druhej strane, vacsinou zaciatocnici).
Potom sem poslem upravenu verziu.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 07 črc 2011 18:01

Je to hodne oldschool sound.

Mel by si uploadovat nekam 320kbps.

Jinak to co te bavi je uplifting trance, ktery jsem taky donedavna delal. Zvuk je u toho hodne velkej problem kvuli tolika zvukum, ktere v te skladbe jsou.
Neskodilo by napsat v jakych podminkach to delas.

Zaklad je dobrej kick.. jestli je to nejaka samplovacka, tak budes mit problemy s kompresi. Jak rika dendy.. oddelit kick a basu od sebe tim, ze subbase odriznes ty nejnizsi frekvence, pak to zacne dychat. Potom sidechain komprese na basu a eliminovat rezonancni frekvence.

Ja delam neco takovyho: http://www.thomascoastline.eu/player.php

P.S. Ty skladby ASOT apod. maj vetsinou profi mastering, takze to doma nespravis :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 črc 2011 18:18

tom: fakt je to oldschool oproti tej prvej ulazke co dal ? mne to zase az tak neprislo ... ako ma to slabsi zvuk a jednoduchsiu kompoziciu o nieco, ale ze by jedno bolo oldschool a druhe newschool to mi zas neprislo...

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 07 črc 2011 20:26

Tom-Thak:
v com je to oldschool? bol by som rad za podrobnejsie vysvetlenie

co sa tyka podmienok, tak to robim doma v izbe za stolnym PC, Reason 4, a reproduktory hi-fi veza awai xr - h66md

EDIT: a este ako si to myslel ze ci je to samplovacka? vsetko su tam synthy okrem bicich tie su sample, z polovice nie reasonacke ale stiahnute nejake free.

dendy:
skusal som v Sonare kedze v Reasone taka moznost nie je (i ked je ale velmi nekvalitna), tu spektralnu analyzu mojho tracku a Arksuna a analyza sa na moje prekvapenie dost podobala, az na to ze pri vysokom spektre mu tam nic nehralo ale mne ano. Ale uz som to ciastocne vyriesil, i ked nie uplne, povodne som to robil takym cervenym ekvalizerom ale ten ma spektrum iba do 16k tak som pouzil tie MC Class (ten zlty) ten ma do 20k.

tak upravene kopak, podla mna skoro ziaden rozdiel, mozno uz nehuci
jednemu syntaku som upravil spodne frekvencie + nejake ine frekvencie, uz to tak nesumi ale podla mna to teraz stratilo tu mohutnost
bicim som celkovo trochu zvysil stredne a vyssie frekvencie, zda sa mi to tak lepsie
a este upravil som aj kompoziciu hlavne skratil ten uvod

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 07 črc 2011 20:40

Oldschool je to v pouzitych zvucich, tyhle zvuky a takto vysoke BPM uz dneska moc neleti.. pouzite postupy a zvuky se podobaji spis letum 2000 - 2002.
Pokud to chces nekde vydat, tak narazis..

Samplovacka tim myslim prave KICK Drum. Pokud je to spatny sampl a hraje spatne sam o sobe, tak mas problem. To je to delas na hifi vezi to je taky problem. Pokud nezacnes delat na nejakych slusnych bednach, tak se rozluc s poslouchatelnym zvukem. Leda by to po tobe nekdo predelal na slusnych monitorech ve studiu. O masteringu uz nemuze byt vubec rec. Tim te nechci demotivovat k praci.. napad to ma.. kompozicne atd. to neni spatne, ale ta technika a nejaky zvukovy skill te bude v budoucnu hodne brzdit, pokud chces jit dal = poridit si bedny.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 črc 2011 20:52

Teraz je to imho lepsie... Ale ten kopak tomu asi nepomoze nic len ho uplne vymenit za iny :) jo a este vymen ten 909open hat znie dost nekvalitne (upne mu chyba horne spektrum) alebo aspon cez neho nalayruj nieco co mu doda vyssie spektrum...

Asi preto sa mi to celkom paci lebo zhruba vv tom obdobi kam ten track umiestnil tomthak som tento zaner prestal pocuvat... Takze nostalgia zrejme :)

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 07 črc 2011 22:23

no uz asi nic menit nebudem, dakujem dendy za ochotu pomoct. Radsej si pockam na zarobenie na lepsie reproduktory + nejaky DAW a ine veci. Zatial sa budem venovat inej hudbe, takej kde skladatel nemusi riesit ziaden zvuk :), toto bol len taky vystrel z mojej strany.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 črc 2011 22:28

Jo tomje spravne.. Ono od jedneho momentu si treba povedat dost a nehrabat sa v detailoch prilis... Inak ak chces robit nadalej tento styl, nasetri si na virus ti :) a budes mat vystarane, budes tam mat presne tie zvuky ktore ma sucasne znejuci track v tomtomzanri mat :)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 07 črc 2011 22:35

2Dendy: A jeste NORDa :P a budes mit vsecko.. Ja osobne pouzivam Virus TI, Nord Rack a pak uz jen VSTi instrumenty.. ted zacina byt hooodne popularni DSI Evolver v teto muzice kvuli spojedni ANALOG / DIGITAL a vrstveni. Jinak zbytek je spis nostalgie a nebo jen pro sberatele gearu, ale nic hudebne ti to neprinese. Dobre bedny, zvukovka, Virus TI, Nord a pripadne naka UAD Karta a PowerCore a mas vystarano az az..
Mastering pak nekde nechas udelat a ses v pohode.

Jinak vsecko zavisi na tom, ceho chces dosahout. Jestli delas muziku jen do supliku pro radost nebo jestli mas nejaky ambice jako interpret. Bohuzel mas-li ambice, tak se musis castecne prizpusobovat trhu.. vsecko je poplatny svoji dobe. Tohle neni zanr, kde by sis za deset let vzpomnel na nejaky konkretni track.. az na vyjimky, ktere byly pro EDM zasadni.. jako treba Benno De Goeij, Ferry corsten jakozto producent nebo treba BT, Deadmau5, Benassi, Avcii, SHM, Arty.. proste jmena, ktera neco vymyslela a vsichni ostatni to ted kopiruji :D ta se zapisou vzdycky do historie..

Odpovědět