Novinka

27. říjen 2020

Focusrite Pro RedNet R1

Obrázek

Pokud chcete z převodníků Focusrite řady Red dostat ve svém studiu maximum možného, můžete je nyní doplnit o nový stolní ovladač RedNet R1. Zařízení, které s převodníky komunikuje prostřednictvím síťového ethernetového rozhraní, jež současně přenáší audio signál ve formátu Dante, umožňuje rychlý přístup a práci s celkem osmi vstupními kanály. Ke každému z nich může být přiřazeno až 12 jednotlivých zdrojů signálu, každý kanál ovladače tedy může pracovat s libovolným signálem z bohaté konektivity převodníků Red, jež zahrnuje digitální formáty Dante, ADAT, Thunderbolt 3, S/PDIF, DigiLink (ProTools) i analogové linkové, nástrojové či mikrofonní zdroje.


Mezi jednotlivými zdroji lze snadno přepínat, provádět jejich sumaci, využívat funkce Dim a Mute a nastavovat či měřit úroveň precizními metry zobrazovanými na dvojici barevných LCD displejů s vysokým rozlišením. Podobně bohatá je nabídka možností na výstupu. K dispozici je celkem dvanáct výstupních kanálů, jež lze využívat v libovolné poslechové konfiguraci přes mono, stereo, 2.1 až po formát 7.1.4. Pro monitoring jsou připraveny čtyři snadno přístupné presety, dovolující rychlé A/B porovnání mixáže na různě definovaných poslechových sestavách.

Komunikaci ve studiovém prostředí usnadní Talkback, který lze nasměrovat až do čtyř samostatných cílových destinací. K dispozici je integrovaný mikrofon, pro připojení externího mikrofonu lze využít také XLR vstup na zadním panelu. Pro ten je k dispozici též Phantomové napájení 48 V a ovladač vstupní úrovně. Součástí rozhraní je rovněž sluchátkový výstup v Hi-Fi kvalitě, jenž může jako zdroj signálu využívat libovolný vstupní či výstupní kanál připojeného převodníku. Doplňkovou funkci pak představuje 6,3mm konektor pro footswitch, na který lze naprogramovat ovládání Talkbacku, funkce Mute, Dim apod. Detailní nastavení parametrů a rychlý routing je přístupný rovněž prostřednictvím aplikace RedNet Control. Napájení zařízení je realizováno buď prostřednictvím externího DC adaptéru, nebo síťovou cestou dle standardu PoE.

pro.focusrite.com, www.audiomaster.cz