Novinka

14. leden 2020

Audient EVO 4/EVO 8

Obrázek

Nová řada mobilních zvukových karet EVO od britské značky Audient zaplňuje mezeru na trhu levných, ale profesionálně vybavených zvukových karet pro široké využití. Přináší intuitivní uživatelské prostředí s funkcemi snadného ovládání i ohromující estetikou - to vše při zachování studiové zvukové a technické kvality, jak je u produktů Audient dlouhodobě zvykem. Skvělé vybavení, profesionální technické parametry a jednoduchost ovládání předurčují karty pro zvukaře i hudebníky na cestách, YouTubery, hráče; vhodné jsou také pro podcasting, steamování i standardní poslech. Svými malými rozměry a bytelnou konstrukcí se hodí jako velice kvalitní mobilní zařízení na cesty nebo do exteriérů. Nově vyvinuté mikrofonní předzesilovače EVO s rozsahem citlivosti 58 dB, profesionální A/D a D/A převodníky s dynamickým rozsahem 113 dB, JFET DI – nástrojový vstup, výstupy pro reproduktory / linkové výstupy, sluchátkové výstupy, nízká latence do 4 ms, připojení po USB 2.0, Smartgain – inteligentní nastavení vstupní citlivosti podle úrovně signálu, Smart Touchpoints – přehledné intuitivní ovládání pomocí několika tlačítek, multifunkční enkodér a impozantní sada dalších funkcí umožňující snadné a rychlé použití karet řady EVO... to vše vám umožní věnovat se pouze kreativní tvorbě. Karta EVO 4 bude dostupná během prvního kvartálu 2020, EVO 8 během druhého kvartálu.


EVO 4
EVO 4 je USB zvuková karta se dvěma univerzálními vstupy XLR/TRS na konektorech typu combo. Můžete připojit dynamické i kondenzátorové mikrofony. Pro druhý typ je třeba použít phantomové napájení +48 V, které se odebírá z USB 2.0; není třeba použít externí adaptér. Na předním panelu najdeme i vysokoimpedanční nástrojový vstup JFET DI s galvanickým oddělením. Při zapojení TRS konektoru do nástrojového vstupu se deaktivuje XLR/TRS vstup 1. Pro monitorování signálu pomocí páru aktivních monitorů slouží dva linkové TRS výstupy L/R, jejichž úroveň lze regulovat pomocí enkodéru. Linkové výstupy můžete použít také pro přivedení signálu k jinému záznamovému zařízení. Poměry signálů vstupů a návratu z DAW je možné nastavit pomocí softwarového mixu přístupného přes Smart tlačítko na hlavním panelu. Sluchátkový výstup je ze softwarového hlediska samostatným výstupem, pro nějž je možno nastavit nezávislý poměr signálů. Tak můžete vytvořit jiný mix nástrojů pro monitory i sluchátka. Pokud vám stačí dva mikrofonní vstupy a jeden stereofonní i sluchátkový poslech, je vaše volba jasná – EVO 4.

Obrázek

EVO 8
EVO 8 je vyšším modelem USB zvukových karet značky Audient. Na zadním panelu nalezneme čtyři univerzální vstupy XLR/TRS na konektorech typu combo. Díky nim můžete připojit linkové i mikrofonní zdroje signálu. Pro kondenzátorové mikrofony je nutné phantomové napájení +48 V, které se odebírá přímo z USB 2.0; není třeba použít externí adaptér. Na předním panelu se nachází vysokoimpedanční nástrojový vstup JFET DI s galvanickým oddělením. Při zapojení TRS konektoru do nástrojového vstupu se deaktivuje XLR/TRS vstup 1. Pro monitorování signálu pomocí aktivních monitorů slouží dvě dvojice linkových TRS výstupů; úroveň každé dvojice výstupů lze nezávisle regulovat pomocí enkodéru. Tak můžete připojit dva páry aktivních monitorů pro precizní studiovou práci. Linkové výstupy můžete použít také pro přivedení signálu ke vstupům jiného zvukového zařízení. Můžete také určit jeden pár výstupů pro externí monitory a druhý pár využít pro připojení EVO 8 k dalšímu zvukovému zařízení nebo sluchátkovému předzesilovači. Poměry signálů vstupů a návratu z DAW je možné nastavit pomocí softwarového mixu přístupného přes Smart tlačítko na hlavním panelu. Dva sluchátkové výstupy na předním panelu jsou ze softwarového hlediska dalšími samostatnými stereofonními výstupy, pro něž je možno nastavit nezávislý poměr signálů. Tak můžete vytvořit jiný mix nástrojů pro monitory i sluchátka. Vzhledem k většímu počtu nezávislých vstupů, monitorových/linkových i sluchátkových výstupů máte tak pestrou škálu možností, jak zapojit a využít malého šikovného všeuměla – EVO 8.

Obrázek

www.audient.com, www.imusicdata.cz
Recenze: recenze/audient-evo-4-t26851.html