Novinka

16. srpen 2019

Antelope Orion Studio Synergy Core

Obrázek

Orion Studio Synergy Core je nová generace Thunderbolt/USB zvukových karet Antelope Audio řady Orion Studio s posíleným výkonem DSP čipů a mocnými FPGA procesory. Díky 12x XLR/TRS combo konektorům můžete ke kartě připojit 12 mikrofonů, 12 linkových signálů nebo 4 nástroje přes HiZ vstupy na předním panelu. Na předním panelu také najdete dva nezávislé sluchátkové výstupy a dva ReAmpové výstupy pro připojení kytarových nebo basových aparátů. 12 lineárních mikrofonních předzesilovačů zpracuje signál s nebývalou dynamikou, čistotou a věrností. K připojení externích zvukových procesorů slouží dva analogové inserty, které můžete přiřadit libovolným vstupům, výstupům nebo smyčce DAW. O komunikaci s digitálními zařízeními se starají 2x ADAT in/out (až 16 kanálů) a S/PDIF in/out. Synchronizaci s ostatními zařízeními umožňuje WordClock in/out. Ke komunikaci s počítačem slouží rozhraní Thunderbolt3 nebo USB 2.0, díky nimž je možno kartu používat se všemi běžně dostupnými DAW.

Inovace Synergy Core spočívá v celkovém posílení výkonu zvukové karty a paralelním zpracování signálu. Šest DSP čipů se dvěma FPGA procesory nabízí nebývalé možnosti použití velkého množství FPGA FX plug-inů v reálném čase s hardwarovou podporou a umožňuje dosáhnout téměř nulové latence. Ke změně došlo i použitím inovovaných lineárních mikrofonních předzesilovačů s nebývalou věrností i čistotou přenosu signálu. I dynamika karty byla rozšířena. Např. monitorové DA převodníky dosahují 130 dB.
Obrázek
Orion Studio Synergy Core nabízí v základní výbavě 50 FPGA FX skvěle znějících plug-inů, mezi které patří EQ, kompresory, magnetofony, mikrofonní předzesilovače, kytarové aparáty a modeling legendárních mikrofonů všech dob. Díky hardwarové podpoře plug-inů přímo v kartě plug-iny vůbec nezatěžují CPU vašeho počítače a můžete dosáhnout téměř nulové latence. Banku efektů můžete podle potřeby rozšířit o další plug-iny Antelope Audio. Efekty FPGA FX můžete používat pouze pro poslech, nabírat “čistý” signal a efekty aplikovat až během postprodukce. Máte ale i možnost zaznamenat neefektovaný signal a současně do vedlejší stopy procesovaný. Tento způsob je vhodný zvláště pro nabírání zpěvů, elektrických nebo basových kytar. Konfigurace směřování (routing) signálu je omezena pouze fantazií uživatele. Přídavný plug-in AFX2DAW umožňující implementovat plug-iny do vaší DAW je nutno dokoupit. Plug-in je zatím funkční u platformy macOS pro připojení Thunderbolt.

Vše sice můžete ovládat i nastavit pomocí ovládacích prvků karty a displeje. K pohodlnějšímu nastavení parametrů a ovládání je však vhodnější softwarový ovládací panel, který je součástí driverů. Tam můžete nastavit jakýkoli parameter karty, FPGA FX efektů, routing – směrování signálů a AuraVerbu. Navíc máte k dispozici čtyři virtuální mixy pro vytvoření několika nezávislých poslechů s nulovou latencí. Kromě nastavení jakékoli nuance karty můžete jednotlivé kombinace parametrů a plug-inů ukládat nebo zpětně vyvolávat. Tak lze kartu přizpůsobit jakýmkoli požadavkům více uživatelů, nebo můžete rychle měnit nastavení s ohledem na různé charaktery práce – náběr, mix, mastering apod.

en.antelopeaudio.com, imusicdata.cz