Novinka

6. listopad 2018

Apogee FX Rack Plugins

Obrázek

Společnost Apogee Electronics přichází na trh s FX Rack pluginy, k jejichž vývoji bylo přistupováno s důrazem na základní filozofii firmy. Apogee FX Rack kombinuje prémiový výběr moderních a vintage pluginů s DSP audio hardwarem a staví na flexibilitě a možnostech způsobu práce. Žádná jiná hardwarová a softwarová platforma nenabízí tak silnou kombinaci zvukové kvality a flexibility způsobu práce. V úvodním vydání se jedná o soubor čtyř pluginů. Všechny čtyři pluginy se dají pořídit také jako Apogee FX Rack Bundle.


EQP-1A Program Equalizer (AU/VST/AAXV) v úsilí o reprodukci každé nuance Pultec Program Equalizéru Apogee mělo cenného partnera – Steva Jacksona z Pulse Techniques, společnosti, která je současným výrobcem hardwaru Pultec. Během deseti let, které Steve strávil prací na znovuzrození legendární EQP-1A, konzultoval všechna složitá tajemství každé součástky s jediným člověkem, který je znal – s Eugene Shenkem, původním konstruktérem Pultec. Legendární zvukový inženýr Bob Clearmountain používal originální Pultec EQ jako nedílnou součást svých mixů od samých začátků v New Yorském studiu Power Station, takže byl zvědav na Steveovy výsledky. Po pečlivém poslechu Bob došel k závěru, že nové jednotky jsou zvukově totožné s originály. Vyzkoušel nové a originální jednotky, které přehazoval, ve svém Mix This studiu v Los Angeles. Po pečlivé analýze několika starých a nových jednotek typu Pultec EQP-1A se Apogee rozhodl modelovat plugin podle jedné z nových jednotek vytvořených Stevem a bylo to jako vybalit novou jednotku z roku 1959. Software Apogee Pultec je jediný plugin typu EQP-1A schválený a plně licencovaný Stevem a společností Pulse Techniques. Pracuje nativně ve vaší oblíbené DAW na vašem Mac, bez potřeby připojení Apogee hardwaru. Pracuje na Apogee DSP hardwaru v řadě Element a Ensemble Thunderbolt.

Opto-3A Vintage Compressor/Limiter (AU/VST/AAXV) je optický kompresor/limitér reprodukující reaktivní kompresní charakteristiky modelovaného hardwaru. Extended Hf emphasis funkce, Sidechain HP filter, Dry/FX Mix. Pracuje nativně ve vaší oblíbené DAW na vašem Mac, bez potřeby připojení Apogee hardwaru. Pracuje na Apogee DSP hardwaru v řadě Element a Ensemble Thunderbolt.

ModEQ 6 Modern 6 Band Visual Equalizer (AU/VST/AAXV) je moderní šestipásmový parametrický ekvalizér s vizuálním uživatelským rozhraním. Je vybaven spektrálním analyzérem a funkcemi Lo Pass, Hi Pass, 2 Peak/Shelf, 2 Peak/Notch i Band Solo. Přepínatelné proporcionální a konstantní Q. Pracuje nativně ve vaší oblíbené DAW na vašem Mac, bez potřeby připojení Apogee hardwaru. Pracuje na Apogee DSP hardwaru v řadě Element a Ensemble Thunderbolt.

ModComp Modern Visual Compressor/Limiter (AU/VST/AAXV) je moderní kompresor/limitér s vizuálním uživatelským rozhraním a volitelnými styly, Punch, Easy a Level. Je také vybaven dvoupásmovým sidechain ekvalizérem a funkcemi Auto Makeup a Dry/FX Mix. Pracuje nativně ve vaší oblíbené DAW na vašem Mac, bez potřeby připojení Apogee hardwaru. Pracuje na Apogee DSP hardwaru v řadě Element a Ensemble Thunderbolt.

Systémové požadavky: Mac OS X 10.12.6 nebo vyšší, 10.14 Mojave plně podporován, 4 GB RAM minimum (8 GB nebo více doporučeno), Pace iLok účet – hardwarový klíč iLok není vyžadován. Testované a podporované DAW jsou: Logic Pro 10, Pro Tools 12, Ultimate (ProTools 11 a nižší nejsou v současné době podporovány), Ableton Live 10, Cubase 9.5 VST 1 & 2 (VST 3 není implementován v této verzi). Všechny AUv2, VST 1&2m nebo AAX kompatibilní DAW by měly pracovat správně.

www.apogeedigital.com, www.altei.cz
Recenze: recenze/apogee-fx-rack-t26385.html