Novinka

17. červen 2024

Audified MixChecker ULTRA

Obrázek

Značka Audified představila plug‑in modul MixChecker ULTRA, který je kompatibilní se všemi běžně užívanými DAW. MixChecker ULTRA má ctižádost být tím plug‑inem, ve kterém otestujete zvukovou kvalitu vašeho mixu do posledního detailu, napříč širokou paletou běžně dostupných audiopřehrávačů. Nabízí více než 90 přesně nasimulovaných poslechových zařízení. Najdete zde otisky nejpoužívanějších studiových a masteringových monitorů, stejně jako běžné PC reproduktory, rozličná sluchátka, televizory, notebooky, audiosystém osobního automobilu, bluetooth přenosné repráčky a známé hlasové asistenty, ale stejně tak můžete vyzkoušet, jak by vaše nahrávka zněla třeba na velikém PA systému.


A nejedná se jen o obecná zařízení, ale konkrétní modely. Snadno tak v menu najdete například váš osobní mobilní telefon, tablet, či konkrétní notebook. Detailní Informace od výrobce: „Při tvorbě jednotlivých zvukových otisků jsme každé emulované zařízení proměřili do posledního detailu v poslechové komoře naši zvukové laboratoře a za pomoci specializovaných mikrofonů a mnoha výpočtů zreplikovali nejen frekvenční křivky každého z nich, ale snažili jsme se zachytit a napodobit všechny psychoakustické vlastnosti: dynamický rozsah, šíři sterea, nelineární chování zařízení, clipping, zkreslení a mnoho dalších veličin, abychom docílili co možná nejpřesnějšího zvukového otisku, který pak promění vaše studiové monitory na libovolné poslechové zařízení. A co víc, do MixChecker ULTRA máte možnost nahrát i vlastní IR profil libovolného zařízení.“

Analytická sekce
Další, zásadní přidanou hodnotou MixChecker ULTRA je analytická sekce. Ta obsahuje specializované moduly pro měření a zobrazování hodnot jako je dynamický rozsah vašeho mixu, frekvenční spektrum, šíře sterea, jeho rozložení a vyvážení. Dále je zde měřák LUFS s možností výběru nejpoužívanějších LUFS standardů, jako je příprava pro CD, užití na streamovacích platformách, TV nebo podcasty. Všechny užitečné, nebo spíše nezbytné nástroje pro kontrolu mixu tak máte přehledně v jediném nástroji, což výrazně ušetří čas i výpočetní výkon počítače.

Player
V neposlední řadě zde najdete užitečný player, do kterého můžete nahrát libovolný referenční track, se kterým chcete váš mix porovnávat nebo kterému se chcete přiblížit a zobrazit si hodnoty obou zdrojů (DAW a Reference) v každém z modulů.

Grafické rozhraní
Nemůžeme opomenout také zcela nové moderní grafické rozhraní a přehledné, uživatelsky přívětivé rozložení všech ovládacích prvků, díky kterému na první pohled poznáte, že je nový MixChecker ULTRA výrazným pokrokem od staršího MixCheckeru PRO a ne jen pouhým updatem.

Presety
Z palety přednastavených presetů si můžete vybrat ten ideální pro váš způsob práce. Ať už chcete otestovat nejpoužívanější studiové monitory nebo komerční poslechová zařízení, chcete MixChecker ULTRA využít jako nástroj pro sound design nebo pro podrobnou analýzu vašeho mixu. Možnosti využití jsou opravdu široké.

Pokud hledáte všestranný a pokročilý nástroj pro důkladnou kontrolu vašeho mixu, MixChecker ULTRA rozhodně stojí za prozkoumání. A pokud nemáte jasno, zdali byste všechny jeho pokročilé funkce využili, je k dispozici bezplatná 14denní zkušební verze.

audified.com, disk.cz