Uncle Ooh - Plinky Plonky - Progressive Techno, hodnoťte dík

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
jsem.devka

Uncle Ooh - Plinky Plonky - Progressive Techno, hodnoťte dík

Příspěvek od jsem.devka » 28 dub 2011 09:27

Like it when it goes progressive? Try my new track! Comment and who dig it, share it on facebook. Thats the purest help you can give me! Music forward! http://soundcloud.com/uncle-ooh/plinky-plonky

Brenda Walsh

Re: Uncle Ooh - Plinky Plonky - Progressive Techno, hodnoťte

Příspěvek od Brenda Walsh » 28 dub 2011 10:00

v rámci stylu je to hudebně docela dobrý a na mejdanu to může šlapat i bavit. Akorát ten zvuk už mi příde moc "over" . Je mi jasný, že si to chtěl udělat takhle hrubý až prasácký, ale neškodilo by kdyby třeba bicí byly malinko čistší a ne tak zahuhlaný - nervát to jako celek, ale natlačit timhle způsobem jen některý stopy, a zbytek nechat pěkně transparentní.
Aby si to povýšil na záměr, že si takovej zvuk udělal schválně, musí tam bejt i slyšet, že to umíš udělat líp, a to tady u tý věci slyšet neni.

dedyk

Příspěvek od dedyk » 28 dub 2011 15:45

mam z toho podobnej pocit jako brenda, kdyz jsem si projel tvy tracky, tak zejmena v tech remixech je mira disonantnosti vokalnich linek s tvym podkladem takova, ze i kdyz si rikam, ze je to naschval, tak presto by to chtelo obcas neco nechat zasvitit a ukazat, ze to umis i jinak nez silou :) je to stale dobrej "bordel", ale ukazal bych lidem, ze mam potencial - btw. outkast roses remix je fakt pohodicka, tak se mi to libi

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 28 dub 2011 16:03

Skladba je fajna, mozem :)

Ale je to moooooc komprimovane, zliate to celku. Dost zprasene. Prijde mi to dost bez dynamiky, hoci je to fakt track, ktory mozem :) fajny pocin, len ho krajsie zabalit ;)

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 01 kvě 2011 10:25

přervaný to fakt být mělo to je účel. viz album boys noize power. slyšíte konkrétnějš někdo kde bych měl podle vás ubrat? jestli celkově na limiteru nebo jiné složce na masteru nebo na kompresích přímo na stopách? na jaké vst sáhnout, přidat abych vám přidal dynamiku jakou máte na mysli? jinak ještě zpátky k tý přervanosti. u tracků jako tenhle se pohybuju na hraně zkousnutelnosti a tam je to chůze po úzkym laně. těžce se to dopilovává a lehce překomprimuje jak říkáte vy. jsem vděčný za rady a 30.6. v pražském Yes klubu přijďte na live show. tam si máte možnost poslechnout Á-čkový tracky, který se připravujou na album. ne tyhle progresivní pokusy. díkydík

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 kvě 2011 11:23

Rozhodne ubrat threshold na master compresore, "pumpovanie" doriesit v mixe, aranzom. :) nie na masteri, tym si kazis aj vsetko ostatne.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 kvě 2011 13:18

Jo, ja viem co to znamena, dal si tu dobry priklad toho co som vyssie spomenul ;) pumpujes v mixe a aranzom, nie na mastri ;) na mastri zriedkakedy, zlahka.

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 01 kvě 2011 13:23

vim že se o to de snažit na masteru např pluginem maxvolume od waves, ale nějak to pro mě nefunguje. to samý rada co sem někde dostal, dát deesser na master. co máš na masteru ty tommy? a jak funguješ s kompresorama na tracích? bicí? grupa bicích? bass synth? lead synth? co když maj jít přes sebe dva? vokál? kytara? zajímalo by mě to :) prvomájová rada :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 kvě 2011 14:46

:)

