Novinka

30. říjen 2019

Antelope Audio: Auto-Tune Synergy

Obrázek

Antares Auto-Tune je již dvacet let průmyslovým standardem pro profesionální úpravu výšky tónu a nejznámějším vokálním efektem v populární hudbě. Auto-Tune Synergy přináší tuto uznávanou technologii společnosti Antares do základní platformy zvukových karet Antelope Audio řady Synergy Core. Ty se vyznačují neskutečně nízkou latencí a nulovou zátěží výkonu CPU vašeho počítače. Auto-Tune Synergy je inteligentní dolaďovací algoritmus pro úpravu vokálních i jiných partů v reálném čase. Můžete zvolit harmonii své skladby nebo použít automatickou detekci právě používané harmonie. Kromě dalších standardních parametrů můžete i pomocí prvku Humanize nastavit lidskou „chybu“ dolaďovacího procesu pro odstranění strojového až robotického charakteru výsledku. Dalším zajímavým prvkem je Natural vibrato - přirozené vibrato vycházející z charakteru zpracovávaného zvukového materiálu.


Auto-Tune Synergy je možné provozovat na všech zvukových kartách Antelope Audio označených Synergy Core a na USB modelingovém mikrofonu Edge Go. Počet instancí (současně fungujících Auto-Tune Core) je dán kapacitou FPGA FX procesoru jednotlivých zařízení. Edge Go – 1 instance, Discrete 4 Synergy Core – 2 instance, Discrete 8 Synergy Core – 2 instance, Orion Studio Synergy Core – 6 instancí. Drobné omezení je u modelingového mikrofonu Edge Go, kdy nelze Auto-Tune (stejně jako další efekty) použít v rámci postprodukce pro zpracování již zaznamenaného zvukového materiálu.
Obrázek
Auto-Tune Synergy je plně kompatibilní s emulací mikrofonů v reálném čase. Současně s dolaďováním můžete používat i FPGA FX pluginy pro zpracování signálu, jako jsou například předzesilovač BAE-1073MP, ekvalizér LANG-PEQ2, kompresory OPTO 2A a Tubechild670 – všechny ideální pro zpracování sólového nebo backing vokálu. Vše probíhá v reálném čase s prakticky nulovou latencí díky hardwarové podpoře pluginů, mikrofonního modelingu i Auto-Tune Synergy pomocí vnitřních výpočtů DSP a FPGA FX procesorů zvukové karty. Zakoupením Antelope karty řady Synergy Core získávají nejen zpěváci a zvukoví inženýři mocný nástroj ke studiové práci i pro živá vystoupení.

en.antelopeaudio.com