Novinka

18. květen 2023

Adamson Virtual Fletcher Machine

Obrázek

Adamson Fletcher Machine, od společnosti Adamson Systems, má nyní i ryze softwarové řešení Virtual Fletcher Machine, které je ovladatelné a programovatelné jak pro zařízení s Windows, tak i pro Apple a umožňuje využít značnou část funkcí Adamson Fletcher Machine bez nutnosti vlastního serveru. Toto řešení je limitováno 24 vstupy a 12 výstupy. Posledním, možná však nejpraktičtějším řešením je využití plug-inu VST Fletcher Machine, který funguje se všemi DAW zařízeními a tedy i pulty, které používají VST pluginy. Aplikace i VST plug-in lze stahnou zdarma na webu výrobce.


Inspirací pro Fletcher Machine se stal princip přenosu prostorového zvuku, který aplikoval prvně „otec sterea“ Harvey Fletcher, při produkci vícestopého zvukového záznamu do několika separátních zesílených zdrojů v jiném prostoru, než záznam vznikal. Tento princip je dnes aplikován v real time režimu a pomocí vlastně vyvinutého serveru a hardwarového řešení je možno vytvořit jedinečný prostorový zvukový vjem, který je schopen fungovat i při živé produkci, nejen ze záznamu.

Ve vrcholné verzi Adamson Fletcher Machine je systém schopen fungovat až v kombinaci 128 In + 128 Out kanálů. Systém podporuje nejnovější digitální protokoly, jako jsou Dante, Madi, AVB a pracuje se vzorkovacími frekvencemi 44,1; 48; 88 a 96 kH s latencí maximálně 1,33 milisekundy. adamson-fletcher-machine.com, www.basys.cz