Whisper - môj vlastný track, elektronika

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
lavender

Re: Whisper - môj vlastný track, elektronika

Příspěvek od lavender » 04 kvě 2018 19:44

ahoj,
je to velmi zaujimave, urxite si to dam domana sluchadlach.
Repetivnost mi nevadi, deje sa tam toho viac nez dost.
Tak ma vzdy zaujimavym sposobom vyrusili tie hlady a sykavky, v tej melodickej kolazi to vyznieva znepokojivo.
Drzim palec, len tak dalej.
Riad sa sebou, dobre to robis.

Oto

Příspěvek od Oto » 04 kvě 2018 20:32

Ako sa tu o tom písalo, tak som si to ešte dosť vela krát pustil, dosť som nad tým ešte rozmýšlal a už som z toho akosi unavený... Podobne ako keď som to tvoril. Vtedy som to počul tolko krát že už to začínalo byť otravné a potom je už nutné dať si pauzu. Nejde dať si pauzu keď sa darí a celý track vzniká. Som rád že to niekto môže počuť prvý krát a už rovno ako celok. To by som chcel tiež ale nejde to.

Mám dojem že niekde okolo 2:00 prvého tracku trochu ujdú "hlasy" z rytmu, trochu ma to ruší. Niekedy to pozriem v programe a skúsim možno lepšie dopasovať. Tiež by som tam mal rád taký zaostrenejší zvuk. So zvukom klavíru som napríklad dosť nespokojný. Skúšal som zasiahnuť do jednotlivých stop, ale je ich 18 a nedosiahol som čo som chcel... Pár ich je pre rôzne virtualne nástroje iné pre zvuky a počet stúpa tým že som potreboval rôzne ponastavované efekty. Tie hlasy sú asi 5 rôznych. Každopadne ten subsonic tam chýba, nejake efekty robia ohadom jednotky Hz v dosť vysokej úrovni ale ako som písal subsonic tam nie je a ani dostatočne pásmový EQ aby som to stiahol.

Potom napíš ako sa to vidí na sluchátkach. Dík za pochvalu.

Oto

Příspěvek od Oto » 04 kvě 2018 22:50

Tak som našiel trochu iné využitie pre ten šum :-) Pozor, má to dosť vysokú dynamiku! Ešte na to pozriem, práve som to dokončil.

https://ulozto.sk/!T7uB8iP2778R/4-5-2018-export-mp3-mp3
(3 minúty, 7mb, mp3 320kbps)

(doplnené 6.5.)
Zajtra to nahrám niekam kde to pôjde pustiť.
Naposledy upravil(a) Oto dne 06 kvě 2018 18:01, celkem upraveno 2 x.

Stan

Příspěvek od Stan » 05 kvě 2018 09:53

Dalo by se to pouzit jako vlozka mezi skladbami jelikoz to nema zadnou melodickou linku, podmaz nebo vlozku a je to vylozene hodne o rytmu. Ale na to ze jsi to udelal za par hodin s experimenovanim se sumem (obcas moc vpredu tz. nahlas) to neni spatny. I kdyz je to na me hodne experimentalni (takovy Pierre Henry) zase jsi odvedl dobrou praci.
napriklad jeho skladba Psyche Rock byla pouzita pro serial FUTURAMA

Oto

Příspěvek od Oto » 05 kvě 2018 12:45

Dík za tip. Futuramu som kedysi sledoval :-) To som netušil...

V tom poslednom som nepoužil virtualne nástroje no. Ono to fakt pripomína jednu vec od Sharpa a to nie je velmi dobre počúvatelné a slovo experiment to má už v názve. Ale som si to znovu pustil a musím povedať, mna to baví, fakt baví :-) Inak ten šum v strede skladby som skúšal stiahnuť o 5db, mal som tiež dojem že je to príliš nahlas, no už ma to tak nebavilo, bolo to také rovnaké stále. Každopadne dám pod ruky klávesy a skúsim vymyslieť niečo menej sekané, s nejakym úvodom, jadrom a záverom. To je niečo čo skutočne tie moje veci velmi nemajú.

Tak ja skúsim dať sem ešte jednu vec. Je to taký kompromis medzi tým posledným a prvým čo som sem dával. Vychádza to z veci ktorú som linkoval ako druhú. Ten koniec je trochu odflákuntý, fakt som asi v strede skladby už nevedel čo dalej. Hádam to trochu poludštil ten velmi jednoduchý klavir :-) +tie dalšie veci... (Oproti tomu tesne hore)

https://ulozto.sk/!B02C4wisrvpL/mix222- ... ok-mp3-mp3
(2 minúty, 5mb, mp3 320kbps)

(doplnené 6.5.)
Tak a toto sú čisto virtualne nástroje, to je najstarší z projektov čo som posielal. Uznávam že to zase nie je extra hudobné a klávesy sú dosť nenáročné :-D

https://ulozto.sk/!X9nNj0HdTKoP/new2018 ... -edit2-mp3
(necelé 3 minúty, 6mb, mp3 320kbps)

(doplnené 6.5.)

