Novinka

26. říjen 2022

RODE X

Obrázek

Firma RØDE představuje novou skupinu produktů s názvem RØDE X. Půjde o úplně novou divizi s vlastním vývojářským centrem a produktovou řadou orientovanou na streamování a gaming. Vedle stávající produktové řady značky RØDE orientované především na profesionální audio, se tak můžeme těšit na nové produkty nesoucí označení RØDE X. Téměř ihned po oznámení vzniku nové divize RØDE X, společnost odtajnila tři zcela nové produkty této značky - software UNIFY, dynamický USB mikrofon XDM–100 a kondenzátorový USB mikrofon XCM–50.


Software UNIFY
Prvním produktem je nový kompletní software UNIFY, určeny právě zmiňovaným streamerům a hračům. Software by měl propojovat všechny užitečné funkce, na které je jinak zapotřebí několik aplikací. Nabídne nezávislé směřování (routing) a mixování až čtyř USB mikrofonů nebo jiných zvukových zařízení plus až šesti virtuálních zdrojů zvuku (včetně herních, chatovacích, hudebních aplikací a internetových prohlížečů) v ednom intuitivním rozhraní. Můžete vytvářet nezávislé submixy pro různé výstupy: livestream, sluchátka, chat apod. K dispozici bude také zpracování signálu z mikrofonu na studiové úrovni a možnost přidávání hlasových a zvukových efektů v reálném čase. Samozřejmostí je vícestopé nahrávaní s pokročilými funkcemi.

Software bude navíc dodáván zdarma se všemi produkty RØDE X nebo je možné si ho zakoupit formou měsíčního či ročního předplatného – pro použití s jakýmkoliv jiným USB audio produktem.

RØDE XDM–100
Profesionální dynamický USB mikrofon, který poskytuje bohatý zvuk ideální pro streamování a hraní her. Je vybaven špičkovými obvody s nízkošumovým předzesilovačem RØDE Revolution Preamp s vysokým ziskem, AD převodníky s profesionálním rozlišením 24 bitů/48 kHz. To vše zajišťuje špičkovou kvalitu zvuku. Jeho dynamická kapsle studiové kvality s kardioidní polární charakteristikou nabízí vynikající čistotu s účinným potlačením okolního šumu v místnosti, stejně tak hluku od klikání klávesnice a myši. Mikrofon se dodává s kvalitním pop-filtrem a držákem zmírňujícím nežádoucí nárazy a otřesy. Vysoce výkonný sluchátkový výstup zajišťuje bezchybný monitoring a playback s nulovou latencí, to vše doplněné o praktické ovládání úrovně hlasitosti a funkcí Mute.

RØDE XCM–50
Kondenzátorový USB mikrofon, který je svými vlastnostmi optimalizovaný pro streamování a gamery. Díky své plné frekvenční odezvě poskytuje vysoce detailní reprodukci hlasu s neuvěřitelnou přirozeností a transparentností. Tento mikrofon je vybaven výkonným výstupem pro sluchátka doplněným o ovládání úrovně a tlačítkem pro ztlumení zvuku Mute. Mikrofon je opět dodáván s pop-filtrem a držákem tlumícím nárazy a mechanické otřesy. Pro ještě větší uživatelské pohodlí a variabilitu je XCM–50 dodáván se stolním stativem s integrovaným 360stupňovým otočným držákem pro flexibilní umístění mikrofonu.

Oba mikrofony jsou vybaveny výkonným interním digitálním zpracováním signálu (DSP), které lze odemknout pomocí UNIFY. To uživatelům umožňuje přidat pokročilé zpracování zvuku APHEX – pomocí kompresoru, šumové brány, high-pass filtru a legendárních efektů Aural Exciter a Big Bottom – s detailní kontrolou nad každým parametrem pro vytvoření vlastního charakteristického zvuku. Software UNIFY společně s mikrofony RØDE X nabízejí kompletní zvukové řešení a možnosti plně vybaveného profesionálního vysílacího studia. rodex.com, www.disk.cz