Novinka

5. srpen 2020

Shure SLX-D

Obrázek

Firma Shure, jejíž bezdrátové systémy Axient Digital, ULX-D a QLX-D již řadu let vládnou nejnáročnějšímu sektoru profesionálního trhu, se nyní rozhodla prostřednictvím nové řady SLX-D pokročilou digitální technologii zpřístupnit rovněž pro střední kategorii ozvučovacích aplikací. Nová série nabízí ve své cenové kategorii doposud nevídanou hustotu kompatibilních frekvencí – do jednoho 8 MHz TV kanálu dokáže umístit až 12 simultánně fungujících přenosů, což nabízí až 32 současně použitelných kanálů na jedno frekvenční pásmo. Uživatel z toho samozřejmě těží i v případě, že takto vysoký počet přenosů nepotřebuje – znamená to totiž, že díky tomuto vysoce efektivnímu využití spektra lze volný kanál najít vždy, a to i v hodně zarušeném prostředí.


Díky výše uvedenému a také díky využití systému prediktivní anténní diverzity, se řada SLX-D může pochlubit spolehlivým a stabilním přenosem bez dropoutů a to až na vzdálenost 100 m. 24bitová digitální technologie s sebou však přináší i další benefity, v podobě plnohodnotného dynamického a frekvenčního rozsahu (120 dB @ 20 Hz – 20 kHz) a to vše při latenci okolo 3 ms. Podobné hodnoty jsou s cenově srovnatelným analogovým systémem nedosažitelné. Nová série však není efektivní pouze při využívání vysokofrekvenčního spektra, ale dokáže také velmi úsporně pracovat s elektrickou energií. Se dvěma standardními AA bateriemi si vystačí až na 8 hodin plného provozu. Využít lze rovněž akumulátor SB903 z nabídky doplňkového příslušenství.

Samostatné komponenty série SLX-D představují jednokanálové a dvoukanálové rackové přijímače, bodypacky ve verzi s kytarovým kabelem či klopovými, klipovými a headset mikrofony (WL183, WL 185, WL 93, MX153, SM35, WB98H/C) a ruční mikrofony s dynamickými i kondenzátorovými hlavami SM58, Beta 87A, Beta 87C, SM86 a KSM8. K dispozici jsou též kompletní sety vysílačů s přijímači a příslušenství pro rychlé nabíjení akumulátorů.

Řada se vyrábí v široké škále frekvenčních pásem, jejichž dostupnost je závislá na legislativě platné v daném regionu.

www.shure.com, www.audiomaster.cz
Recenze: recenze/shure-slx-d-t27225.html