Novinka

11. únor 2019

KORG volca drum

Obrázek

Nový analogový syntezátor série volca, který se zabývá bicími a rytmem – drum, se od ostatních liší svým charakterem. Zvuk tvoří výkonným DSP modelingem s oscilátorem s vlnovým průběhem sinovým, pily a šumu. K dispozici je šest partů a každý z partů se skládá ze dvou vrstev, ve kterých díky oscilátoru vytváříme různé bicí zvuky od realistických až po výstřední. Je tu rovněž 16stopý sekvencer. I volca drum lze propojit a synchronizovat s ostatními nástroji série volca.

16krokový sequencer s automatizací velkého množství parametrů
16krokový sequencer je výborný pro improvizaci. Můžete jednoduše vytvářet patterny pomocí 16 tlačítek, každé odpovídá jednomu ze 16 kroků. Kromě krokového nahrávání sequencer podporuje i nahrávání v reálném čase, kdy můžete vytvářet vzor při jeho přehrávání ve smyčce. Funkce pattern chain přehrává postupně několik sekvenční patterny a dovoluje vám spojit až 16 sekvencí na vytvoření patternu s 256 kroky.

Kromě jednoduchého hraní bicího patternu můžete použít funkci motion sequence a zapamatovat pohyby knobů během nahrávání v reálném čase, a pak je reprodukovat při přehrávání; zapamatovaných může být spolu 69 různých parametrů. To se hodí nejen při vytváření vašich patternů, ale může to přispět k originálním živým vystoupením. Do interní paměti lze uložit až 16 sekvenčních programů (16-krokové sekvenční patterny, uložené motion sekvence, číslo sady).

S Active Step dokážete zaměnit kroky v každém partu
S funkcí Active Step můžete přeskakovat kroky během přehrávání sekvence. To lze použít k vytváření efektů „krátké smyčky“ a nepravidelných rytmů, nebo si vytvoříte polyrytmy při různém nastavení pro každý part. Další funkce je step jump, která skáče během přehrávání sekvence na krok stlačeného tlačítka. S použitím těchto funkcí na editaci v reálném čase vytvoříte dynamické vystoupení.

Funkce slice rozdělí krok a vytvoří rolování
Step slice vám umožní hrát v bicích rolování. Pomocí Knobu můžete změnit počet plátky a vložit detailní rolování do středu nebo na konec patternu, abyste vytvořili vyvrcholení vaší skladby nebo představení.

Funkce Accent lze specifikovat v 16 úrovních
Můžete nastavit akcenty na vytvoření silných úderů v některých krocích nejen jako nastavení on / off, ale v rozsahu 16 úrovní, takže můžete vyjádřit jemné cítění groovu a rytmických nuancí.

S funkcí choke můžete určit prioritu partů
Pomocí funkce choke můžete určit, který z partů by měl mít prioritu pokud by měly znít současně, jako například zvuky otevřené a zavřené hi-hat v rytmickém automatu. Party, v nichž jste zapnuli funkci choke, nebudou znít současně; uslyšíte pouze part s nejnižším číslem.

Dvě náhodné funkce rozšíří vaši inspiraci
Volca drum má dvě funkce, které mohou náhodně měnit zvuk (vrstvu) jednoho vybraného partu, nebo náhodně ovlivnit nastavení kroku, slice, akcentu a active step jednoho vybraného partu. Použitím náhodných funkcí během vystoupení můžete zvuku nebo patternu přidat neočekávané změny a vývoj.

Nový design se zakázkovým LCD
Hliníkový panel je vytvořen procesem leptání, který vzbuzuje dojem kvality, s použitím jemného reliéfu na zobrazení textu a tenkých linií namísto potisku. Poprvé je v sérii volca použitý zakázkový LCD. Displej s vysokou svítivostí má excelentní viditelnost, graficky zobrazuje komplexní nastavení srozumitelné na první pohled, a zaručuje snadnou použitelnost volca drum s jeho rychlým zvládnutím.

Synchronizované performance s jinými nástroji volca, ELECTRIBE a s vaším DAW
Přes konektor jack sync pro snadné připojení k rytmickým automatům KORG můžete volca drum spojit s jinými nástroji série volca, ELECTRIBE nebo SQ-1, a užívat si synchronizované přehrávání se sekvencerem. Dále má standardní konektor MIDI IN, takže jej můžete použít jako zvukový modul pro vaši DAW.

www.korg.com, www.music-park.cz