Master - zvycajne, nie vzdy, zalezi od typu tracku, davam EQ ako prvy, velmi sa mi osvedcil EQ od brainworx bx_digital V2 : http://www.brainworx-music.de/en/plugins/bx_digital_v2 takmer vzdy vsak rezem od 30hz dole, od 40hz zmonim. Potom Decapitator : http://www.soundtoys.com/product/Decapitator/ jemne, max 8%, nastavenie E, tone jemne doprava, ako tu pisal kedysi C9000. Ak treba, resp. mam pocit, ze treba na track kompresor (na masteri), vacsinou pouzivam kompresor T-RackS classic compressor : Obrázek od IK Multimedia, nastavenie je rozne, zalezi od toho co potrebujes, co chces dosiahnut a ci je ho tam vobec treba. No a limiter pouzivam bud Voxengo Elephant : Obrázek
alebo brainworx XL limiter: Obrázek

deesser na mastri vobec nepouzivam, ani ziadny multiband. ale to je vec nazoru, vkusu, postupu...

Bicie... no to vzdy zalezi ako som uz viackrat spomenul co chces dosiahnut. Bicie vacsinou paralell compressor - groupu, zase... s citom, aby to nekazilo transienty, "tecky" na kopaku, snare... aby to bud moc alebo vobec "nepumpovalo" :wink:

Basa... sidechain jemne kopakom, mono, eq cut od 40hz dole, kompresor - podla toho ako to hra, kompresorom mozes viac dosrat ako prilepsit :)

Gitary... ako tu uz raz matucha pisal, skoro kazda gitara pod 60hz nenesie ziadnu info, cize gitara od 60hz dole cut, jemny cut od 16khz, potom eq ktorym "farbim" - zlahka, niekedy kompresor, nie vzdy ho treba.

Synthy - Leady - no opat eq cut od 30-40hz dole, od 100hz dole mono, farbim, ak je treba kompresor. ak je viac leadov, syntov co aj byva :) tak musis spravne vybrat tak aby sa frekvencne nebili, ak sa biju a si na 100% presvedceny, ze je to ten spravny zvuk co si vykrutil, musis sa hrat s EQ, popripade s panoramou, verbom.

Vokal... no to moc neviem :) zvacsa ufiknem spodky od 50hz, ekvalizer farbiaci, kompresor, desser ak je treba, kompresor ak su nepomery v hlasitosti. Verb s citom, delay takisto.

Treba hodne skusat, toto co som ti popisal funguje pre mna, i tak to vsak nie je na 100% je to v ramci mojich skusenosti, vedomosti a vycviceneho ucha. Rozhodne sak poslednou dobou, co som sa naucil je, cim menej kompresorov a kadejakych maximizerov, maxvolumov a inych pitchovin, tym je to lepsie. A zistis, ze viac sa treba venovat mixu, aranzu. Mastrom viacmenej (co sa aj mne dari) toho viac poserem ako vylepsim. Cize master, hodne obmedzujem bud iba na EQ a Limiter alebo iba limiter. Stereo-panoramu tiez radsej riesim v mixe ako na mastri. Pretoze nie v kazdej casti tracku ti to rozsirenie sterea na mastri moze mat rovnaky efekt na cely track. Co su samozrejme detaily, ale cele je to o detailoch :wink:

komasix

Příspěvek od komasix » 01 kvě 2011 14:56

Nemáte na doporučení nějaký free eq kterým se dají snadno řešit ořezy a zmonení spodků jak psal tomy?

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 02 kvě 2011 11:19

No ty BoysNoize jsou jasným příkladem toho, že je to sice narvaný, ale zároveň transparentní, čitelný a ve výsledku hodně intenzivní. Jejich zvuk mam hodně rád, a taky to dost řešim. Co konkrétně máš ubrat ti tu asi nikdo neporadí, Neexistuje na to univerzální postup nebo nějaký pravidlo. Snaž se z toho co nejvíc energie vytřískat mixem a prací s jednotlivejma stopama a hlavně groupama, ne na masteru. Když na to šoupneš VST řetězec, kterej používá někdo jinej, tak si pravděpodobně moc nepomůžeš. VSTček kterejma to uděláš jsou tři prdele i free.

Odpovědět