Každopadne píšte prosím názory a ja sa skúsim v budúcnosti "polepšiť" :-) Ale teda prvý track bude najlepší no, skúsim ísť teda skôr tým smerom.
Naposledy upravil(a) Oto dne 06 kvě 2018 18:06, celkem upraveno 2 x.

Stan

Příspěvek od Stan » 05 kvě 2018 13:32

OT: Pierre Henry je nazyvan jako "otec" experimentalni eletronicke hudby

Oto

Příspěvek od Oto » 05 kvě 2018 13:40

Dám tiež jeden tip :-)
a tak ešte niečo "ujeté":
a dalšia z albumu:
Jasné no, ono sa to počúva inak než taký Radiohead - Pablo Honey - Creep :-) Inak to je perfektná skladba.

Stan

Příspěvek od Stan » 05 kvě 2018 17:32

Je tady sekce "co prave poslouchate" takze priste by bylo lepsi davat ty videa tam.
Jinak skladby dobry jen ta Nemcina mi proste nikdy nesedla 8)

Oto

Příspěvek od Oto » 06 kvě 2018 10:44

Skúšal som na základe kritiky poludštiť ten šumový track. Zatial mám 1 minútu, znie to takto:

Snažil som sa aby to znelo viac ako bežná hudba, minimálne to má atmosféru vdaka syntetizátoru. Zapojil som aj klávesy k PC :-D Ale to by asi nikto neuhádol :-D

https://ulozto.sk/!2He9om2w7rOG/5-5-201 ... 2-edit-mp3
(1 minúta, 2mb, mp3 320kbps)

(doplnené 6.5.)
Naposledy upravil(a) Oto dne 06 kvě 2018 18:07, celkem upraveno 1 x.

Stan

Příspěvek od Stan » 06 kvě 2018 12:19

ja si pockam az to bude nekde k poslechu., protoze stale musim zadavat hesla ,stahovat , davat do iTunes a nasledne mazat atd. a uz me to nebavi. Nebo si to dej na svuj Dropbox ect.

Oto

Příspěvek od Oto » 06 kvě 2018 18:11

tak je to tu, moje výtvory uzreli svetlo sveta :-D (doplnené všetky tracky, na SC je ich potom ešte viac)

Oto

Příspěvek od Oto » 07 kvě 2018 11:44

Prosím všetkých o nápady k poslednému tracku. Má jednu minútu, čo by sa vám páčilo dalej? Dalšie nové prvky a vzdialiť sa? Alebo začať opakovať dobré úseky (a ktoré)? Zmeniť tempo (alebo urobiť niečo so základom)? Riešiť dalšie rytmy šumu prípadne syntetizátoru? Čo so syntetizátorom dalej? Zaujíma ma ako to ludia vidia a či to dokážem podla toho urobiť.

Stan

Příspěvek od Stan » 07 kvě 2018 12:33

Nehledej nazory ostatnich na to jak to mas delat. Bud svuj a delej to co jsi delal do ted. Delas to dobre a rozvijet se budes jen tim ze to budes delat tak jak to citis a ne jak ti kdo rekne.

Oto

Příspěvek od Oto » 07 kvě 2018 12:44

Dík za názor :-) urobím to tak.

Inak, pozná niekto uplne jednoduchý program na zmenu rýchlosti? Nepotrebujem žiadnu napodobeninu takého DJského komponentu so slučkami a akože vinylmi... Nejaky som aj stiahol a zmena rýchlosti bola nedostatočná... Mne kludne stačí dlhší posuvný potenciometer. Rád by som si tam nahral nejaku časť a potom trochu zaexperimentoval s rýchlostou a hlavne ju hneď aj nahrával do WAV.

Myslím že by to tým išlo ovláštniť a urobiť to trochu menej strojové, to je to čoho by som sa rád zbavil, občas... Pre to že keď som počúval trap Alison Wonderland, tak to tam počujem a je to super. Obdivujem jej techniku ale inak je to väčšinou dosť komerčné. Doporučil by som iba album Run a to 2CD verziu "deluxe" tam sú na druhom CD mixy a miestami je to fakt dokonalé, to tempo a varianty. Hlavne ako to tempo dokáže na moment stopnúť, vyvolať napätie a potom zase ísť... :-) Prišiel som k nej cez RL Grime ale to je tak všetko z trapu čo poznám.

Mal som taký program v roku 2007, používal som ho pod windows 98. Ale po pár sekundách vyskočilo asi 20 tabuliek chyby cez celú obrazovku a celé to "spadlo" :-D Takže vytvoriť niečo bolo "o hubu" človek to musel stihnúť.

Odpovědět