Novinka

14. září 2023

Focusrite Scarlett 4th Generation

Obrázek

Firma Focusrite uvedla na trh USB zvukové karty Scarlett 4. generace. Tato nová řada zahrnuje tři modely (Scarlett Solo, Scarlett 2i2 a Scarlett 4i4) a dva studio packy, každý s vlastním souborem funkcí, které splní potřeby začínajících hudebníků i zkušených producentů. Mezi hlavní novinky patří silnější preampy (+15 dB proti předchozí generaci), které zvládnou zesílit i náročné mikrofony jako je například Shure SM7b, rozšířený dynamický rozsah. Také je tu funkce Auto-gain, pomocí které jednodušeji nastavíte vstupní zesílení i bez zkušeností


Scarlett Solo 4th Generation
Tento model nabízí jednoduchý a kompaktní design s jedním předzesilovačem, jedním vstupem pro nástroj, XLR vstupem pro mikrofon a dvěma linkovými výstupy. Je to ideální volba pro sólové umělce a hudebníky, kteří potřebují kvalitní nástroj pro nahrávání doma nebo v malém studiu. Tento model je opět dostupný také ve studio packu se sluchátky a mikrofonem.

Scarlett 2i2 4th Generation
Tento střední model je vybaven dvěma předzesilovači, dvěma vstupy pro nástroje, dvěma XLR vstupy pro mikrofony a dvěma linkovými výstupy. Jeho flexibilita a výkonnost ho činí skvělou volbou pro hudebníky, kteří potřebují více možností pro nahrávání a produkci. I tento model se opět představuje ve studio packu se sluchátky a mikrofonem.

Scarlett 4i4 4th Generation
Vrcholný model této generace má dva předzesilovače, dva kombinované vstupy pro nástroje a XLR mikrofony, další dva vstupy pro nástroje, dva MIDI vstupy pro ovládání externího zařízení a čtyři linkové výstupy. Tento model je určen pro profesionální hudebníky a producenty, kteří potřebují rozsáhlé možnosti při nahrávání a produkci.

focusrite.com, www.music-city.cz